Connect with us

Забава

Салма Хајек на 54 години бомба во црно бикини

Published

on

Новата година само што започна пред неколку кратки недели, но актерката Салма Хајек само што се појави во бикини и отиде да се разладува на плажа – и кој може да ја обвини?

Мексиканско-американската ѕвезда се огласи на Инстаграм во средата за да сподели неколку пискави делови од себеси облечени во црн дводелен костим за капење додека зенираше во морето.
„Треба да останеме ладни“, ги поучи 54-годишната жена своите 17 милиони следбеници, на Инстаграм.

https://www.instagram.com/p/CKO-eJCpIzh/

Навистина, Салма ја гледаше сликата на смиреност и во двете слики, особено на онаа што ја покажуваше како седи со скрстени нозе на песок со затворени очи и со рацете во традиционална положба за медитација на колена.

Фановите на ownвездата на Grown Ups не можеа да ги заситат нејзините опуштени вибрации, со еден извикувајќи: „2021 година изгледа одлично!“ во коментарите.
Друга наречена Салма „Диоса“, што на шпански значи „божица“, додека третата ја прогласи за „најсовршената жена на светот“.

Оваа мајка мудро одвои малку време пред нејзината напорна година, со три филма што треба да се појават во кината во следните 12 месеци.

На прво место е научно-фантастичната / романса Блаженство со Овен Вилсон, проследено со Телохранителот на сопругата на Хитман со Рајан Рејнолдс и многу очекуваниот блокбастер на Марвел, „Вечните“, што се одвива каде што ќе застане Avengers: Endgame во 2019 година.

Салма ја дели 13-годишната ќерка Валентина Палома Пино со нејзиниот сопруг бизнисмен француски милијардер Франсоа-Анри Пино, со кој се венча на Денот на вљубените во 2009 година.

Continue Reading

Забава

Што треба да ставите за да привлечете голема сума на пари?

Published

on

Овој амајлија ќе привлече позитивна енергија во вашиот дом.

Кога лежиме во кревет, преку ден додека се одмараме или во текот на ноќта кога спиеме, нашиот ум потсвесно ја апсорбира енергијата на местото каде што сме, па затоа под креветот, според правилата на фенг шуи, не треба да има ништо – освен еден исклучок.

Значи, генерално, просторот под креветот треба да биде отворен. Сепак, многу луѓе практикуваат да складираат работи што не ги користат под креветот, а според правилата на фенг шуи, тоа е голема грешка.

Ако сакате добар проток на енергија во домот, не чувајте ништо под креветот освен оваа ставка. Таа ставка е „кутија со богатство“.

Што е всушност „кутијата со богатство“ ?
Тоа е специфична алатка за фенг шуи за привлекување одредена желба. За почеток, треба да изберете кутија во која ќе ги чувате работите и најдобро би било да е дрвена, бидејќи дрвото претставува заснована енергија на раст, напредок и акција.

Кога станува збор за тоа што треба да го ставите во вашата кутија, прво мора да се запрашате: „Што ќе ме направи среќен?“

Изберете предмети за кои мислите дека ќе внесат позитивна енергија во вашиот живот и што ги сакате само вие. Овие нека бидат предмети што ќе ги претставуваат вашите животни желби и склоности.

Ако сакате повеќе пари, пополнете ја кутијата со банкноти, накит, дукати, злато, скапоцени или полускапоцени камења, кристали, но не ставајте парички во неа.

Ако сакате љубов, пополнете ја кутијата со црвена боја – свеќи, природни мириси, миризливи креми и масла.

Continue Reading

Забава

„Дознав дека мојата сестра всушност ми е мајка“

Published

on

Корисничка на ТикТок сподели трауматично искуство кога открила дека нејзината постара сестра е всушност нејзината мајка.

Нов тренд на оваа платформата е тоа што се бара од корисниците да ги споделат најголемите лаги со кои се соочиле во својот живот.

Карол Лу ги шокирала корисниците кога открила дека на 16 години дознала дека нејзината мајка и татко се всушност нејзини баба и дедо.

На видеото, кое го гледале неколку милиони луѓе, Лу објаснува дека како дете нејзините родители постојано биле на работа, а ретко дома.

Поради тоа, за неа се грижеле нејзините постари браќа и сестри, особено нејзината најстара сестра која е 16 години постара од неа.

Една вечер ми се јави нејзиното поранешно момче и ми кажа дека ќе ми открие тајна што ќе ми го промени животот за 180 степени. Дури и додека тој самиот не го изговори тоа, имав претчувство што ќе каже – мојата постара сестра, ми е всушност мајка,  раскажува таа.

Лу објасни дека нејзиното семејство живеело во Полска во 90 -тите години на минатиот век, која тогаш била екстремно конзервативна држава, па нејзините баба и дедо ја криеле бременоста на нивната ќерка тинејџерка за да ја заштитат од осудите на општеството. Таа исто така раскажува како започнала да поврзува некои работи од своето детство што укажувале на тоа дека оваа приказна е вистинита.

Еднаш имавме медицински преглед на училиште, а мене ме носеше вистинска мајка, која тогаш за мене беше постара сестра. На моите документи го пишуваше моето име, презиме и под името на родителите беше нејзиното. Кога ја прашав зошто е тоа така, ми кажа дека веројатно имало некоја грешка, раскажа таа.

Карол планирала да скрие од семејството дека ја знае вистината затоа што сакала да види колку долго ќе ја лажат, но по само неколку недели им признала на својата сестра или мајка дека знае сè. Иако оваа тема, како што вели таа, е чувствителна за семејството, тие одлучиле да продолжат понатаму и да не дозволуваат тоа да влијае на нивната врска, пренесува UNILAD.

Continue Reading

Забава

Лидија Вукичевиќ од „Жикина династија“ како од мајка родена

Published

on

Атрактивната актерка од серијалот „Жикина династија“ Лидија Вукичевиќ, која има 58 години не престанува да провоцира.

Овој пат, таа на социјалната мрежа на Инстаграм објави фотографија на која што е речиси гола.

Имено, згодната актерка на која можат да и позавидат многу помлади нејзини актерки се фотографираше во купатило, а во преден план ги истакна нејзините долги нозе и сексапилно дело, за што доби и бројни комплименти.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: