Connect with us

Забава

„Дознав дека мојата сестра всушност ми е мајка“

Published

on

Корисничка на ТикТок сподели трауматично искуство кога открила дека нејзината постара сестра е всушност нејзината мајка.

Нов тренд на оваа платформата е тоа што се бара од корисниците да ги споделат најголемите лаги со кои се соочиле во својот живот.

Карол Лу ги шокирала корисниците кога открила дека на 16 години дознала дека нејзината мајка и татко се всушност нејзини баба и дедо.

На видеото, кое го гледале неколку милиони луѓе, Лу објаснува дека како дете нејзините родители постојано биле на работа, а ретко дома.

Поради тоа, за неа се грижеле нејзините постари браќа и сестри, особено нејзината најстара сестра која е 16 години постара од неа.

Една вечер ми се јави нејзиното поранешно момче и ми кажа дека ќе ми открие тајна што ќе ми го промени животот за 180 степени. Дури и додека тој самиот не го изговори тоа, имав претчувство што ќе каже – мојата постара сестра, ми е всушност мајка,  раскажува таа.

Лу објасни дека нејзиното семејство живеело во Полска во 90 -тите години на минатиот век, која тогаш била екстремно конзервативна држава, па нејзините баба и дедо ја криеле бременоста на нивната ќерка тинејџерка за да ја заштитат од осудите на општеството. Таа исто така раскажува како започнала да поврзува некои работи од своето детство што укажувале на тоа дека оваа приказна е вистинита.

Еднаш имавме медицински преглед на училиште, а мене ме носеше вистинска мајка, која тогаш за мене беше постара сестра. На моите документи го пишуваше моето име, презиме и под името на родителите беше нејзиното. Кога ја прашав зошто е тоа така, ми кажа дека веројатно имало некоја грешка, раскажа таа.

Карол планирала да скрие од семејството дека ја знае вистината затоа што сакала да види колку долго ќе ја лажат, но по само неколку недели им признала на својата сестра или мајка дека знае сè. Иако оваа тема, како што вели таа, е чувствителна за семејството, тие одлучиле да продолжат понатаму и да не дозволуваат тоа да влијае на нивната врска, пренесува UNILAD.

Забава

Го замолуваме граѓаните и граѓанките да не ставаат дрога во кафето на бившите (Фото)

Published

on

Статус на денот 🙂 како се шегуваат граѓаните:

Continue Reading

Забава

Дневен хороскоп: Овој знак денеска ќе има пресврт во љубовта, а еве каков проблем ги очекува девиците

Published

on

ОВЕН

Работа: Ве очекува работно патување кое ви носи позитивни нови шанси за соработка.

Љубов: Новото познанство кое ви се случило, во вас разбудило чувства.

Здравје: Водете сметка околу синусите.

БИК

Работа: Мали проблеми се присутни на полето работа. Доста работи ве оптоваруваат.

Љубов: Имате впечаток дека со саканата личност сте дошли до проблеми кои нема лесно да ги надминете.

Здравје: Проблеми со штитната жлезда.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Можен е пад на концентрацијата. Може да бидете наклонети кон тоа самите да ги комплицирате работите.

Љубов: Многу сте напнати, па лесно може да се карате со личноста која ви значи.

Здравје: Проблеми со вртоглавица.

РАК

Работа: Имате некои идеи кои сакате да ги спроведете на дело. Не ви е лесно да добиете поддршка за нивно остварување.

Љубов: Ви се допаѓа една личност со многу страст, која е родена во некоја од огнените знаци.

Здравје: Водете сметка околу циркулацијата.

ЛАВ

Работа: Не сте сигурни на кој начин да ги решите проблемите кои ви се појавуваат денеска.

Љубов: Ве очекува многу опуштена комуникација со личноста која ви се допаѓа. Наскоро ќе имате прилика да се зближите.

Здравје: Добро се чувствувате.

ДЕВИЦА

Работа: Напредокот кој го посакувате и натаму не може да ви се реализира. Работите ви се комплицираат.

Љубов: Иако ви делува дека саканата личност е искрена, некои работи покажуваат дека е поинаку.

Здравје: Забите се чувствителни.

ВАГА

Работа: Можно е да ве очекуваат нови случувања на ова поле, а некои промени ќе ве изненадат.

Љубов: Не сакате да влезете во нова врска и натаму, поради тоа што не се појавила ниту една личност која го заслужува вашето внимани.

Здравје: Добро се чувствувате.

ШКОРПИЈА

Работа: Денеска ве очекуваат мали непријатности на ова поле. Доста работи во овој период ве загрижуваат.

Љубов: Можно е со саканата личност да имате некои пресврти, кои ќе ве остават без коментар.

Здравје: Коските се чувствителни.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Може да имате среќа кога е во прашање работата денеска. Ќе ги остварите своите амбиции.

Љубов: Не ви е лесно да отворено ги покажете чувствата кон личноста која ви значи, затоа што се плашите да сте повредени.

Здравје: Слаба циркулација.

ЈАРЕЦ

Работа: Пред вам е среќна околност, па може да очекувате дека на работното поле се да ви биде решено.

Љубов: Лесно би можеле да дојдете до нова врска со личност која ја познавате од порано.

Здравје: Ќе ви годи спортување.

ВОДОЛИЈА

Работа: Пред вас е можност да донесете одлука која ќе ви биде многу важна за иднината и напредувањето.

Љубов: Можно е да почувствувате големо олеснување после искрен разговор со партнерот.

Здравје: Проблеми со бубрезите.

РИБИ

Работа: Може да очекувате дека ситуацијата ќе ви биде стабилна во текот на денешниот ден.

Љубов: Можна е средба со личност која ви се допаѓа од порано. Ве очекува поволен период, на емотивното поле.

Здравје: Внесувајте витамини.

Continue Reading

Забава

Ќе скијаме и во лето изгледа – Македонија повторно под снег (Фото)

Published

on

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, пообилни во северните делови. На планините на северозапад ќе врне снег.

Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 8, а максималната ќе достигне од 8 до 16 степени Целзиусови.

Во Скопје ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 4, а максималната ќе достигне до 9 степени.

Утре и в понеделник ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. На места врнежите ќе бидат поројни и проследени со грмежи и засилен ветер (локално над 15л/м2 за 24 часа).

На планините врнежите повремено ќе бидат од снег, особено утре и во понеделник. Од вторник времето постепено ќе се стабилизира и температурите ќе бидат во пораст.

И додека метеоролозите го најавија снегот на планините, во текот на ноќта и утрово снег врне на Попова Шапка, Маврово и Нижо Поле, погледнете:

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: