Connect with us

Забава

На овој хороскопски знак му чукаат парите на врата, а еден знак се сели надвор од градот

Published

on

Овен

Во март, можете да сметате на добивка од готовина преку деловно работење.

Понудите ќе доаѓаат од различни страни. Совет е да обрнете внимание на понудата на пријател. Преку оваа работа, вашиот вистински потенцијал може да се реализира. На почетокот, понудата можеби не ви одговара целосно. Оставете си време, немојте преку ноќ да донесете одлука, не реагирајте веднаш. Со потпишување на тој договор, ќе остварите сериозна парична добивка.

Бик

Бикот треба да ги стави на хартија сите идеи што му доаѓаат.

Имате сериозна поддршка од планетите во март, но важно е да разберете дека конкуренцијата не е слаба и да не влегувате во расправии и озборувања. Доколку ги преземете овие мерки, следи успех. Би било пожелно парите да ги насочите кон трговски работи. Од друга страна, вашата конкуренција ве следи, не треба да се грижите за тоа. Само помрднете се. Биковите го водат бизнисот, мудро и мудро.

Близнаци

Совет за вас е овој месец да земете предвид како и колку пари трошите.

Само на овој начин ќе имате јасен увид во реалната состојба на финансиите. Вашите приходи се зголемуваат ако ги следите горенаведените совети. Постои можност да добиете нови деловни понуди што ќе ги интегрирате со вашата моментална работа. За да го имплементирате овој план, ќе треба да земете финансиски заем од банка. Совети и насоки за тоа како и што понатаму може да ви дадат поискусни колеги чиј совет вреди злато. Со среќа.

Рак

Оваа пролет се чини дека ви ја одзема енергијата.

Најмногу ќе се одрази на вашата љубов. Паднавте во рацете на партнерот и тој го чувствува тоа. Би било препорачливо да разговарате со него отворено. Само тогаш ќе знаете на што правите. Ако нешто не работи, тогаш не треба да го присилувате љубовта е двонасочна улица, не заборавајте на тоа.

Бизнисот цвета кога мажот дава сè од себе.

Лав

Имате дополнителни приходи поврзани со работата што ви беше понудена во средината на минатата година.

Во тоа време, вие дури и не ја зедовте предвид таа понуда. Сега тој е повторно тука пред вас. Совет е да ја прифатите понудата и да одвоите дел од парите за да ги удвоите парите преку таа работа. Постои можност да се преселите во друг град поради овој деловен план.

Лавот се сели во друг град?

Девица

Март не е во ваша корист кога станува збор за љубовта.

Проблемите и дискусиите тропаат на вратата. Покрај конфликтот со вашиот партнер, ќе разговарате и во рамките на семејството. Оваа пролет ви подготви одлично емотивно чистење. Бидејќи сте чувствителни по природа, не плашете се јасно и прецизно да го искажете својот став и мислење. После дождот, сонцето секогаш доаѓа.

Вага

Овој период ќе биде избалансиран за вас во однос на финансиите.

Вашата моментална позиција ви носи доволен финансиски приход. Знаете точно колку можете да очекувате. ѕвездите ви кажуваат дека во март може да очекувате поддршка од колегите кои порано беа „против вас“. Тие едноставно не ги разбираа вашите идеи и цели во тоа време. Сега тие се тука и вие ја прифаќате нивната соработка.

Шкорпија

Поголема сума пари тропа на вратата!

Сите идеи што ви се вртат низ главата од почетокот на годината сега треба да се спроведат. Сега универзумот ви кажува дека вашите идеи можат да се реализираат. Вие нема да станете буквално милионер, но голема сума пари тропа на вашата врата. Запишете белешки затоа што постои веројатност за конфузија во трудовите. Тој е минлив. Само напред!

Стрелец

Како што започна работната година, само што не се отвораат нови врати за вас.

Така ќе биде и во март. Знаете точно каде да побарате нови средства или поддршка. Следете го движењето на пари до втората недела од март и потоа ќе ги затворите финансиските долгови. Ќе се исплати повеќекратно во наредниот период.

Јарец

Имате впечаток кога станува збор за љубовта дека давате се од себе без да го забележи тоа вашиот партнер.

Или уште полошо, се чини дека се си земате здраво за готово. Исцрпени сте од таквата енергија и туѓите очекувања. Се чувствувате како да сте стигнале до дното. Совет е уште да не донесувате големи одлуки. Почекајте една минута, тргнете настрана и само гледајте. Луѓето ќе се покажат. Тогаш вие донесете одлуки.

Водолија

Вашата деловна и финансиска кариера е скоро совршена.

Луѓето едноставно јадат надвор од вашата рака. Сите погледи се насочени кон вас и сите би сакале да ја знаат тајната. Околу 7 март, неколку многу важни луѓе ќе стапат во контакт со вас. Во следните две недели ќе можете да го реализирате вашиот деловен план до крај. Вашите претпоставени се воодушевени, но повторно ве гледаат малку чудно како да ги анализираат вашите методи на работа.

Риба

Во текот на месец март, ќе имате лично чувство на осаменост и тага.

За вас љубовта е двигател на сè. Бидејќи сте најинтуитивниот знак на хороскопот, така е и тоа. Околината не ве разбира и мисли дека претерувате во работите. Односот со партнерот на прва изгледа во ред. Сепак, знаете дека некои работи и врски останаа нејасни уште од минатиот месец. Оставете го вашиот партнер прв да започне разговор. Тогаш ќе знаете што точно мисли вашиот партнер и ќе знаете какви одлуки треба да донесете.

Забава

Го замолуваме граѓаните и граѓанките да не ставаат дрога во кафето на бившите (Фото)

Published

on

Статус на денот 🙂 како се шегуваат граѓаните:

Continue Reading

Забава

Дневен хороскоп: Овој знак денеска ќе има пресврт во љубовта, а еве каков проблем ги очекува девиците

Published

on

ОВЕН

Работа: Ве очекува работно патување кое ви носи позитивни нови шанси за соработка.

Љубов: Новото познанство кое ви се случило, во вас разбудило чувства.

Здравје: Водете сметка околу синусите.

БИК

Работа: Мали проблеми се присутни на полето работа. Доста работи ве оптоваруваат.

Љубов: Имате впечаток дека со саканата личност сте дошли до проблеми кои нема лесно да ги надминете.

Здравје: Проблеми со штитната жлезда.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Можен е пад на концентрацијата. Може да бидете наклонети кон тоа самите да ги комплицирате работите.

Љубов: Многу сте напнати, па лесно може да се карате со личноста која ви значи.

Здравје: Проблеми со вртоглавица.

РАК

Работа: Имате некои идеи кои сакате да ги спроведете на дело. Не ви е лесно да добиете поддршка за нивно остварување.

Љубов: Ви се допаѓа една личност со многу страст, која е родена во некоја од огнените знаци.

Здравје: Водете сметка околу циркулацијата.

ЛАВ

Работа: Не сте сигурни на кој начин да ги решите проблемите кои ви се појавуваат денеска.

Љубов: Ве очекува многу опуштена комуникација со личноста која ви се допаѓа. Наскоро ќе имате прилика да се зближите.

Здравје: Добро се чувствувате.

ДЕВИЦА

Работа: Напредокот кој го посакувате и натаму не може да ви се реализира. Работите ви се комплицираат.

Љубов: Иако ви делува дека саканата личност е искрена, некои работи покажуваат дека е поинаку.

Здравје: Забите се чувствителни.

ВАГА

Работа: Можно е да ве очекуваат нови случувања на ова поле, а некои промени ќе ве изненадат.

Љубов: Не сакате да влезете во нова врска и натаму, поради тоа што не се појавила ниту една личност која го заслужува вашето внимани.

Здравје: Добро се чувствувате.

ШКОРПИЈА

Работа: Денеска ве очекуваат мали непријатности на ова поле. Доста работи во овој период ве загрижуваат.

Љубов: Можно е со саканата личност да имате некои пресврти, кои ќе ве остават без коментар.

Здравје: Коските се чувствителни.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Може да имате среќа кога е во прашање работата денеска. Ќе ги остварите своите амбиции.

Љубов: Не ви е лесно да отворено ги покажете чувствата кон личноста која ви значи, затоа што се плашите да сте повредени.

Здравје: Слаба циркулација.

ЈАРЕЦ

Работа: Пред вам е среќна околност, па може да очекувате дека на работното поле се да ви биде решено.

Љубов: Лесно би можеле да дојдете до нова врска со личност која ја познавате од порано.

Здравје: Ќе ви годи спортување.

ВОДОЛИЈА

Работа: Пред вас е можност да донесете одлука која ќе ви биде многу важна за иднината и напредувањето.

Љубов: Можно е да почувствувате големо олеснување после искрен разговор со партнерот.

Здравје: Проблеми со бубрезите.

РИБИ

Работа: Може да очекувате дека ситуацијата ќе ви биде стабилна во текот на денешниот ден.

Љубов: Можна е средба со личност која ви се допаѓа од порано. Ве очекува поволен период, на емотивното поле.

Здравје: Внесувајте витамини.

Continue Reading

Забава

Ќе скијаме и во лето изгледа – Македонија повторно под снег (Фото)

Published

on

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, пообилни во северните делови. На планините на северозапад ќе врне снег.

Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 8, а максималната ќе достигне од 8 до 16 степени Целзиусови.

Во Скопје ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 4, а максималната ќе достигне до 9 степени.

Утре и в понеделник ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. На места врнежите ќе бидат поројни и проследени со грмежи и засилен ветер (локално над 15л/м2 за 24 часа).

На планините врнежите повремено ќе бидат од снег, особено утре и во понеделник. Од вторник времето постепено ќе се стабилизира и температурите ќе бидат во пораст.

И додека метеоролозите го најавија снегот на планините, во текот на ноќта и утрово снег врне на Попова Шапка, Маврово и Нижо Поле, погледнете:

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: