Connect with us

Инфо +

Спасовски: „Набавката на двојазични униформи е во тек“

Published

on

– Како Министерство и како Влада посветени сме кон целосно остварување на планираните системски реформи, преку целосна реализација на тој императив и во наредната година ќе се продолжи со набавка на нови униформи за полицијата и специјалните единици на МВР, како и набавка на оружје, муниција, заштитна опрема, бидејќи на секој полициски службеник треба и мора да му се обезбедат елементарни предуслови за нормално работење, рече Спасовски.

-Во тој период беше покрената постапката во однос на реализација на законските одредби. Таа постапка е пред Влада. Штом ќе заврши ќе започнеме со имплементација, рече Спасовски.

-Ако ме прашате колку сум задоволен од работењето, можам да кажам дека добро се работи меѓутоа никогаш не може да бидете до крај задоволни затоа што секогаш може многу повеќе и многу подобро. И тоа е мојата цел никогаш да не бидеме задоволни но секогаш да бидеме помотивирани да направиме повеќе од тоа што сме направиле до сега. Ако погледнете и по резултатите да видите дека навистина во изминатите три години имаме сериозно подобрување во резултатите на СВР Тетово. И како што е во целата држава. Тоа може да ни биде мотивација повеќе плус, за да ги подобруваме условите за работа и да работиме опертаивно да имаме посстабилна состојба. Во тој дел заедно ќе придонесуваме да се подобри безбедноста за која е важна соработка помеѓу граѓаните локалната заедница и полицијата. Градоначалници на Боговиње и Брвеница само заедно побезбедни, истакна министерот Спасовски во Жеровјане.

Извор и повеќе Прес 24

Continue Reading

Инфо +

Твит на денот: “Кога ќе примиш вakцина од Србија”

Published

on

Урнебесен твит: “Кога ќе примиш од вakцина од Србија”

Премиерот наш е познат по јаките говори на Српски повеќето би се согласиле дека е некој вид на Кумановски дијалект со Струмички ама тоа вие одлучете :

Continue Reading

Инфо +

“Поздрав до Каракачанов да види што има во Мала Преспа”

Published

on

Видео од 2010 кое донесе премногу емоции на социјалните мрежи

Continue Reading

Инфо +

Се фрла пред автомобилите и подоцна бара пара од возачите за оштета, а доколку не ги добие вика полиција!

Published

on

Редакцијата на Струмица Денес доби информација од очевидец кој вчера присустувал на необичен настан во Струмица.

Како што вели тој, се работи за струмичанец кој намерно се фрлил пред автомобил и истиот барал пари од возачот за наводната повреда на неговите гради.

Откако возачот одбил да му ја даде сумата која ја бара, повикал полиција и пред нив почнал да глуми дека е многу повреден и му треба итно преглед во болница, но и на самиот преглед не е констатирано никакви повреди а возачот на автомобилот поминал без никакви проблеми.

Како што добивме информација, ова не е прв пат да се случува во Струмица.

Таков случај имало пред пред 2 месеци повторно во близина на истото место. Затоа внимавајте, некои луѓе прават се’ да дојдат до финансиски средства, без разлика на кој начин тоа ќе го направат.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: