Connect with us

Забава

Заев вели нема пробано џоинт

Published

on

Вечерва на гостување на Канал 5 телевизија премиерот Зоран Заев на прашањето дали пробал џоинт, а во врска со темата за легализација на марихуаната, вели дека не, тој нема пробано џоинт, но тоа не го спречува да се залага за работите кои не ги има искусено, како што бил стејт, ама се залагал за ЛГБТ правата, како што не бил сиромашен ама се залагал за сиромашните граѓани.

Веднаш откако заврши емисијата Заев напиша на Твитер се она што на гостувањето го кажа, а во врска со марихуаната, па дури му постави прашање на водителот дали тој пробал џоинт.

Continue Reading

Забава

Ахмети главен на свадба во Зајас (Видео)

Published

on

Ахмети е главен гостин на свадбата на својот внук во Зајас.

Претседателот на ДУИ Али Ахмети и пратеник во Собранието вчера е снимен во опуштено издание на свадба во Зајас како води оро и ужива во звуците на албанскиот мелос со зурли и тапани, веејќи го албанското знаме, традицонално украсено за свадбена веселба.

Continue Reading

Забава

Бетмен и Анастасија го одиграа свадбениот танц, Дениција ја дувна роденденската свеќичка

Published

on

Македонската новинарка, поранешна уредничка на Телевизија Алфа, Анастасија Богдановска, го кажа судбоносното ДА. Таа и нејзиниот ибраник, Богдан Илиевски, еден од водачите на иницијативата „За заедничка Македонија“.

Анастасија и Бетмен Велит свадбената веселба ја направија една година по раѓањето на нивната ќерка Дениција. Дениција на прославата која се одржа во Охрид ја дувна и првата роденденска свеќичка.

На прославата присуствуваа неговите пријатели од „За заедничка Македонија“, оперскиот пејач Игор Дурловски и актерот Владо Јовановски.

Continue Reading

Забава

(ВИДЕО) КОГА СО АВТОМОБИЛ ЌЕ ТРГНЕШ НА КАПЕЊЕ – АМА БУКВАЛНО

Published

on

ПОРАДИ преголемите жештини, сите фантазираат за разладување.

Ако не во морето, тогаш барем во базенот. Така еден тинејџер во Колорадо „се разладил“ со сè – автомобил.
Тинејџерот сепак завршил со сообраќајна казна за несовесно возење, а инцидентот се случил случајно кога наместо на сопирачката притиснал на гаста.
Според објавените фотографии, се чини дека тој малку посилно згазнал на педалата за гас, бидејќи може да се види дека металната ограда низ која минувал е скоро израмнета со земјата.

За среќа, никој не е повреден во инцидентот, но од видеото се гледа дека пожарникарите имале полни раце работа за вадење на автомобилот од базенот.

– Беше многу полесно и побрзо да се влезе отколку да се излезе – на шега напишале пожарникарите покрај видео запис за вадење на автомобилот што не можело да се направи без помош на нуркачи.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: