Connect with us

Забава

Самка ќе ви каже како се освојува жена

Published

on

Заменикот директор на Јавното претпријатие за државни патишта (ЈПДП) Самка Ибраимовски кој е еден од најспоменуваните во контекст на снегот на македонските патишта наместо да се фокусира на патиштата најде време да дели совети како да се освои жена.

“Честит Св. Трипун, и на заљубените Валентајн.
И да знаете вистинска жена се освојува со добрина”, пишува Ибраимовски кој е лидер на ПЦЕР која коалицира со СДСМ, беше министер без ресор а беше и пратеник.

Посебна приказна е поделбата на вистинска и невистинска жена на какви директорот го дели поубавиот пол.

Забава

Петиција – Јапонците да влезат во македонскиот Устав!

Published

on

На интернет се појави петиција за внесување на Јапонците во Уставот на Македонија, веројатно заради исмевање на францускиот предлог кој денеска Владата го објави.

Continue Reading

Забава

ВИДЕО: Тони Зен се враќа на музичката сцена, слушнете го „Планот“

Published

on

По пауза од подолго време на македонската музичка сцена повторно се враќа човекот кој пред десетина години беше еден од најслушаните изведувачи.

Тони Петковски, во јавноста познат како Тони Зен, има нов сингл со наслов „Планот“ – Во ова време – невреме за сите уметници, тој одлучи повторно да го прави она што најдобро го знае, а тоа е музиката. Ново време, нови визии, нови цели.

Целата приказна почна од поривот и љубовта за творењето. Се инспирирав од музиката и поддршката на моите пријатели и соработници Нино Васков и Ики, со кои работевме долги години. Идејата со оваа песна е дека сето она што ни било зацртано низ времето го остваруваме и прикажуваме на ваков начин, затоа што ова ни е задача и љубов од многу одамна. Се чувстувам должен кон публиката бидејќи долго време бев отсутен, ова враќање е токму за нив, инспириран од младите, но секако и од постарите артисти, музиката мора да продолжи без оглед на се. Сакам да се претставам на наш, македонски начин. – вели Тони Зен.

Музиката, аранжманот, миксот и мастерот го направија Илија Цветковски – Ики и Нино Васков, а за видео записот одговорен е Огнен Шапковски – „Мелем продукција“.

Она што е добро да се знае е дека Тони Зен потпиша три годишен договор со „Прагма продукција“ – продукција која знае како да работи и која ќе стои зад секој негов професионален ангажман. Неговата агенда со настапи е веќе преполна, го очекува богата летна турнеја, а дел од истата ќе биде и „Мандра фестивалот“ во Дојран каде ќе настапат големи музички имиња, вклучувајќи го и Тони. Веќе во сабота, на 2-ри јули, со Тони ќе имате можност да се дружите во Градскиот парк на „Crazy summer festival“.

Слушнете ја неговата нова песна.

Continue Reading

Забава

Џамбазов ќе биде домаќин – ги повика сите на ладно пиво и најдобара скара во Прилеп (Видео)

Published

on

После две години пауза во Прилеп се враќа најголемата фестивалска манифестација во Македонија. Фестивалот на скарата и пивото оваа година ќе се одржи од 14-17 јули, а водител ќе биде најдобриот македонски шоумен Игор Џамбазов.

Џамбазов преку видео порака ги покани сите на ладно пиво и најдобра скара да уживаат во богатата програма на најновото издание на “Пиво Фест”.

https://fb.watch/dWRrghA_Ki/

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк