Connect with us

Uncategorized

(Видeo) Уpиниpaaт вpз дpжaвното знame и објавyвaaт нa Tик-Toк

Published

on

Непочитувањето на државните симболи како кривично дело не е пречка граѓани на социјалната мрежа да поставуваат видеа кои се навредливи за огромен број други граѓани.

На видеото кое се појави на социјалните мрежи се гледа момче од Македонија како уринира на државното знаме.

Пропратено со песна: „Ќе ни фатите сите Македонци“….

Во сериозна држава министерот за полиција и полицијата би го утврдила идентитетот на прекршителот и би покренала процес за сквернавење на државните симболи.

Uncategorized

(Вознемирувачко видео) „Анима мунди“: Ние сме опкружени со дивјаци, а животните во Македонија се изложени на терор

Published

on

„Анима мунди“ објави вознемирувачко видео на кое се гледаат две лица како измачуваат куче. Го држат врзано и го удираат со црево. Од „Анима мунди“ бараат најстрога казна и одземање на секое животно што го поседуваат овие лица.

„Ајде да видиме дали уште ќе јаде кокошки“, велат тие на видеото.

„Ние сме опкружени со дивјаци, а животните во Македонија се изложени на терор каков што не може да се објасни! Видео најдено на страната на Стефан Ташков од Радовиш во кое со ваква најава се гордее и јавно се фали. Итно најстрога казна и одземање на секое животно што го поседуваат овие малоумници и садисти, итна кривична одговорност! Итно спроведување инспекциски надзор на АХВ, полициски истраги во секој град и село во Македонија зошто пред очите на сите – неказнето – те со отрови, камшици, те со пушки, се спроведуваат убиства или се мачат живи битија, дела за кои секој би бил затворски санкциониран во секоја нормална држава во светот. Не да се тормозат и казнуваат активисти за секаква тривијалност и глупост, туку монструмите, кои се меѓу нас, кои фрапантно, без страв и срам ги прекршуваат Законот за заштита и благосостојба на животните и Кривичниот закон. Позиција за животни, најстроги казни за мачење и убивање на животните, нивна примена наместо празни зборови на хартија!“, велат од здружението.

Од таму додаваат дека институционалниот молк ги охрабрува социопатите, насилниците, како и дека институционалната зачмаеност е директен причинител и резултира во сериозни и неповратни општествени девијации во Македонија.

Видеото може да го погледнете ТУКА

Continue Reading

Uncategorized

Вработените во МФ излегоа на протест: СИ ГО БАРАМЕ ПОКАЧУВАЊЕТО ОД 30% !

Published

on

Протест на вработените во Министерството за финансии.

Вработените во Минситереството протестираат бидејќи не го добиле ветеното покачување на платата од 30 отсто, како што беше предвидено.

-На крај на денот, Министерство за финансии е столбот на една држава. Тие се одговорни да креираат политики, но тие се и чувари на средствата на државата и мора соодветно да мотивираме луѓе да останат во Министерство за финансии. Затоа, искрено, јас имам различно гледање на тоа што е многу и што е малку. Ако ме прашате дали 30 отсто за луѓето во Министерство за финансии или луѓето во мојот кабинет кои оперираа со портфолио кое веројатно ниедна друга институција го нема, ќе речам дека тоа е малку затоа што тие заслужуваат повеќе, рече вицепремиерот Битиќи минатата година.

Буџетот за 2023 година предвидува зголемување на платите во Министерството за финансии за 30 отсто, во Министерство за образование за 29 отсто, во Министерство за одбрана близу 15 отсто, заедно 5 отсто предвиден раст на платите во целито јавен сектор.

Continue Reading

Uncategorized

Роналдо ги изненади фановите со својата реакција (ВИДЕО)

Published

on

Реакцијата на Кристијано Роналдо откако фановите го снимале во ресторанот во којшто тој влегол, ги изненадила присутните.

Пред неколку денови популарниот фудбалер Кристијано Роналдо отишол со својата сопруга Џорџина Родригез во ресторан за да го прослават нејзиниот 29-ти роденден, а тоа што го дочекало ги воодушевило сите.

Штом фудбалерот влегол во ресторанот, опкружен со своите телохранители, сите ги извадиле своите телефони и почнале да го фотографираат и снимаат.

Како одговор, и Роналдо го извадил својот мобилен телефон и почнал да снима видео како фановите го снимаат, па потоа се насмеал и продолжил да оди напред.

Пред неколку седмици шпанската инфлуенсерка го израдувала Роналдо со скапоцен автомобил, а засега не е познато каков подарок ѝ купил славниот Португалец нејзе.

Меѓутоа, тоа што на сите им било изненадувачко е тоа што вечерта на која таа требала да биде ѕвезда пропаднала. Роналдо едноставно ја засенил својата девојка.

За оваа прилика Џорџина носела прекрасен, бел фустан којшто ги нагласувал нејзините облини.

Таа славела опкружена со семејството и пријателите, а странските медиуми пренесоа дека манекенката и фудбалерот не влегле во ресторанот во исто време. Прва стигнала славеничката со децата која имала сериозен израз на лицето.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк