Connect with us

Забава

Твитер тролови: „Facebook page “ЕУ за тебе!” changed its name to “Suze, nokti eftino“

Published

on

Како и секоја драма мора да се обележи на твитер и фб па еве неколку интересни твитови и статуси:

На социјалните мрежи почна да кружи едно урнебесно видео. Преработка на песна од Жељко Самарџиќ и кадри од прославата за датумот.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=315&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fivica.tomovski.94%2Fvideos%2F10221658301841109%2F&show_text=false&width=560" width="560" height="315" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share" allowFullScreen="true"></iframe>

Continue Reading

Забава

Мачето КЕС типува на победа за Македонија! :) (Видео)

Published

on

Мачката Кес која стана хит за прогноза на почетокот на ова Европско првенство, сега типува за победа на Македонија во денешниот дуел со Австрија, со тоа што посегна кон тачирчето со македонското знаме.

Видео:

Continue Reading

Забава

Пpилеп гopи: Moќна нajaва во пpecpeт на пpвиот натпpeвap на Maкедониja (Видео)

Published

on

Mоќна најава од Прилеп во пресрет на историскиот настап на Македонија на Европското првенство во фудбал.

Мартин Пресилски и Петар Јанкоски направија нешто специјално во пресрет на првиот дуел на Македонија против Австрија, кој вечерва се игра во Букурешт.

Љубителите на фудбалот со нетрпение очекуваат нашите херои да истрчаат на теренот и одново да ја израдуваат нацијата.

Погледнете го ова видео кое дополнително ќе го разгори навивачкиот дух во секој еден од вас:

Continue Reading

Забава

Спортски: „Зига, зага, Македонијо“ ечи среде Букурешт (Видео)

Published

on

Во центарот на главниот град на Романија ечи „Зига, зага, Македонијо“, со знамиња и со навивачки песни весела атмосфера во Букурешт, Спортски.мк ја пренесува моменталната атмосфера:

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: