Connect with us

Забава

Легендарен скеч на К15 пред времето:”Нема европа”

Published

on

Во стилот на Симпсонови кои ја претпоставуваат иднината преку скечови па така и К15 нешто приближно до случувањата денес:

Continue Reading

Забава

Тука не поделивте, тука се обединивме ! Македонските навивачи го окупираа Букурешт (Видео)

Published

on

Неверојатна е атмосферата во Букурешт во пресрет на првиот натпревар на македонската репрезентација против Австрија. Голем број на македонски навивачи се собрани во центарот на градот каде што ечат македонски песни, а секако неизбежна е и пиротехниката.

Натпреварот почнува во 18 часот на националната арена во Букурешт, а неколку илјади гледачи ќе бидат во можност да го проследат и на самиот стадион.

Судбина или не знам што ли е!? Но, вакво обединување ни се случува тука во овој проклет за нас Букурешт! Во овој ист град на 10. август 1913 не поделија, не распарчија… Тој „мировен договор“ е фателен за нас Македонците.

Денеска 108 години подоцна! Букурешт е полн со Македонци! Полн со „црвено-жолтите„ бои. Тука кај што не поделија еве сега се обединуваме! Убаво е кога сите се заедно и имаат иста мисла. Без разлика на се што ќе биде за неколку часа. Фудбалерите ја исполнија мисијата – го направија народот горд и единтвен – весел и храбар! – велат навивачите во Букурешт, пренесува Спорт медиа мк.

Continue Reading

Забава

Мачето КЕС типува на победа за Македонија! :) (Видео)

Published

on

Мачката Кес која стана хит за прогноза на почетокот на ова Европско првенство, сега типува за победа на Македонија во денешниот дуел со Австрија, со тоа што посегна кон тачирчето со македонското знаме.

Видео:

Continue Reading

Забава

Пpилеп гopи: Moќна нajaва во пpecpeт на пpвиот натпpeвap на Maкедониja (Видео)

Published

on

Mоќна најава од Прилеп во пресрет на историскиот настап на Македонија на Европското првенство во фудбал.

Мартин Пресилски и Петар Јанкоски направија нешто специјално во пресрет на првиот дуел на Македонија против Австрија, кој вечерва се игра во Букурешт.

Љубителите на фудбалот со нетрпение очекуваат нашите херои да истрчаат на теренот и одново да ја израдуваат нацијата.

Погледнете го ова видео кое дополнително ќе го разгори навивачкиот дух во секој еден од вас:

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: