Connect with us

Рекла Казала

Раcкина ли Цеца со Богдан? Ги избриша cите 3аеднички cлики

Published

on

Му раскина ли Цеца на Богдан? Пејачката ги избришала сите заеднички слики – вели српскиот портал Мондо рс.


На почетокот на месецот, пејачката Светлана Ражнатовиќ ги објави првите, „официјални“ фотографии со своето ново момче Богдан Срејовиќ, бизнисмен кој е 9 години помлад од неа и со кого е во врска од јануари оваа година.

Сега, наводно, на романсата и дојде крајот, затоа што Цеца ги избриша заедничките слики!
Пред дваесетина дена, Цеца позираше со еден бизнисмен 9 години помлад на quad, и сега тие слики ги нема.


Некои следбеници се прашуваат дали завршила романсата, бидејќи на сметката на Богдан, Цеца сè уште се смее на заедничката слика од зимата.

Инфо +

Се огласи и поранешната сопруга на Кајмакоски по наводите дека го ,,отрула” Даниел

Published

on

МВР соопшти дека во полициската станица Центар од Комплекс клиники „Мајка Тереза”, било пријавено дека кај нив бил примен Д.К.(38) од Струга, по чие што кажување додека бил во парк во Тетово, заедно со неговата поранешна сопруга, таа му дала кафе во кое што, според пријавеното, биле ставени нар*отични средства.

„Жената била повикана во полицискат станица Тетово при што ги негирала тврдењата на пријавителот и изјавила дека имале средба со Д.К. за да го види своето дете, но воопшто не пиеле кафе. Додека траела средбата, според нејзино кажување, на Д.К. му се слошило, а таа за настанот го известила и Центарот за социјални работи. Известен бил Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот“.

Дел од медимуте дознаа дека станува збор за пејачот Даниел Кајмакоски, а од неговата поранешна сопруга биле информирани дека „не сака да коментира глупости“.

Continue Reading

Рекла Казала

Марија Шерифовиќ ги напушта „Ѕвездите на Гранд“? Пејачката во „војна“ со Поповиќ и рекол дека е машко

Published

on

По скандалот во емисијата „Ѕвездите на Гранд“ и навредите, Марија Шерифовиќ наводно му кажала на Саша Поповиќ дека ќе го раскине договорот и дека од следната сезона не сака да биде во жирито.

„Саша прави шоу, тој е доктор за гледаност, знае кој кога треба да поткачи, но знае и да претера. Марија се навреди, мисли дека не е во ред пред милионскиот аудиториум да ја прозива поради нејзината сексуалност“, вели извор за Информер.

Се започнало кога Саша Поповиќ кажал на Марија да не и даваат цвеќе.

„Марија е машко, на неа не и треба“, изјавил Поповиќ додека делеле ружи во студиото на Гранд.

„Не с*ри Поповиќ“, одговорила Шерифовиќ.

„Ти си ѓубре и невоспитан човек. Ти си пе*ер“ викала Марија.

Иако сите мислеле дека станува збор за шега, по завршените снимања Марија бесна го напуштила студиото заканувајќи се дека нема да зборува со него додека не и се извини пред сите.

Continue Reading

Рекла Казала

Цеца бара ПСИХИЈАТРИСКО ВЕШТАЧЕЊЕ на Карлеуша

Published

on

Пејачките Јелена Карлеуша и Светлана Цеца Ражнатовиќ се појавија денеска на суд, а порталот Република објави записници од нивните изјави.

Како што се наведува, Цеца ги објаснила причините за обете тужби, во кои изјавува дека Карлеуша ја нарекувала глупава и убиец.

„Останувам и на двете приватни тужби што ги покренав против Јелена Карлеуша, а кои се однесуваат на нејзините јавни дејствија во периодот од 27 до 31 мај 2017 година и 25 август 2017 година, бидејќи нејзините зборови длабоко ме повредија, како и моето семејство, и таа ги упати ваквите зборови преку медиумите.

Јас сум јавна личност, па поради објавувањето на сè што рече за мене, моето семејство прво ме праша зошто не ја негирав или преземав нешто против Јелена Карлеуша, а потоа пријатели и новинари ме повикаа да ги коментирам невистините и навредите што Јелена раскажа за мене. Никогаш не сум била во конфликт со неа. Никогаш јавно не ја повикав или ја коментирав.

Јелена коментираше за моите постапки на сцената и мене лично веќе 20 години, па длабоко ме трогна нејзините тврдења дека нарачав убиство на нејзиниот поранешен свршеник, дека сум била убиец, дека имам крвави раце, дека сум наложница на Земунскиот клан, дека јас сум лоша мајка и сите други реченици наведени во приватната тужба бидејќи нејзините тврдења се без никакви основи и докази за кои морав да зборувам јавно. Одлучив да покренам две приватни тужби затоа што верувам во институциите на системот и судот и сакам да го остварам своето право преку судот “, рече Цеца, а пишува Република.

„Што се однесува до нејзините наводи дека сум глупава како кучка и дека немам лично мислење, сметам дека зборовите длабоко ме навредија и ме повредија, имајќи предвид дека пред тој датум новинарите ме прашуваа за што размислувам за вакцинација против сипаници, бидејќи во тоа време имаше епидемија на сипаници и го презентирав моето лично, а не професионално мислење за вакцинирање на деца и истакнав дека ја поддржувам секоја вакцинација против секоја болест, дури и сипаници и дека како мајка ги вакцинирав сите деца. Дека истото го стори и сестра ми, која е мајка на четири малолетни деца “, продолжи Цеца, пишуваат споменатите медиуми.

„Во врска со она што го реков, и повторувам дека некој што кажува такви невистини има потреба од невропсихијатриско вештачење, и понатаму мислам така. Навистина, не можам да разберам дека јавна личност упатува такви невистини и навреди кон друга јавна личност, според мене, нормална личност не може да го стори тоа. Поради овие зборови пред овој суд, постапката ја водеше истиот судија, а во таа постапка бев ослободена од обвиненијата“, се наведува во записникот од разговорот.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: