Connect with us

Трета Смена

Aлбанската манекенка Кејвина – Трета смена

Published

on

Познатата албанска манекенка, Кејвина Ктела е позната по својот провокативен изглед, додека преку социјалните мрежи споделува фотографии од нејзиниот секојдневен и професионален живот.

Кевина овој пат преку фотографија ги покажа карактеристиките на лицето на кое користеше лесна шминка, каде што рече дека во нејзините очи можеме да ги  видиме нејзините соништа.

Continue Reading

Трета Смена

Гавазова се спореди со Ники Минаж – “Ники или јас?

Published

on

Имено фотографијата е од стајлинг во 2018 година, а на неа Гавазова напраби споредба со Ники Минаж, двете имаат слична бела маица а над неа корсет со ластици кај градите.

Гавазова ја објави фотографијата па напиша „Ники или јас“. Погледнете и самите па одлучете која повеќе ви се допаѓа.

Шило Магазин

Continue Reading

Трета Смена

Кои мажи ги користат услугите на проститутките ?

Published

on

Проституцијата се смета за најстариот занает на светот, кој денес е легализиран во некои земји, а иако е незаконски во поголемиот дел од светот сепак  преживеал со векови.

Иако е многу неблагодарно да се генерализираат работите, едно од поинтересните прашања е каков тип на мажи плаќаат за овие услуги.

Шведскиот психолог Шарлот Деоган и нејзините колеги го истражувале ова прашање, а потоа објавиле труд  со наслов „Архиви на сексуално однесување“.

Користеле податоци од примерок од повеќе од 6.000 мажи од Шведска, на возраст од 16 до 84 години. Клучното прашање во овој проект било: „Дали некогаш сте платиле или сте дале друга компензација за секс?“.

Проучувале и други варијабли во сексуалниот живот на испитаниците. Од испитаниците особено било побарано да го оценат нивото на сексуално задоволство во нивните животи.

Оние што изјавиле дека не се задоволни, добиле можност да ги кажат своите причини. Од недостаток на редовен сексуален партнер, недоволен број на сексуални партнери се до неможноста да имаат секс со нивниот партнер како што сакаат – во квантитет, мерка, квалитет или начин.

Потоа и други релевантни прашања се однесувале на сексуалните активности на учесниците на Интернет. Ова вклучувало пребарување на сексуален партнер преку Интернет и гледање порнографија.

Конечно, Деоган и нејзините колеги проучувале и разни демографски карактеристики, како што се возраста, степенот на образование и приходите.

Секој десетти маж плаќал за секс

Околу 10 проценти од испитаниците изјавиле дека платиле за секс во одреден момент од нивниот живот.

Откриле дека постарите мажи имаат поголема веројатност да плаќаат за секс отколку нивните помлади сонародници. Сепак, не е јасно зошто е тоа така. Можеби затоа што постарите мажи имаат подобри финансиски услови да плаќаат за секс.

Може да има и други причини зошто клиентите се постарите мажи. Нема сомнение дека помладите мажи имаат поголема веројатност да привлечат сексуални партнери отколку постарите мажи. Помладите мажи, дури и ако имаат расположлив приход, може да бидат почувствителни на предрасудите што ги опкружуваат плаќањето за секс.

Не се пронајдени значителни разлики во приходите или образованието помеѓу мажите кои плаќале за секс и оние кои не плаќале. Со други зборови, мажите не ангажираат проститутки само кога имаат расположлив приход.

Оние кои пријавиле незадоволство од нивниот сексуален живот и кои барале или запознале сексуални партнери преку Интернет, имале пет пати поголема веројатност да платат и за секс отколку другите мажи во примерокот.

Исто така, оние кои често гледале порнографија имале три пати поголема веројатност да платат за секс.

Овие три варијабли на сексуалниот живот (незадоволство, дружење преку Интернет и употреба на порнографија) веројатно се последици од високиот сексуален нагон.

Continue Reading

Трета Смена

Кој би рекол дека има 55 години – Елизабет позираше гола на снегот

Published

on

Британската актерка и топ-модел Елизабет Харли покажа дека и на 55-годишна возраст изгледа одлично. Елизабет се соблече топлес на снегот, а на себе има само капут и долен дел од новата колекција на нејзиното бикини.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: