Connect with us

Трета Смена

Ова е дефинитивно НАЈЗГОДНАТА презентерката на временска прогноза

Published

on

Презентерката на временска прогноза со потекло од Мексико, Џенет Гарсија, позираше во кратки шорцеви со леопард принт и ја разбуди фантазијата кај многу мажи.

Имено, убавата Мексиканка го истакна бујниот задник во преден план и го „запали“ Инстаграм.

Водителката која се се проба и со глума, во овој пост доби бројни комплименти од нејзините следбеници и го оправда епитетот најзгодна ТВ-личност во светот.

Трета Смена

Како сиромашната Русинка стана ЕДНА ОД НАЈПОСАКУВАНИТЕ ЖЕНИ НА СВЕТОТ (ФОТО)

Published

on

Русинката Ирина Шајк е родена на денешен ден во 1986 година во рускиот град Јеменжелинск.

Кога имала 14 години, нејзиниот татко Валери Шаихисламов ненадејно починал. За неа тогаш се грижела нејзината баба Галина, мајката на нејзиниот татко, која и била најголем пример. Сонот на Ирина да избега од Русија почнал да се остварува кога нејзината мајка случајно видела оглас за локално училиште за убавина на автобуската станица.

Ја зела и сестрата на Ирина, Татјана, а соседната врата водела до агенцијата за модели. Вработените ја забележале Ирина додека ги чекала мајка си и сестра си и веднаш сфатиле дека наишле на нешто посебно.

„Всушност сакав да станам новинар. Но, како и да го замислував мојот иден живот, некако бев сигурна дека ќе го напуштам родниот град. Чувствував дека тоа е мојата судбина”, изјави таа во една прилика.

Нејзините поранешни сограѓани се сеќаваат дека нејзината мајка Олга напорно работела како професорка по музика и дека нашла друга работа за да врзе крај со крај.

Тоа е сосема различно од нејзиниот сегашен, гламурозен живот. Тогаш немале пари за основни потреби, а камоли за луксуз.

„Мајката на Ирина работеше како робинка за своето семејство. И Ирина беше решена да ја искористи секоја шанса да оди во Москва, а потоа и на остатокот од светот “, рече еден од соучениците на Ирина.

Continue Reading

Трета Смена

Адел ја прашаа СО КОЛКУ МАЖИ СПИЕЛА – Еве го нејзниот ОДГОВОР (ВИДЕО)

Published

on

Откако им кажа на сите за губење на тежината, анксиозноста и вежбањето во одлично интервју за Вог, Адел (33) организираше настап во живо на Инстаграм за нејзините следбеници и одговараше на нивните прашања.

Адел зборуваше за новиот албум со оглед на тоа што повеќето прашања беа поврзани со нејзината музика. Еден  следбеник, сепак, одлучи да го зачини разговорот и постави интимно прашање на пејачката.

„Со колку луѓе си спиела?“ Дали прашањето беше кажано на сленг, а пејачката не го разбра баш прашањето и ги насмеа сите.

“Кој е мојот број? Што значи тоа?”, Рече таа, а нејзината реакција стана вистински хит на Твитер.

Корисниците на социјалните мрежи веднаш објавија серија видеа во кои го извадија моментот кога пејачката беше тотално збунета поради прашањето. Некои од фановите сметаат дека прашањето било „непотребно и бесмислено“.

Continue Reading

Трета Смена

Мадона ГО ПОКАЖА ЗАДНИКОТ на сред емисија „Уметниците се тука за да го нарушат мирот“(Видео)

Published

on

Кралицата на попот Мадона (63) гостуваше во познатото ток -шоу „The Tonight Show“ на Џими Фалон (47) во кое го промовираше документарниот филм Мадам Икс и ги шокираше гледачите со своето однесување.

Пејачката во интервјуто рече дека секој пред малите екрани треба да разбере дека уметноста е важна.

– Уметниците се тука да го нарушат мирот. И се надевам дека го нарушив не само вашиот мир, туку и мирот на луѓето што го гледаа ова шоу, но на добар начин – му рече Мадона на Џими.

Кратко потоа, таа стана од столот и легна на масата на Фалон, кој почна да вика „Не, не, не, застани!“.

За кралицата на попот да не „открие“ премногу на публиката, Џими ја покри со сакото. Но, нејзе тоа не и се допадна.

Мадона се оддалечи од масата и го крена фустанот кон публиката во студиото, и секако за гледачите пред малите екрани.

Видео:

https://youtu.be/qZkKj3QHQPQ

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк