Connect with us

Забава

Позитива: Медицински сестри се веселат додека се оперира пациент

Published

on

Медицинскиот персонал во една болница направиле се што можеле за да му ги олеснат маките на еден пациент, пеејќи му на уво, медициснките сестри дури и заиграле со намера на пациентот да му го одвлечат вниманието од непријатниот звук на инструментите.

Во овој случај, станува збор за спинална анестезија, но пациентот е свесен и може да зборува. Докторите на снимката која станала хит на социјалните мрежи се посветени на операцијата, додека сестрите го анимираат пациентот кој неколку пати се насмеал, па дури и запеал со нив: „ а на моето јадно срце овенала ружа“.

Извор: Скопје24

Continue Reading

Забава

Мачето КЕС типува на победа за Македонија! :) (Видео)

Published

on

Мачката Кес која стана хит за прогноза на почетокот на ова Европско првенство, сега типува за победа на Македонија во денешниот дуел со Австрија, со тоа што посегна кон тачирчето со македонското знаме.

Видео:

Continue Reading

Забава

Пpилеп гopи: Moќна нajaва во пpecpeт на пpвиот натпpeвap на Maкедониja (Видео)

Published

on

Mоќна најава од Прилеп во пресрет на историскиот настап на Македонија на Европското првенство во фудбал.

Мартин Пресилски и Петар Јанкоски направија нешто специјално во пресрет на првиот дуел на Македонија против Австрија, кој вечерва се игра во Букурешт.

Љубителите на фудбалот со нетрпение очекуваат нашите херои да истрчаат на теренот и одново да ја израдуваат нацијата.

Погледнете го ова видео кое дополнително ќе го разгори навивачкиот дух во секој еден од вас:

Continue Reading

Забава

Спортски: „Зига, зага, Македонијо“ ечи среде Букурешт (Видео)

Published

on

Во центарот на главниот град на Романија ечи „Зига, зага, Македонијо“, со знамиња и со навивачки песни весела атмосфера во Букурешт, Спортски.мк ја пренесува моменталната атмосфера:

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: