Connect with us

Спорт

Златното момче Дарио Ивановски: Нов Балкански шампион на 3.000 метри

Published

on

Македонскиот атлетичар Дарио Ивановски го освои првото место на Балканскиот шампионат во Турција на 3.000 метри во сала.

Ивановски го освои првото место и златниот медал со резултат 8:03:95, беше доминантен во својата трка, оставајки го вториот натпреварувач скоро 7 секунди зад него.

Следен голем настан на кој ќе се појави е Европското првенство во сала кое ќе се одржи во Полска од 4 до 7 март.

Спорт

Нов милионер во „Sport life“, мајсторија во Тетово со пет пара

Published

on

Одличен викенд за играчот на Sport Life во Тетово. Со само 5 погодени пара на тикетот и тој се запиша во клубот на „милионери“ на Sport Life. За оваа атрактивна и висока седумцифрена добивка, петте пара на тикетот биле со вкупен коефициент 257, а влогот изнесувал 3.900 денари.

Сите пет натпревари на кои се обложил биле одиграни во саботата, во термини од 14 и од 16 часот, а комбинацијата била по два меча од Германија и од Англија и еден од Суперлигата на Турција.

Continue Reading

Спорт

На сон ли му дојде да одигра вака? (Фото)

Published

on

Верен обложувач во Евротип имаше знаење да погоди шест натпревари, од кои четири полувреме-крај, но и две „тешки“ гостински победи во англискиот шампионат.

Мајсторски погодените типови му донесоа добивка од над 200 илјади денари, со уплата од само 50 денари или “Мала уплата, голема добивка”.

Со користење на клуб-картичката при уплата во Евротип, искористете ги бројните поволности кои се нудат, како високите бонуси кои достигнуваат неверојатни 467%, но и можноста за „Cashout“ доколку не сакате да чекате до последниот натпревар за Вашата добивка.

Само во Евротип, уживајте и во игрите „Брзи пари“, „Екстра тип“ и новиот „Екстра тип плус“, со кои покрај повисоките квоти од регуларната понуда, можете да стигнете до добивка по одиграни само 30 минути од натпреварот кој го типувате! Биди победник!

Continue Reading

Спорт

Продаден најcкапиот поcтер во иcторијата на НБА за 208.000 долари

Published

on

Плакатот на ЛеБрон Џејмс од 2019 година се продаде за рекордни 208.000 долари, како најдобриот шут во НБА.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: