Connect with us

Хуманост

Донирајте за младиот и полн со живот Стефан, да ја победи леукемијата

Published

on

„Почитувани наши струмичани, досега сме успеале во многу случаеви заедно да помогнеме, таква мисија имаме повторно. Се работи за нашиот млад и полн со живот Стефан Таушанов од Струмица кој има дијагностицирано хронична лимфоцитна леукемија која се шири низ неговата лимфа. Во моментот се лекува во Велика Британија, но овој е доста скап и затоа сме потребни ние да му помогнеме на Стефан да продолжи со неговото лекување. Засега може да донирате со кликнување ОВДЕ, а набргу ќе бидат отворени и броеви за донации. Ви благодариме!“ – велат од Струмица денес.

Линкот за донации е следен: 
https://www.gofundme.com/f/help-stefan-taushanov-with-his-cancer-treatment?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=p_cp%20share-sheet&fbclid=IwAR0pdRvdOy1WbxCt8jEOOYwYC5Yq3yoNG3f0YWCntNyqBx0m526apnF8deA

Continue Reading

Хуманост

Конечно Атиџе доби пристојно место за живеење благодарение на хуманост

Published

on

Градежните работи во куќата на Атиџе дојдоа во финална фаза. Огромна благодарност до сите добри луѓе кои на иницијатива на Maria Duda и нејзиниот сопруг станаа дел од големата донаторска мисија на која спонтано се приклучивме многу луѓе (од целиот свет) со една единствена цел – да и овозможиме достоинствен живот на Атиџе и да ја направиме среќна!
Ви благодариме 🙏❤ -стои во Фејсбук постот на Сузана Турунџиева.

Конечно Атиџе од Медена земја, доби пристојно место за живеење од донации и хумани луѓе, не од државата како што беа ветувањата.

Continue Reading

Хуманост

,,Итнo дa ce peaгиpa, cocтojбaтa co здpaвjeтo на бебето е aлapмaнтa”

Published

on

Навистина е алармантна ситуацијата на ова бебе од Делчево, кое му се потребни итни средства за неговото здравје.

Во продолжение текстот на Фејсбук:

– ВЕ ЗАМОЛУВАМ ИТНО ДА СЕ РЕАГИРА, СОСТОЈБАТА СО ЗДРАВЈЕТО НА БЕБЕТО Е АЛАРМАНТНА! На нивната сметка нема да може да се донира бидејќи ќе им го одземат и она мало кое им го дава оваа држава за жал..

Денеска бев во посета на семејството од Делчево кај малото бебенце кое е голем борец и го сака животот – БОЛЕДУВА ОД ВТОР СТЕПЕН НАРУШУВАЊЕ НА БУБРЕЗИТЕ!

Јас ќе им помогнам во се што е во моја моќ, секако со ваша помош, мајката ми даде одобрение за се што ќе е донирано за нив да оди преку мене. Сметки за струја имаат големи суми кои мораат да ги подмират, но и за да се преселат на друго место потребни им се парични средства и за лекување на малото сонценце кое ќе треба често да патува за Скопје бидејќи во болничките услови нема место за престој.

Continue Reading

Хуманост

Фризерки и козметичарки организираат хуманитарна акција за Таушанов од Струмица

Published

on

Водени од мотото „СИТЕ ЗАЕДНО МОЖЕМЕ МНОГУ“ група фризерки и козметичарки од Струмица, организираа хуманитарна акција за Стефан Таушанов во која сите собрани средства од 23 и 24 февруари (вторник и среда) ќе бидат наменети за него.

Имено Таушаноб има дијагностицирано хронична лимфоцитна леукемија која се шири низ неговата лимфа. Во моментот се лекува во Велика Британија, но е доста скап третманот кој го прима, па на апелот за помош се солидализираа следниве фризерски и козметички салони во Струмица.

САЛОН ЗА УБАВИНА „ГЛАМУР“ – 070 205 156
СТУДИО „С“ – 078 373 380
САЛОН ЗА УБАВИНА „ВЕНЕРА БЈУТИ“ – 078 486 083
СТУДИО „НИКОЛИЌ“ – 078 737 785
СТУДИО ЗА УБАВИНА „ДОЛ ХАУС“ – 077 919 307
ФРИЗЕРСКИ САЛОН „СНЕЖАНА СТАНИНОВА“ – 078 459 220

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: