Спорт

Ѓоковиќ останува крал на Австралија опен(Видео)

Published

on

Ѓоковиќ по деветти пат во кариерата и трет пат го осојува победничкиот пехар на Отвореното првенство на Австралија.

Ѓоковиќ во големото финале претпладнево на центрачниот терен во Мелбурн го максимални 3-0 по сетови 7-5 , 6-2 и 6-2 го декласираше Руссинот Данаил Медведев.

По само 114 минути врвен тенис Новак Ѓоковиќ го освои 18 пехар од Грен слем турнирите.

Continue Reading

Спорт

На сон ли му дојде да одигра вака? (Фото)

Published

on

Верен обложувач во Евротип имаше знаење да погоди шест натпревари, од кои четири полувреме-крај, но и две „тешки“ гостински победи во англискиот шампионат.

Мајсторски погодените типови му донесоа добивка од над 200 илјади денари, со уплата од само 50 денари или “Мала уплата, голема добивка”.

Со користење на клуб-картичката при уплата во Евротип, искористете ги бројните поволности кои се нудат, како високите бонуси кои достигнуваат неверојатни 467%, но и можноста за „Cashout“ доколку не сакате да чекате до последниот натпревар за Вашата добивка.

Само во Евротип, уживајте и во игрите „Брзи пари“, „Екстра тип“ и новиот „Екстра тип плус“, со кои покрај повисоките квоти од регуларната понуда, можете да стигнете до добивка по одиграни само 30 минути од натпреварот кој го типувате! Биди победник!

Спорт

Продаден најcкапиот поcтер во иcторијата на НБА за 208.000 долари

Published

on

Плакатот на ЛеБрон Џејмс од 2019 година се продаде за рекордни 208.000 долари, како најдобриот шут во НБА.

Спорт

Луда тројка од пола терен, Македонија сеуште има шанса за Европско (Видео)

Published

on

Првиот стрелец на мечот Ненад Димитријевиќ од македонската кошаркарска репрезентација, одушеви со едни од поените, откако даде луда тројка од половина терен. Тоа беше пред крајот на третиот квартал, кога Македонија за првпат поведе на натпреварот.

Со овој триумф над Италија, Македонија ги задржа шансите за пласман на Евробаскетот.