Connect with us

Спорт

Ганде Пандев беше избран за спортист на годината!

Published

on

Македонскиот капитен Горан Пандев беше избран за најдобар спортист за 2020 година во Македонија на вечерашната церемонија организирана од Агенцијата за млади и спорт (АМС).

Пандев имаше одлична година со македонската фудбалска репрезентација бидејќи постигна гол во најважниот меч во историјата за селекцијата против Грузија и така ѝ обезбеди пласман на Македонија на Европското првенство, кое ќе се одржи ова лето.

„Жалам затоа што не сум во Македонија во моментов, па морам преку видео врска да се заблагодарам за наградата. Голема благодарност до Агенцијата за млади и спорт, но за оваа награда се заслужни сите во македонската репрезентација, од селекторот, па преку соиграчите, физиотерапевтите и економите зашто создадовме семејство. Ова за мене е поттик да продолжам понатаму“, кажа Пандев.

Спорт

Нов милионер во „Sport life“, мајсторија во Тетово со пет пара

Published

on

Одличен викенд за играчот на Sport Life во Тетово. Со само 5 погодени пара на тикетот и тој се запиша во клубот на „милионери“ на Sport Life. За оваа атрактивна и висока седумцифрена добивка, петте пара на тикетот биле со вкупен коефициент 257, а влогот изнесувал 3.900 денари.

Сите пет натпревари на кои се обложил биле одиграни во саботата, во термини од 14 и од 16 часот, а комбинацијата била по два меча од Германија и од Англија и еден од Суперлигата на Турција.

Continue Reading

Спорт

На сон ли му дојде да одигра вака? (Фото)

Published

on

Верен обложувач во Евротип имаше знаење да погоди шест натпревари, од кои четири полувреме-крај, но и две „тешки“ гостински победи во англискиот шампионат.

Мајсторски погодените типови му донесоа добивка од над 200 илјади денари, со уплата од само 50 денари или “Мала уплата, голема добивка”.

Со користење на клуб-картичката при уплата во Евротип, искористете ги бројните поволности кои се нудат, како високите бонуси кои достигнуваат неверојатни 467%, но и можноста за „Cashout“ доколку не сакате да чекате до последниот натпревар за Вашата добивка.

Само во Евротип, уживајте и во игрите „Брзи пари“, „Екстра тип“ и новиот „Екстра тип плус“, со кои покрај повисоките квоти од регуларната понуда, можете да стигнете до добивка по одиграни само 30 минути од натпреварот кој го типувате! Биди победник!

Continue Reading

Спорт

Продаден најcкапиот поcтер во иcторијата на НБА за 208.000 долари

Published

on

Плакатот на ЛеБрон Џејмс од 2019 година се продаде за рекордни 208.000 долари, како најдобриот шут во НБА.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: