Connect with us

Забава

Cе е до cтилот (Фото)

Published

on

Герил акција имаше вечерва во центарот на Скопје. Поставен е транспарент на кој пишува „Заев: Со Сашо сум договорен. Мијалков: Го сменив стилот“. 

Пред Владата се собраа група граѓани и оставија транспарент на кој пишува „Ние сме разочарани“. 

Полицијата за екс директорот на УБК, Сашо Мијалков попладнево објави меѓународна потерница.  Министерството за внатрешни работи ја промени објавената потерница за Мијалков од национална во меѓународна.

Нему вчера му беше определена мерка куќен притвор со 24-часовен надзор по негово пронаоѓање, односно лишување од слобода, но сè уште се трага по него. 

Continue Reading

Забава

Месечен хороскоп за Март, што не очекува ?

Published

on

Имавме можност да видиме колку непредвидливост носи збирот на планети во знакот на Водолија во комбинација со ретрограден Меркур, па март ќе ни биде малку полесен и поподнослив.

На самиот почеток, т.е. на 5-ти март нè чека спојот на Меркур и Јупитер во Водолија, што секако носи добри и позитивни вести. Никогаш не смееме да заборавиме дека со сите аспекти на небото во моментов владее Сатурн и Уран, затоа што секоја вест или настан ќе бара од нас да се побуниме барем малку или да направиме некои непријатни резови.

Марс ќе се пресели на Близнаците веќе на 4 март, што е знак на разговор, патувања, но и незрелост. Од моментот кога ќе го смени знакот, до 21 март кога ќе се судри со Меркур во Риби, тој нема да направи никаков аспект. Ова е приказна за изнудување одговор додека не пристигне, некој молчи и повлечен, што сигурно ќе предизвика недоразбирања. Исто така, околу 20 март ќе имаме акумулација на планети во знакот на Риби, што ќе ја зголеми мистичноста и недостапноста, затоа подгответе се за рововска борба за информации.

Марс во Близнаците е брз, агилен, секогаш прв во општеството, зборува многу, прави малку и сака да открива или открива цело време. Малку незрело и детско однесување, лесно освојувано, но тешко да се одржи. Марс е планета на сексот и сите наши животни нагони, така што ќе има многу жешки преписки и ветувања, што може да резултира со погрешно толкување (плоштадот Марс и Меркур создава напнатост што секогаш резултира во расправија). Овој аспект честопати носи потреба за брзо возење, затоа бидете внимателни во сообраќајот, особено во втората половина на месецот.

Помеѓу 13 и 15 март нè чека Нова Месечина во Риби, но и премин на Меркур кон овој знак, со што ќе се заврши неговиот престој во ретроградна сенка.

Меркур во Риби е тивок човек, лесно се повлекува, се интересира за уметност и loveубов, а кога е слабо аспектиран, привлекува измами или илузионист е и самиот лажго. Исто така, ова е неповолна позиција на Меркур, а измамите се многу чести за време на транзитот низ Риби. Исто така, кога Меркур ќе се приближи до Нептун (28 и 29), потребата за секаков вид опијати и алкохол ќе се зголеми, иако целиот месец е обележан со интоксикација и потреба за бегство, од сите непријатности.

Поради сето ова, ќе бидеме принудени да ставиме крај на многу работи. Последниот знак на хороскопот го кажува токму тоа, за неизбежниот крај (крај на зимата) и собирање сили за нов почеток (почеток на пролетта).

Новата месечина во Рибите ќе биде придружена со присуство на спојот на Нептун и Венера, што ќе објави големо за заљубување и уживање, но и опасност од разочарување. Плутон во Јарец ќе ја посака лунацијата, што само ќе ги зголеми интензитетот и моќта на овој аспект.

Сонцето и Венера го менуваат својот знак на 22 март, кога официјално започнува новата астролошка година. Ако до овој момент ни недостигаа активности и реализации, можеме да очекуваме сè, освен мир и инерција, од претпоследната недела во март.

Полната Месечина во знакот на Вага ќе се одржи на 28 март, што ќе биде кулминација во областа на емотивните односи. Лунацијата го носи и плоштадот Марс и Меркур, па може да се појават конфликти поради некои скриени информации или слаба комуникација. Венера во Овен ќе направи спротивставување на Месечината во Вага, што може да создаде нерамнотежа во однос на желбите и можностите.

Кога ќе започне пролетта, многу тензии ќе се смират, бидејќи до крајот на март, Сонцето, Венера и Марс ќе добијат позитивни аспекти од Сатурн и Јупитер, што само значи дека за многумина има некои настани што се очекуваат од декември, а можеби и подолго.

Овен


Верувам дека Овенот со нетрпение го чека Марс во Близнаците, бидејќи транзитот низ знакот на Бик им донесе трошоци, jeубомора и пад на самодовербата. Марс во Близнаците силно ќе го активира третото природно поле, и ќе бидете насекаде, само не дома. Секојдневните планови ќе зависат од добрата организација, но и од брзите реакции. Под овој транзит, можни се судири со блиски роднини, соседи и деца, како и случајни повреди на рацете и прстите. Гледајте како возите во наредниот период, концентрацијата ќе ви се намали.

Добрите аспекти на Марс во наредниот период ќе иницираат занемарено дружење, ќе донесат нови, интересни контакти, но и ќе ја зајакнат желбата за реализација на работата од минатото.

Луна во знакот на Риби ќе ги интензивира можните тајни средби или желби, и секако донесува до средината на април повеќе потребата да се покрие и фантазира, отколку да се реализираат важни работи. Исто така, оваа месечина предупредува на потенцијална несоница што може да биде причина за слаб имунитет.

Преминувањето на Сонцето и Венера во знакот на Овен ќе ја отвори вратата за нови настани. Комбинацијата на Сонцето и Венера на вашето прво, природно поле ќе донесе приход, некои среќни околности и безрезервен шарм кои многу ќе помогнат во емотивните врски.

Полната месечина во Вага го осветлува полето на партнерство, така што ова ќе биде кулминација и резултат на можни скриени врски што ќе излезат на површина. Можни се прекини и ненадејни реакции поради незрел пристап.

Бик


Венера, владетелот на овој знак, ќе помине низ знакот на Риби поголемиот дел од месецот и со тоа ќе му донесе на Бикот пари, расположение и одлични способности за проценка на ситуациите на полето на пријателството и патувањата.

Новата месечина во Рибите прави експанзија во доменот на дружење, планови и патувања. Само бидете внимателни, ова лунарење исто така укажува на присуство на вирус во зголемен волумен, па дружењето нека биде безбедно.

Марс во Близнаците ќе ја аспектира куќата на заработка и самодоверба, што не само што ќе ги зголеми трошоците, туку и исцрпеноста, па затоа треба да обрнете внимание на вистините, кои сигурно ќе бидат украдени. Не брзајте со одлуки во наредниот период.

Меркур и Јупитер ќе ја зголемат важноста на полето за кариера и статус, така што вестите што пристигнуваат на почетокот на месецот значително ќе влијаат на иднината на сите планови. Ова е добра вест, но само по себе носи и трошоци и недостаток на концентрација. Willе сакате многу во исто време, и нема да биде можно да се постигне тоа на краток рок.

Новата месечина во Риби, со присуството на Меркур во овој знак, ќе донесе возбуда, можеби услуга од пријател, купување, но и продажба. Некои добри вести поврзани со некој близок исто така може да пристигнат под оваа лутина.

Сонцето и Венера во Овен ќе влезат во вашето, природно, дванаесетто поле по 22-ри. Ова е поле на тајни и тајни активности, но и поле на изолација од другите, така што во последниот дел од месецот ќе бидете повеќе расположени за осаменост отколку за дружење.

Полната Месечина во Вага ќе биде во областа на здравјето и секојдневниот живот, што директно укажува на тоа дека некои навики и однесувања мора да се променат.

Близнаци


Присуството на Марс во вашиот знак овој месец ќе подигне еластичност, издржливост, но и фрустрација. Ќе бидете изложени на дневно забрзување, што ве става во позиција на напаѓач околу дваесеттиот во месецот, со многу мала количина на информации во ваши раце. Бидете внимателни, но исто така отворени за промени и прилагодувања.

Меркур поврзан со Јупитер ви носи лично важни и добри вести во врска со деловното работење и реализацијата. Поголемата слика ќе ви биде целосно јасна, но ќе недостасуваат ситници и важни делови, затоа обрнете внимание на сè, бидејќи грешките се вообичаени во овој аспект.

Новата месечина во Риби ќе внесе огромна количина креативност на полето на работата и статусот, и многумина сигурно ќе ги видат добрите и лошите страни на сите приказни започнати по ова лутање. Ова е одлично време да ги тестирате вашите одлуки и да внесете, не толку сериозни, правила. Потребно е да се задржи фокусот на целта, но и да се прифати дека некои работи, околности или луѓе, нема да бидат идеални.

Плоштадот Марс и Мекрур ќе го забрза вашето размислување, и каде што има претерување во оваа дисциплина, има и вознемиреност и нервоза. Бидете внимателни и во односите со колегите, бидејќи ќе бидете особено раздразливи за време на овој аспект.

Сонцето и Венера во Овен можат да внесат динамика во емотивните односи, а многумина ќе се впуштат во односи со помлади од себе. Од 22 март, сите преговори или договори требаше да бидат многу поуспешни од вообичаеното, а нетрпеливо очекуваната хармонија штотуку започнува на крајот на месецот.

Полната Месечина во Вага се одвива во вашето природно петто поле, па ако до тој момент беше премногу мирно на полето на убовта, оваа месечина ветува настани со задолжително балансирање.

Рак


За раковите, групирањето на планетите во знакот Риби ќе донесе огромна релаксација, која им недостасува, па секако од 2017 година.

Ова време ќе биде идеално за нежност, loveубов, патувања и уживање во секоја смисла. Новата месечина кај Рибите само ќе ги зајакне овие потреби и ќе ги отстрани сите пречки за реализација на некои лични желби. Бидете внимателни и следете ја вашата интуиција во секое време. Како и секој воден елемент, Рибите во себе носат варијабилност и можност да се прилагодат на сè. Па, подобро е другите да се прилагодат на вашите фантазии, отколку да бидат жртва на илузија. Направете планови, само држете се до некои основни, реални, граници.

Марс во Близнаците ќе има силно влијание врз вашата природна дванаесетта куќа, па затоа треба да го исфрлите вишокот негативна енергија на вистински начин. Ова може многу да влијае на вашиот сон или патување, а секако ќе има влијание и врз вашиот секојдневен живот. Стресот за пребарување и менталната исцрпеност можат да резултираат со слаба концентрација и лесно губење на трпеливоста.

Меркур во Водолија заедно со Јупитер носи добри вести за вашето здравје, но и предупредување за малку подобра организација на дневно ниво. Можни се обновени контакти, состаноци со колеги надвор од работата, но и големи озборувања.

Кога Марс и Меркур ќе се судрат низ плоштади, очекувајте преиспитување на личните ставови, но и потенцијален конфликт токму поради некое непланирано патување или работа.

Венера и Сонцето ќе влезат во статусната куќа во третата декада од месецот, што не само што ќе забрза некои успеси, туку ќе донесе и некои профитабилни приказни. Ако темата е loveубов, очекувајте конкретизација, но доста брзо и попатно избегнувајте користење други заради постигнување лична цел.

Полната месечина ќе се случи во областа на домот и семејството, затоа тука се можни некои промени во врска со новиот почеток. Раздорот помеѓу работата и семејството може да биде причина за напнатост и несогласување.

Лав


Марс во Близнаците ќе биде особено пријатен за Лавовите. Присуството на планетата на борбата ја носи потребната енергија за да можете преку комуникација да го срушите секој што ви дава задача или ве предизвикува. Beе бидете склони да се натпреварувате во група или самостојно, што може да ве доведе во конфликт со пријател, особено околу 20 март.

Пишувањето на многу планети во знакот Риби ќе притисне на вашето природно осмо поле, што може да предизвика многу ирационални чувства, но и зголемена интуиција. Овде постои опасност од презадолженост, но и отворање на некои табу-теми. Истражете се без ограничувања, но внимавајте со кого експериментирате во кревет.

Спојот на Меркур и Јупитер ќе се одржи во вашето природно седмо поле, така што ова може да биде вест за успешна соработка и сојуз што може да биде важна во иднина. Ако станува збор за емотивна врска, сега ќе биде вистинското време да кажете сè без двоумење и без страв од осуда.

Плоштадот Марс и Мекрур ќе предизвика дополнителни проблеми со парите и заработката, па затоа би било добро да направите добар план и да го рационализирате.

Венера и сонцето на Овен можат да донесат поволни можности за патување, и тие сигурно ќе ја подобрат лавовата харизма и шарм.
Полна Месечина во Вага дава можност за зајакнување на емоционалните односи преку разбирање, разговор и меѓусебно почитување, особено ако Марс и Меркур создадоа проблеми во комуникацијата пред самата месечина.

Девица


На самиот почеток на месецот, Девицата ќе добие поволни вести во врска со работата, парите и домот, што ќе иницира контакт на Меркур и Јупитер во Водолија. Опасноста демне тука само ако плановите се претерани.

Како што планетите напредуваат кон знакот Риби, така фокусот на сите Девици се насочува кон партнерства. Илузијата е засилена, но и маѓепсаното за fallingубување, сепак, бидејќи станува збор за Девица, ќе има судир помеѓу цврстата исхрана и имагинацијата.

Новата месечина во Риби ветува можност да се за loveубите или да започнете врска, но и шанса за голема мрзеливост. Присуството на Мекрура во Риби може да донесе немир или да проектира лични несигурности на потенцијален или сегашен партнер. Исто така, ќе има голема чувствителност, затоа е потребна претпазливост во груби изјави.
Оваа лунарина ја прашува Богородица да се опушти, но само во границите на реалното.

Марс во Близнаците ќе го притисне полето на работа и кариера, а со плоштадот со Меркур, потребата да се натпреварувате со вашите ривали. Забрзувањето нема да донесе поволни резултати, туку само фрустрација и чувство на несоодветност.

Кога Сонцето и Венера ќе влезат во знакот на Овен, контактите се можни само за луѓе кои се моќни, но скриени. Ова исто така укажува на потенцијални придобивки преку моќни пријатели.

Полната месечина во Вага ќе го осветли полето на пари, што ќе донесе профит за многумина, но и трошоци после тоа. Исто така, тука ќе има активна куќа за секс, така што ќе има многу активности и во таа област.

Шкорпија


Март ќе им донесе на Скорпиите зголемена интуиција, креативност, но и склоност кон ризични потези.

Марс, владетелот на Шкорпија, го менува знакот на самиот почеток на месецот. За Скорпиите, преселбата во Близнаци ќе значи пренасочување на фокусот кон финансии, долгови и секс. Бидејќи Близнаците се воздушен знак, ќе има многу повеќе приказни отколку конкретни активности. Марс ќе влезе во природното осмо поле на Шкорпија, што само ја зголемува опасноста и носи ризици. Ако станува збор за адреналин, би било добро да внимавате во следните два месеци.

Плоштадот со Меркур во Риби носи потенцијален судир помеѓу можностите и нереалните желби, а на патот носи повреди и инфекции.

Скорпиите ќе уживаат во акумулацијата на планети во Римаб, а Новата месечина ќе означи ново поглавје во емотивните односи. Многу припадници на знакот ќе добијат некои добри вести (деца, врски, патувања, одмори) во доменот на петтото поле, што само ќе го подобри нивниот емотивен живот. Оваа лунација го тестира карактерот и поставува граници против можни измами или заблуди. Најважно е дека интуицијата има лесен проток, што ќе се изрази во овој случај.

Сонцето и Венера во Овен ќе зачекорат во шестата, природна, куќа, и работата и секојдневниот живот ќе бидат многу подинамични, и за нив секако ќе треба повеќе труд и работа. Оваа конкурентска позиција во областа на здравјето и соработката, укажува на прекумерна потрошувачка на енергија и сериозно исцрпување, и потребна е претпазливост кај секојдневните кучиња. Loveубовниот живот ќе живее под влијание на планетите во Овен и ќе бара многу поголема посветеност од вообичаеното.

Полната Месечина во Вага ќе го нагласи дванаесеттото природно поле, а емоционалните односи ќе се променат, односно ќе им пристапите внимателно и тактично на партнерите, обидувајќи се да воспоставите рамнотежа. Присуството на Месечината во полето на тајните ве става во позиција на личност на која не и верувате или барем се сомнева во вашите намери. Aе се борите помеѓу обврските и потребата за осаменост со lovingубовен партнер. Ова е поволен почеток за избор на важни и ирелевантни ситуации, како и можност за нови, здрави одлуки.

Стрелец


За Стрелецот, март ќе биде доста предизвикувачки, но и пасивен.

Планетите во Водолија се исклучително пријатни за Стрелецот, бидејќи тие нудат разновидност, идеи и напредок, сè што им се допаѓа на огнените јупитери. Спојот на Меркур и Јупитер во Водолија, на самиот почеток на месецот, носи добри вести и помирување, па влезот на Марс во Близнаците ќе го разниша полето на партнерство и loveубов.

Во следните два месеци, Марс во Близнаците ќе се движи по седмото природно поле, што од Стрелец значи дека лесно ќе привлече вербални напади од други, но и loveубовни партнери. Плоштадот со Меркур може да донесе некои нови расправии или потреба за натпреварување на работа, но и во семејството. Ова е конфликт чија причина лежи во некое криење или молчење, а Марс во брборењата на Близнаците ќе ги натера сите до расчистување.

Новата Месечина во Рибите ќе го заземе четвртото природно поле на хороскопот, а некои нови почетоци, обновувања или обновувања на домот ќе бидат најважните настани во следниот месец (до средината на април). Исто така, во овој период можни се гости или некои семејни дружења, што ќе стави крај на некои недоразбирања од блиското минато. Youе ви биде попријатно да бидете дома отколку надвор меѓу луѓето, и овој период сигурно го поминувате повеќе скриен отколку во друштво.

Сонцето и Венера на Овен ќе го осветлат вашето петто природно поле ќе донесат малку радост и динамика во вашиот социјален живот. Од 22 март ќе најдете интересни настани, потенцијални планови за годишен одмор, но и флерт и за fallingубување. Овој период може да биде почетна точка за некои важни одлуки.

Полна месечина во Вага ќе ја зајакне вашата самодоверба, расположение и дипломатски пристап во емотивните односи. Асертивноста сега ќе биде најпотребна ако работите со повеќе луѓе. Оваа лунација става крај на некои лоши односи што ве задушија.

Јарец


Март им нуди на Јарците малку одмор и малку одмор, токму поради присуството на планетата во знакот на Риби. Можеби најмалку од сè ќе падне под влијание на илузии и имагинација, бидејќи Јарецот е тешко да се занесе, а уште помалку да има повеќе имагинација.

Присуството на планетата во знакот на Водолија го сврте Јарецот кон пари и решавање на сопствената самодоверба. Многумина им беше тешко за време на ретроградната Меркур во Водолија, но од март полека се на нозе.

Мекурур и Јупитер во Водолија носат убави вести за работата (ако чекате нова, на пример), пријатни состаноци и прекумерно купување.

Марс во Близнаците ќе влијае на шестото природно поле, и затоа е потребна претпазливост во односите со колегите, секојдневните обврски и дисциплината. Потребата за движење и комуникација ќе се зголеми, а кога Меркур ќе се приклучи на приказната низ плоштадот, ќе има потенцијални конфликти со непосредната околина. Овој аспект носи и опасност од пократки патувања и потребна е претпазливост. Марс на Близнаците не им е пријатен на Јарците, па затоа насобраната енергија ќе мора да се исфрли преку вежбање, озборувања или каков било вид на истоштеност.

Новата месечина во Риби ќе означи почеток на некоја креативна работа или барем убави околности за роднините кои припаѓаат на овој знак. Присуството на луна на третото природно поле може да го замагли размислувањето, затоа нервозата и иритацијата ќе се интензивираат бидејќи Јарецот сака сè јасно и директно што не го нуди оваа Нова Месечина. Меркур во Риби ќе замолчи многу разговори, додека Сонцето и Венера ќе ја нагласат релаксацијата на умот, додека од друга страна нудат можност за промена на ставовите и омекнување на тврдоглавите принципи.

Сонцето и Венера на Овен ќе ги натераат Јарците да се придвижат и да се придвижат кон реализација на некои планови поврзани со куќата и домот. Ова може да донесе некои придобивки преку некои членови на семејството, но и мрзеливост. Beе има голема потреба за усогласување и рамнотежа, што ќе биде посочено од Полната Месечина во Вага на оската работа-дом.

Јарците поради последната месеца во март ќе бидат принудени конечно да балансираат помеѓу обврските кон домот и семејството, но и да ги исполнуваат обврските од областа на работата. Овој вид предизвик не е нешто тешко за Јарците, само што сега ќе им треба многу повеќе верба во себе отколку порано.

Водолија


Март им носи на Водолиите неколку убави вести, смирувајќи ги тензиите и преземајќи повеќе одговорности од вообичаеното, додека љубовните врски ќе бидат малку помирни во споредба со февруари.

Почетокот на месецот носи среќен спој на Меркур и Јупитер во вашиот знак, и сигурно ќе бидете задоволни со некое зголемено салдо на сметката, но и со последниот разговор со некој што ви е важен.

Марс на Близнаци ќе го раздвижи петтото поле, затоа подгответе се за забава, смеа и малку флерт. Имате доволно енергија да го направите она што го започнавте, а околината ќе ве гледа како попозитивна личност во околината. Користете го овој транзит за да ги видите луѓето што не сте ги посетиле долго време, а истовремено започнете да се движите во областа на спортот и одмор. Некои ќе откријат ново хоби или нова страст поради овој транзит.

Планетите во Риби притискаат на друго поле, полето на пари и заработка. Бидејќи Рибите се последниот знак и тие исто така имаат некаков крај во нив, ова може да биде крај на некои финансиски проблеми. Во март, ќе потрошите повеќе и ќе купувате, затоа треба да бидете претпазливи сега се додека не отиде предалеку.

Ако планирате да побарате финансиска помош, нека биде од некој што има висока и силна позиција и многу добри врски. Новата месечина во Риби ќе им даде на Водолиите можност да заработат на креативен и необичен начин.

Сонцето и Венера на Овен ќе им угодат на Водолиите, особено затоа што ќе го активираат нивното поле на комуникација и пократки патувања. Кон крајот на март можни се некои нови контакти и некои нови познанства.

Полна месечина во Вага ќе ги нагласи третите и деветтите природни полиња, што ќе биде одлично за оние кои се во меѓусебни врски бидејќи оваа лунација става крај на недоразбирањата и носи поголема самодоверба кога станува збор за градење на вашата слика и планови .

Риби


Месецот со кој управуваат Рибите ќе биде исклучително предизвик за овој знак. Овој месец за Рибите носи потопување во светот на имагинацијата, илузијата и нереалните очекувања. Бидејќи сме на крајот на астролошката година, време е да се променат некои работи и однесувања.

Спојот на Меркур и Јупитер во Водолија носи идеи и суштински информации што ќе ги задржите за себе. Оваа поставка ќе ве направи мистик или барем неразбирлива личност за вашите најблиски, но само вие знаете зошто ќе молчите.

Присуството на планетите на првото поле ве прави уште пошармантни, харизматични и податливи. Лесното влијание на Венера и Сонцето кај Рибите ве опива и затоа сигурно ќе треба убавите и најважните моменти да ги поминете само со оние кои одат со вашата коса. Сонцето во Риби ви го олеснува патувањето, а Венера нуди безброј можности за релаксација. Овој пат ќе биде повеќе за уживање, но и за добра заработка.

Новата месечина во Риби дава нова можност за некои нови почетоци, но само оние кои не се оковани од премногу розови облаци. Тука е важно да се отфрлат илузорните очекувања во односите и да им се пристапи со големо разбирање и поддршка. Исто така, лунацијата ветува добра заработка од креативни и инспиративни работни места. Оние што се занимаваат со уметност ќе имаат најголема корист од овој аспект.

Марс во Близнаците ќе се движи низ вашето, природно, десетто поле и од таму ќе има аспект, од плоштадот, вашето прво поле. Ова ќе биде период на забрзување, ќе треба да направите се што е брзо, да ве гледаат како најдобра опција на работа и ќе бидете прилично напнати во емотивните односи. Избегнувајте импулсивност и кавги во следните два месеци.

Плоштадот Марс и Меркур може да предизвикаат проблеми во партнерството, најмногу поради парите и планирањето на трошоците.

Оваа напната ситуација се смирува со влегувањето на Сонцето и Венера во знакот на Овен и истовремено во вашата куќа на пари. Двете планети ќе забрзаат некои процеси, без разлика дали се заработка или заем, и тие секако нудат смирување и нови почетоци, со подобра организација.

Полната месечина во Вага носи кулминација и потреба за смирување на сè, што ќе биде можно, но само со огромна дипломатија и внимателно планирање. Ова е идеално време за флексибилно решавање на конфликтите во рамките на емотивните односи.

Continue Reading

Забава

На овој хороскопски знак му чукаат парите на врата, а еден знак се сели надвор од градот

Published

on

Овен

Во март, можете да сметате на добивка од готовина преку деловно работење.

Понудите ќе доаѓаат од различни страни. Совет е да обрнете внимание на понудата на пријател. Преку оваа работа, вашиот вистински потенцијал може да се реализира. На почетокот, понудата можеби не ви одговара целосно. Оставете си време, немојте преку ноќ да донесете одлука, не реагирајте веднаш. Со потпишување на тој договор, ќе остварите сериозна парична добивка.

Бик

Бикот треба да ги стави на хартија сите идеи што му доаѓаат.

Имате сериозна поддршка од планетите во март, но важно е да разберете дека конкуренцијата не е слаба и да не влегувате во расправии и озборувања. Доколку ги преземете овие мерки, следи успех. Би било пожелно парите да ги насочите кон трговски работи. Од друга страна, вашата конкуренција ве следи, не треба да се грижите за тоа. Само помрднете се. Биковите го водат бизнисот, мудро и мудро.

Близнаци

Совет за вас е овој месец да земете предвид како и колку пари трошите.

Само на овој начин ќе имате јасен увид во реалната состојба на финансиите. Вашите приходи се зголемуваат ако ги следите горенаведените совети. Постои можност да добиете нови деловни понуди што ќе ги интегрирате со вашата моментална работа. За да го имплементирате овој план, ќе треба да земете финансиски заем од банка. Совети и насоки за тоа како и што понатаму може да ви дадат поискусни колеги чиј совет вреди злато. Со среќа.

Рак

Оваа пролет се чини дека ви ја одзема енергијата.

Најмногу ќе се одрази на вашата љубов. Паднавте во рацете на партнерот и тој го чувствува тоа. Би било препорачливо да разговарате со него отворено. Само тогаш ќе знаете на што правите. Ако нешто не работи, тогаш не треба да го присилувате љубовта е двонасочна улица, не заборавајте на тоа.

Бизнисот цвета кога мажот дава сè од себе.

Лав

Имате дополнителни приходи поврзани со работата што ви беше понудена во средината на минатата година.

Во тоа време, вие дури и не ја зедовте предвид таа понуда. Сега тој е повторно тука пред вас. Совет е да ја прифатите понудата и да одвоите дел од парите за да ги удвоите парите преку таа работа. Постои можност да се преселите во друг град поради овој деловен план.

Лавот се сели во друг град?

Девица

Март не е во ваша корист кога станува збор за љубовта.

Проблемите и дискусиите тропаат на вратата. Покрај конфликтот со вашиот партнер, ќе разговарате и во рамките на семејството. Оваа пролет ви подготви одлично емотивно чистење. Бидејќи сте чувствителни по природа, не плашете се јасно и прецизно да го искажете својот став и мислење. После дождот, сонцето секогаш доаѓа.

Вага

Овој период ќе биде избалансиран за вас во однос на финансиите.

Вашата моментална позиција ви носи доволен финансиски приход. Знаете точно колку можете да очекувате. ѕвездите ви кажуваат дека во март може да очекувате поддршка од колегите кои порано беа „против вас“. Тие едноставно не ги разбираа вашите идеи и цели во тоа време. Сега тие се тука и вие ја прифаќате нивната соработка.

Шкорпија

Поголема сума пари тропа на вратата!

Сите идеи што ви се вртат низ главата од почетокот на годината сега треба да се спроведат. Сега универзумот ви кажува дека вашите идеи можат да се реализираат. Вие нема да станете буквално милионер, но голема сума пари тропа на вашата врата. Запишете белешки затоа што постои веројатност за конфузија во трудовите. Тој е минлив. Само напред!

Стрелец

Како што започна работната година, само што не се отвораат нови врати за вас.

Така ќе биде и во март. Знаете точно каде да побарате нови средства или поддршка. Следете го движењето на пари до втората недела од март и потоа ќе ги затворите финансиските долгови. Ќе се исплати повеќекратно во наредниот период.

Јарец

Имате впечаток кога станува збор за љубовта дека давате се од себе без да го забележи тоа вашиот партнер.

Или уште полошо, се чини дека се си земате здраво за готово. Исцрпени сте од таквата енергија и туѓите очекувања. Се чувствувате како да сте стигнале до дното. Совет е уште да не донесувате големи одлуки. Почекајте една минута, тргнете настрана и само гледајте. Луѓето ќе се покажат. Тогаш вие донесете одлуки.

Водолија

Вашата деловна и финансиска кариера е скоро совршена.

Луѓето едноставно јадат надвор од вашата рака. Сите погледи се насочени кон вас и сите би сакале да ја знаат тајната. Околу 7 март, неколку многу важни луѓе ќе стапат во контакт со вас. Во следните две недели ќе можете да го реализирате вашиот деловен план до крај. Вашите претпоставени се воодушевени, но повторно ве гледаат малку чудно како да ги анализираат вашите методи на работа.

Риба

Во текот на месец март, ќе имате лично чувство на осаменост и тага.

За вас љубовта е двигател на сè. Бидејќи сте најинтуитивниот знак на хороскопот, така е и тоа. Околината не ве разбира и мисли дека претерувате во работите. Односот со партнерот на прва изгледа во ред. Сепак, знаете дека некои работи и врски останаа нејасни уште од минатиот месец. Оставете го вашиот партнер прв да започне разговор. Тогаш ќе знаете што точно мисли вашиот партнер и ќе знаете какви одлуки треба да донесете.

Continue Reading

Забава

Cинди во петтата деценија е виcтинсkа „атомckа бомба“

Published

on

Модната дизајнерка, манекенка и пејачка Ивана Стаменковиќ Синди има над четириесет години, а следачите се уште ја сакаат!

Синди има 41 година, но тоа не ја спречува да изгледа двојно помалку од нејзината возраст, па гордо го покажува своето тело на објавите на својот профил на Инстаграм.


Поранешната членка на групата „Моделс“ објави фотографија на која позира во црн костим за капење во кој доаѓа до израз нејзината бомбастична фигура.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: