Connect with us

Инфо +

Тоа е, мајчиниот вирус е појак, ништо не се може. Ќе се умира полека. Жал ми е!!!

Published

on

Еј министер за здравство дава изјава во која секој втор збор му е ЖАЛ МИ Е… Жали што во два дена умреа сто луѓе од корона, жали што се лечени со терапија која нема никаков ефект, жали што вирусот го победува него и нашиот систем на секое поле. Пред тоа жалеше за тоа што не купи вакцини на време, па жалеше што една од вакцините не се баш здрави за помлади од 60 г.
И така си жали човекот. Тоа е, мајчиниот вирус е појак, ништо не се може. Ќе се умира полека. Жал ми е!!! Како не се срами после онаа изјава? Тоа не би го изјавил прв човек што прави се да го победи вирусот. Сигурно.
Па ако гледаш дека терапијата е погрешна што не ја смени до сега? Растрчај се до Јужна Кореа, Јапан, Куба, Занзибар, прашај зошто таму имаат под илјада умрени од ковид до сега, а тие држави имаат над 10 милиони жители. Оди барај подобра терапија по светов, а не да возикаш моторчиња со будалана и да леткате хеликоптери. Жали човекот.
Жалиш за комплетното фијаско што го доживува здравствениот систем, ама себе не се жалиш што си на чело на тој систем. Ти си правиот човек за тоа место, а сите ние сме виновни за колапсот. Ние неодговорните и мајчиниот вирус. Така се гледаш нели? Доволно е стопати ако повториш дека жалиш и си го решил проблемот.
Жалам што умирате како муви, ама помирете се јас сум ви министер за здравство до последниот што ќе преживее од вас.
Тоа што толку жалиш кажува две работи за тебе. Или си исплашен до смрт зашто си свесен дека ги испушти конците од раце, кои никогаш и не ги држеше според некои од нас кои не се правеа ќори со сила или си опериран од способноста да преземеш одговорност и да дадеш оставка по ваков дебакл.
Не треба ти да жалиш, ние треба да жалиме. Да се жалиме себе, да ги жалиме илјадниците што заминаа и илјадниците што ќе заминат од ковид и да жалиме што те добивме тебе. Од министер за здравство се претвори во гробар што трча со лопатата по нас. И многу ти жал за тоа. Знаеме, напиша на Фејсбук, актерот Сашо Тасевски

Инфо +

Дали Апасиев ќе тужи за биолошки тероризам според најавата ако дојдат заразени пратеници на седница?

Published

on

Лидерот на Левица и пратеник, Димитар Апасиев уште вчера по најавата на власта дека ако не се обезбеди кворум за гласање на седниците во Собрание, заразените пратеници од власта ќе дојдат со скафандери, напиша дека во таков случај ќе поднесе кривични пријави.

-Ако власта се дрзне да донесе заразени пратеници од карантин на пленарна седница, ќе попие кривична пријава за БИОЛОШКИ ТЕРОРИЗАМ и некој ќе си го крка, фино-лепо, по падот на Режимот, напиша вчера Апасиев на Фејсбук.

Пратеничка на СДСМ која е една од тројцата заразени пратеници од мнозинството, денеска објави фотографија со заштитна опрема и напиша дека иако е заразена оди во Собрание за да учествува на седниците и да се донесат антикризните мерки. Дали Апасиев навистина ќе тужи за биолошки тероризам!

Continue Reading

Инфо +

Пратеничката Стојчевска и покрај тоа што е кривично дело со скафандер во Собрание!

Published

on

Пристигнувам во Собранието, со целосна заштитна КОВИД-19 опрема, за да учествувам на денешната седница на која ќе ги усвоиме законите кои обезбедуваат финансиска помош за илјадници граѓани и компании.

Пратеничката на СДСМ Бисера Костадиновска Стојчевска на својот профил на фејсбук објави дека со целосна заштита Ковид ќе пристигне во Собранието за да учествува на денешната седница.

🗣 Пристигнувам во Собранието, со целосна заштитна КОВИД-19 опрема, за да учествувам на денешната седница на која ќе ги усвоиме законите кои обезбедуваат финансиска помош за илјадници граѓани и компании.

Позитивна сум на КОВИД-19, но добро се чувствувам, со силна одлучност денес да победи народот.

Нема да дозволиме уцени! Мојата должност како пратеничка е постојана и благородна. И здрава и болна, имам обврска да направам сѐ граѓаните да ја добијат помошта која Владата ја обезбеди за нив.

🗣 Пристигнувам во Собранието, со целосна заштитна КОВИД-19 опрема, за да учествувам на денешната седница на која ќе ги…

Posted by Бисера Костадиновска Стојчевска on Sunday, April 18, 2021

Напиша пратеничката и излезе во скафандер и покрај тоа што е кривично дело според Член 206 од Кривичниот закон.

Continue Reading

Здравје

Секоја чест: Ова се имињата на докторите кои извршија трансплантација на срце

Published

on

Трансплантацијата на срце се изврши на Клиниката за кардиохирургија.Тимот го предводеше директорот на државната кардиохирургија проф.др Сашко Јовев, академик д-р Жан Митрев, д-р Васил Папестиев, д-рМарјан Шокаровски, д-р Никола Христов, д-р Тања Анѓушева, д-р Дејан Димитровски, д-р Александар Колев, д-р Кујтим Џелили, д-р Ванѓел
Здравевски, д-р Соња Граждани, д-р Марија Ѓеракаровска, д-р Надица Мехмедовиќ, д-р Стефанија Хаџиевска, д-р Весна Миташова, д-р Јасмина Илиевска, д-р Дарко Стефановски, медицинските сестри Марија Дојчиновска, Слаѓана Гроздановска, Мартина Караџоска, Имран Елези,Христина Николоска, Милица Ѓ. Ристовски, Анита Ангеловска,
Магдалена Томовски, перфузионистите Стефан Кметовски и БорчеДимоски, Верче Стојкоска.
Клиника за Урологија- д-р Сотир Ставридис, д-р Сашо Дохчев, д-р Алксандар Јосифов, д-р Трајковски, д-р Јосиф Јанчулев, д-р Александар Трифуновски, д-р Виктор Станков, д-р Елена Деспотовска, доц. д-рПетрушева, д-р Александра Гавриловска, медицински сестри Бојана
Шатева, Јулијана Петрушева, Весна Ќокеска, Анѓелка Маринова.

Секоја чест за успешноста на сложената операција и да се живи и здрави нашите доктори.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: