Connect with us

Забава

Најновиот “корона” божиќен македонски хит … Уживајте

Published

on

Вик Какаротски ќе ви го исполни денот со позитива секако дека ова е една мала интересна пародија но звучи интересно.

Вик има интересен јутјуб канал на кој секој ден објавува и ја забавува неговата публика, дефинитивно нешто што ќе не расположи деновиве :


 

Continue Reading

Забава

Васко на ладново спасил две кучиња во замрзнатата вода во Градски парк

Published

on

Пред малку бев сведок на една прекрасна хумана случка која што се случи во Градски парк во Скопје.

Имено, како што можете да видите на видеото, млад дечко спасува две кучиња кои се заглавија во замрзнатата водс. Иако кучињата не беа во негова сопственост дечкото без размислување со ризик скокна во водата и ни докажа на сите дека во ова време невреме сепак постојат хумани луѓе кои што ни ја враќаат надежта и вербата во човештвото.

ВАСКО е името на херојот на денот – напиша граѓанка на Фејбук.

Таа вели дека на видеото е прикажано спасувањето на едното куче, додека другото е на средината од езерото.

Браво за Васко, херојот на денот и Сара која ја направи објавата за благодарност. Има хумани луѓе кои се грижат за животните додека градските власти многу малку прават за истото.

https://www.facebook.com/sara.misik/videos/3769790383086730/?t=0

Continue Reading

Забава

Кученце во Турција, 6 дена го чекало сопственикот пред болница (Фото)

Published

on

Џемал Шентурк беше хоспитализиран во северната провинција Трабзон на 14 јануари со тромб во мозокот, а заедно со семејството на 68-годишниот маж, неговото куче Бончук остана близу до него.

Според турските медиуми, скоро една недела подоцна, желбата на Бончук да се сретне со неговиот сопственик заврши во средата кога заврши лечењето на Шентурк и стариот човек беше пуштен од болницата.

Ќерката на Шентурк, Ајше Чапкиноглу, рече дека Бончук секој ден го следел семејството кога тие оделе во болница да го видат нејзиниот татко.

Татко ми го зеде пред девет години, го нахрани и го одгледа. И Бончук ја покажа неговата лојалност на овој начин. Бончук погледна наоколу и почна да плаче кога татко ми му викна од болничката соба. Бевме изненадени, рече таа.

Чапкиноглу додаде дека и покрај нивните напори да го однесат кучето дома, Бончук самиот се враќал во болницата.
Фират Угур кој е вработен во болницата рече дека односот помеѓу Бончук и неговиот сопственик го привлекува вниманието на луѓето.
По напуштањето на болницата, Шентурк рече дека тој е многу приврзан со Бончук и кучето многу му фалело за време на неговото лекување.

„Понекогаш го гледав од прозорецот на мојата болничка соба и го викав по име. Лаеше и се обидуваше да се чуе. Повторно се обединивме. Ако обрнете внимание на кучињата, ќе го видите истиот афинитет, рече Шентурк.

www.youtube.com/watch?v=WTL0OU0bBi4

Continue Reading

Забава

Салма Хајек на 54 години бомба во црно бикини

Published

on

Новата година само што започна пред неколку кратки недели, но актерката Салма Хајек само што се појави во бикини и отиде да се разладува на плажа – и кој може да ја обвини?

Мексиканско-американската ѕвезда се огласи на Инстаграм во средата за да сподели неколку пискави делови од себеси облечени во црн дводелен костим за капење додека зенираше во морето.
„Треба да останеме ладни“, ги поучи 54-годишната жена своите 17 милиони следбеници, на Инстаграм.

https://www.instagram.com/p/CKO-eJCpIzh/

Навистина, Салма ја гледаше сликата на смиреност и во двете слики, особено на онаа што ја покажуваше како седи со скрстени нозе на песок со затворени очи и со рацете во традиционална положба за медитација на колена.

Фановите на ownвездата на Grown Ups не можеа да ги заситат нејзините опуштени вибрации, со еден извикувајќи: „2021 година изгледа одлично!“ во коментарите.
Друга наречена Салма „Диоса“, што на шпански значи „божица“, додека третата ја прогласи за „најсовршената жена на светот“.

Оваа мајка мудро одвои малку време пред нејзината напорна година, со три филма што треба да се појават во кината во следните 12 месеци.

На прво место е научно-фантастичната / романса Блаженство со Овен Вилсон, проследено со Телохранителот на сопругата на Хитман со Рајан Рејнолдс и многу очекуваниот блокбастер на Марвел, „Вечните“, што се одвива каде што ќе застане Avengers: Endgame во 2019 година.

Салма ја дели 13-годишната ќерка Валентина Палома Пино со нејзиниот сопруг бизнисмен француски милијардер Франсоа-Анри Пино, со кој се венча на Денот на вљубените во 2009 година.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: