Connect with us

Спорт

ВИДЕО: Ова е нокаутот кој се прераскажува, Мекгрегор на подот во октагонот

Published

on

Спектаклот во УФЦ 257 донесе победа на Дастин Порие над Конор Мекгрегор, Ирецот по една година се врати во ктагонот и борбата ја заврши со прв нокаут во кариерата.

Резултатот за некои аналитичари е изнеандувачки, за некои реалност, Мекгрегор го призна поразот, му честиташе на Порие, ова е нокаутот кој се прераскажува во УФЦ 257.

<

Continue Reading

Спорт

На сон ли му дојде да одигра вака? (Фото)

Published

on

Верен обложувач во Евротип имаше знаење да погоди шест натпревари, од кои четири полувреме-крај, но и две „тешки“ гостински победи во англискиот шампионат.

Мајсторски погодените типови му донесоа добивка од над 200 илјади денари, со уплата од само 50 денари или “Мала уплата, голема добивка”.

Со користење на клуб-картичката при уплата во Евротип, искористете ги бројните поволности кои се нудат, како високите бонуси кои достигнуваат неверојатни 467%, но и можноста за „Cashout“ доколку не сакате да чекате до последниот натпревар за Вашата добивка.

Само во Евротип, уживајте и во игрите „Брзи пари“, „Екстра тип“ и новиот „Екстра тип плус“, со кои покрај повисоките квоти од регуларната понуда, можете да стигнете до добивка по одиграни само 30 минути од натпреварот кој го типувате! Биди победник!

Continue Reading

Спорт

Продаден најcкапиот поcтер во иcторијата на НБА за 208.000 долари

Published

on

Плакатот на ЛеБрон Џејмс од 2019 година се продаде за рекордни 208.000 долари, како најдобриот шут во НБА.

Continue Reading

Спорт

Луда тројка од пола терен, Македонија сеуште има шанса за Европско (Видео)

Published

on

Првиот стрелец на мечот Ненад Димитријевиќ од македонската кошаркарска репрезентација, одушеви со едни од поените, откако даде луда тројка од половина терен. Тоа беше пред крајот на третиот квартал, кога Македонија за првпат поведе на натпреварот.

Со овој триумф над Италија, Македонија ги задржа шансите за пласман на Евробаскетот.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: