Connect with us

Забава

К-15: Интервју со Зоран

Published

on

Денес со крупни чекори чекориме кон евро-аталантските интеграции и на прагот сме да станеме дел од големото европско семејство каде што и припаѓаме“ – Тошо Малерот, 2003 година

Continue Reading

Забава

Колку ли само вреди новиот часовник со 342 дијаманти на Мек Грегор?

Published

on

Конор Мек Грегор им се пофали на фановите на Инстаграм со својот нов часовник пред скоро една недела.

Имено станува збор екстремно скап часовник, за кој ирскиот борец има платено над неверојатни милион долари!

Славниот ирски борец често сака да го покажува своето богатство на социјалните мрежи, а социјалните мрежи и светските медиуми со денови јавуваат за неговиот скап часовник.

Часовникот наречен Baguette Astronomia Tourbillon е произведен од Jacob & Co. Часовникот се состои од 342 дијаманти и огромен сферичен дијамант со 288 фасети што рефлектираат светлина.

Неговиот неверојатен изглед можете да го погледнете:

https://www.instagram.com/p/CKBy1crJeiP/?utm_source=ig_embed

Continue Reading

Забава

Урнебесно видео: “Филипче прозборе кинески”

Published

on

Секако дека е иронично Филипче да збори кинески, тоа го може само Вучиќ, но шегата на страна Србија ги доби вакцините иако го исмејуваа Вучиќ кога збореше кинески и навистина беше смешно, но уште „посмешно“ е што ние уште немаме вакцини.

“Па ајде еве да го намонтираме Филипче може ќе ни дадат Кинезите некоја вакцина плус”

Continue Reading

Забава

И ова се случува: Водителката Јулија во живо во емисија доби повик од мајстор Мане, па мораше да се јави

Published

on

Кога е итно мора да се крене на телефон, дури и кога емисијата е во живо…

На водителката Јулија во живо во емисија и се јави мајсторот Мане, а таа рече дека повикот е итен и мора да крене.

Погледнете:

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: