Connect with us

Инфо +

Тања до Венко: „Солзите во очите на двете деца на мојот брат кој се бори за живот, не ми дозволуваат да ти се обратам со „почитуван““

Published

on

Венко Филипче, солзите во очите на двете деца на мојот брат, млад човек 40 год., кој се бори за живот на респиратор, не ми дозволуваат да ти се обратам со „почитуван“, „господин“, „Вие“ или „министер“, во кого верувавме, освен со едно обично Венко Филипче.Повели, дојди, посети ги децата, па така смирено увери ги дека „се е под контрола“ и дека повторно ќе бидат во прегратките на својот татко, бидејќи ние не знаеме како тоа да го сториме, а ти си умешен во убедувањето „се е под контрола“.На нас, фамилијата, која со денови го гледа хорор филмот, кажете ни дека пациентите доцна се јавуваат на лекар!!!!!Имено, според убиствените протоколи кои се донесени, е постапено пријавувањето во ГОБ , каде што со мал наод на белите дробови и „не е страшно“, вратен на домашно лекување, за утредента на Инфективна клиника да биде критично, а за само 4 дена во Клинички центар, да се бара спас во приватна клиника.Не, не Венко, пациентот не е јавен доцна, туку пациентите се хоспилтализираат предоцна поради хаваријата на здравствениот систем.Ништо не е под контрола, напротив, твоето „се е под контрола“ убива луѓе. Ги убива срцето и душата на блиските и надежта на децата дека повторно ќе се радуваат со својот татко.Од твоето „се е под контрола, сега ни преостанува само на Господ да се молиме.Ќе спиеш ли мирно до ГОЛЕМИОТ СУД , каде што ќе се мерат солзите и тагата на децата, а и на други деца досега!!!!???

Continue Reading

Инфо +

“Игорче бегај од тука додека си млад”

Published

on

Дами и господа нашиот Игор Џамбазов :

Continue Reading

Инфо +

Девојка од Штип: Спиeв со половина фирма и никој од нив меѓу себе не знаеше за тоа!

Published

on

Девојка од Штип: Спиeв со половина фирма и никој од нив меѓу себе не знаеше за тоа!

Не само што сакав да имам со многу луѓе, туку сакав и сите да ги лажам.

Тоа беше клучната работа која ме возбудуваше. Обичниот живот ми беше досаден

Кога станува збор за тоа, отсекогаш знаев дека моите интереси се значително поразлични од интересите на нормалните луѓе.

Ме возбудуваа многу работи кои останатите многу лесно би ги класифицирале како чудни. Имам многу чудни феtиши и многу мастуp*ирам.

Најлошо од сè, или најдобро, во зависност од вашата перспектива, ништо не ме возбудува повеќе од групен.

Ова го открила една девојка под псевдоним Штипјанка која ја споделила својата приказна за блогот за анонимни исповеди.

Извор: https://dokazm.mk/devojka-od-shtip-spiev-so-polovina-firma-i-nikoj-od-niv-megu-sebe-ne-znaeshe-za-toa/?fbclid=IwAR3ZhKvIvg5ev3Ds9AIg_KpPBQEWITEqRhuL-giIDUfAi699doYhLlmcS-s

Continue Reading

Инфо +

Џамбаски: „Бугарскиот град Велес е најголемата фабрика за лажни вести“

Published

on

Џамбаски кажа и дека Македонија е еден од центрите на црни пропагандни операции на руско-кинески служби.

„Најверојатно знаете дека во градот Велес, убавиот, некогаш бугарски град Велес се наоѓа најголемата фабрика за лажни вести во Европа која директно ја пренесува руската пропаганда од фабриката во Санкт Петербург“, додава тој.  

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: