Connect with us

Инфо +

,,Мајку ви ваша неcпоcобна, до кога ќе не е*бавате cо cе”

Published

on

Па добро бе мајку ви ваша неспособна до кога ќе не е*авате буквално со се, како бе не ви е срам не ве сфаќам, како е можно да немате грам човечност во вас? Вака експлицитно и бесно ја прашува власта музичарот Владимир Блажев – Панчо.

Тврдам дека до сега да имавте ЕДЕН, пази ЕДЕН со малку МОЗОК ќе ја решевте кризава многу одамна како што се реши и држи под контрола во Нив Зеланд, Австралија и Кина од каде и дојде болеста. Прост пример: Затвори се 21ден и од после, ставај буквално се што влага во земјава по 14дена во изолација при влез и тоа е тоа, ПРЕедноставно е. Кога велам ЗАТВОРИ мислам на ЗАТВРОРИ да важи подеднакво за сите, а не да мижите каде не ви е сигурно и јајцата ви се џамлии.

Ете ви ги хотелите кои поради кризата не функционираат и спроведувајте ги луѓето таму со полиција и нека си го платат и престојот зошто вие 100% не може и не сте способни да им го обезбедите затоа што поважни ви се бифтеците, лешниците и бадемите за вашите газови. Проста логика еве поправете ме ако грешам
Ќе каже некој ама не може така ама знаеш индустријата, економијата бла бла бла….. Чекајте бе луѓе, 12месеци животариме тоест не живееме, а мала земја сме и е многу лесно да ја контролираш, исчистиш и да функционираш внатре, ама за тоа треба МОЗОК и желба. За вакцините не ни сакам да зборам, на еден обичен трговец од кванташки пазар да му дадевте задача ќе ви ги испорачаше до сега #РЕАЛНО
Жално за сите нас кај живееме и многу нормално е да се нема доверба во ниту еден политичар дека вие не сте политичари туку себични луѓе кои најбитно и примарно ви е да си ги обезбедите финансиски вашите 2-3 поколенија, а визијата за напредок на земјата и граѓаните кои ве гласале е сведено на една голема НУЛА. Срам сте голем и немој да мислите дека некој се уште ви верува.
Циркуз држава, порача тој.

Continue Reading

Инфо +

Дали Апасиев ќе тужи за биолошки тероризам според најавата ако дојдат заразени пратеници на седница?

Published

on

Лидерот на Левица и пратеник, Димитар Апасиев уште вчера по најавата на власта дека ако не се обезбеди кворум за гласање на седниците во Собрание, заразените пратеници од власта ќе дојдат со скафандери, напиша дека во таков случај ќе поднесе кривични пријави.

-Ако власта се дрзне да донесе заразени пратеници од карантин на пленарна седница, ќе попие кривична пријава за БИОЛОШКИ ТЕРОРИЗАМ и некој ќе си го крка, фино-лепо, по падот на Режимот, напиша вчера Апасиев на Фејсбук.

Пратеничка на СДСМ која е една од тројцата заразени пратеници од мнозинството, денеска објави фотографија со заштитна опрема и напиша дека иако е заразена оди во Собрание за да учествува на седниците и да се донесат антикризните мерки. Дали Апасиев навистина ќе тужи за биолошки тероризам!

Continue Reading

Инфо +

Пратеничката Стојчевска и покрај тоа што е кривично дело со скафандер во Собрание!

Published

on

Пристигнувам во Собранието, со целосна заштитна КОВИД-19 опрема, за да учествувам на денешната седница на која ќе ги усвоиме законите кои обезбедуваат финансиска помош за илјадници граѓани и компании.

Пратеничката на СДСМ Бисера Костадиновска Стојчевска на својот профил на фејсбук објави дека со целосна заштита Ковид ќе пристигне во Собранието за да учествува на денешната седница.

🗣 Пристигнувам во Собранието, со целосна заштитна КОВИД-19 опрема, за да учествувам на денешната седница на која ќе ги усвоиме законите кои обезбедуваат финансиска помош за илјадници граѓани и компании.

Позитивна сум на КОВИД-19, но добро се чувствувам, со силна одлучност денес да победи народот.

Нема да дозволиме уцени! Мојата должност како пратеничка е постојана и благородна. И здрава и болна, имам обврска да направам сѐ граѓаните да ја добијат помошта која Владата ја обезбеди за нив.

🗣 Пристигнувам во Собранието, со целосна заштитна КОВИД-19 опрема, за да учествувам на денешната седница на која ќе ги…

Posted by Бисера Костадиновска Стојчевска on Sunday, April 18, 2021

Напиша пратеничката и излезе во скафандер и покрај тоа што е кривично дело според Член 206 од Кривичниот закон.

Continue Reading

Здравје

Секоја чест: Ова се имињата на докторите кои извршија трансплантација на срце

Published

on

Трансплантацијата на срце се изврши на Клиниката за кардиохирургија.Тимот го предводеше директорот на државната кардиохирургија проф.др Сашко Јовев, академик д-р Жан Митрев, д-р Васил Папестиев, д-рМарјан Шокаровски, д-р Никола Христов, д-р Тања Анѓушева, д-р Дејан Димитровски, д-р Александар Колев, д-р Кујтим Џелили, д-р Ванѓел
Здравевски, д-р Соња Граждани, д-р Марија Ѓеракаровска, д-р Надица Мехмедовиќ, д-р Стефанија Хаџиевска, д-р Весна Миташова, д-р Јасмина Илиевска, д-р Дарко Стефановски, медицинските сестри Марија Дојчиновска, Слаѓана Гроздановска, Мартина Караџоска, Имран Елези,Христина Николоска, Милица Ѓ. Ристовски, Анита Ангеловска,
Магдалена Томовски, перфузионистите Стефан Кметовски и БорчеДимоски, Верче Стојкоска.
Клиника за Урологија- д-р Сотир Ставридис, д-р Сашо Дохчев, д-р Алксандар Јосифов, д-р Трајковски, д-р Јосиф Јанчулев, д-р Александар Трифуновски, д-р Виктор Станков, д-р Елена Деспотовска, доц. д-рПетрушева, д-р Александра Гавриловска, медицински сестри Бојана
Шатева, Јулијана Петрушева, Весна Ќокеска, Анѓелка Маринова.

Секоја чест за успешноста на сложената операција и да се живи и здрави нашите доктори.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: