Connect with us

Забава

Дневен xopocкoп за четврток, 8 април: Овенот го губи трпението и ги менува критериумите, Paкoт пред романтична средба

Published

on

Овен
Љубов:
Во средбата со саканата личност, не сакате да ги менувате вашите критериуми, но ново убедување ве носи на граница на трпеливост.
Работа:
Имате добри идеи, но некој го ограничува вашето деловно влијание. Вие сте во неблагодарна позиција да молчите за тоа што го мислите.
Здравје:
Ќе ви годи психофизичка релаксација.

Бик
Љубов:
Користете го вашиот шарм и одговорете на нечиј повик или порака. Ќе уживате во новата средба.
Работа:
Покажете и на вашата околина дека имате различни способности кои гарантираат заеднички успех.
Здравје:
Емоционалната афирмација во вас предизвикува нова сила.

Близнаци
Љубов:
Нема причина да ги преувеличувате вашите потреби во средбата со саканата личност. Не можете лесно да промените нечие мислење.
Работа:
Непромисленоста или мислата да бидете пред другите, ја рефлектираат вашата потреба за доминација и суета.
Здравје:
Избегнувајте стресни и напорни ситуации.

Рак
Љубов:
Партнерот се обидува да ви помогне или да ве расположи. Новата средба може да се претвори во „подобар дел од реалноста“.
Работа:
Започнувате со погрешни информации, па вашите предвидувања изгледаат неубедливи. Прифатете добронамерна критика.
Здравје:
Нема потреба да се оптеретувате со „тешки теми“.

Лав
Љубов:
Обидете се да разберете нечија „емоционална слабост“ или недостаток на храброст да одговори на вашите потреби. Бидете стрпливи.
Работа:
Ве очекуваат разни проблеми во комуникацијата со соработниците. Некој се обидува да ве убеди во своите добри намери.
Здравје:
Важно е да се постигне внатрешна рамнотежа.

Девица
Љубов:
Покажете повеќе разбирање и нежност кон вашата сакана личност. Фалењето може да ви направи дополнителна непријатност.
Работа:
Нема причина да ги мистифицирате вашите деловни планови или да игнорирате нечие присуство.
Здравје:
Овозможете си некои убави ситници, како поттик за добро расположение.

Терезија
Љубов:
Партнерот има различни идеи, почекајте да ги видите неговите грешки. Не можете некому да наметнувате мислење и волја.
Работа:
Се однесувате амбициозно, но и нескромно во своите изјави. Треба да почитувате нечие мислење кога одлучувате за деловни и финансиски интереси.
Здравје:
Обрнете внимание на омиленото хоби, опуштете се.

Скорпија
Љубов:
Потребно ви е нечие присуство и внимание. Само личност која е емотивно блиска до вас може да ве расположи на вистински начин.
Работа:
Имате добар план, но има ненадејни ситуации што ве спречуваат да ги реализирате сите ваши деловни намери.
Здравје:
Избегнувајте премногу напорни и стресни ситуации, опуштете се.

Стрелец
Љубов:
Немате емоционална поддршка, но не сакате гласно да побарате нечие внимание. Прикривајќи ја својата „слабост“, ја зголемувате вашата несигурност.
Работа:
За да го зачувате вашето достоинство во друштво на соработниците, бидете за нијанса поинакво и доволно храбри да се соочите со нивните барања.
Здравје:
Вечерта избегнувајте непотребна возбуда или стресни ситуации.

Јарец
Љубов:
Наместо непотребно морализирање и проповедање за разни ситници, обидете се да разубавите нечие расположение.
Работа:
Постојат деловни дијалози што не треба да ги правите од влијанија или на основа на првиот импулс. Неопходна е соработка за понатамошна афирмација.
Здравје:
Ќе ви годи диетална исхрана и престој во природа.

Водолија
Љубов:
Нема причина да играте каква било двојна улога или да прикривате дел од вистината. Не можете да го измамите вашиот партнер.
Работа:
Ако вашите деловни и финансиски цели не се вклопуваат во заедничките интереси, не бидете суетни или несериозни.
Здравје:
Обрнете внимание на правилната исхрана и подобра здравствена заштита.

Риби
Љубов:
Нема причина „емотивно да се уценува“ некој близок, на таков начин постигнувате само спротивен ефект.
Работа:
Важно е да изберете улога што одговара на вашиот интерес и работа што носи материјални придобивки.
Здравје:
Слободно прифатете ги предизвиците што ве поттикнуваат да се изразите креативно.

Continue Reading

Забава

Онлајн парламент: Пратеник се појави гол на седница

Published

on

Канадскиот политичар Вилијам Амос се појави целосно гол на состанокот на Долниот дом на канадскиот парламент, што се одржа преку апликацијата Zoom.

Иако состанокот беше затворен за јавноста, на социјалните мрежи се појави фотографија од голиот пратеник, а тој ги покрива „чувствителните“ делови со мобилен телефон во раката.

Фотографијата брзо стана хит на социјалните мрежи, а Амос се јави да објасни што се случило.

„Денес направив грешка и многу сум засрамен поради тоа.Камерата случајно остана вклучена додека се пресоблекував по трчање.

Искрено им се извинувам на моите колеги. Тоа беше случајна грешка, што нема да се случи повторно“, напиша тој на Твитер.

Continue Reading

Забава

Ставив 10 денарка во фармерките и ги пуштив на центрифуга…Нека врти парата беeee

Published

on

Твит на денот:

Continue Reading

Забава

(Видео) Пeнтaгoн пoтвpди дека постојат HЛO

Published

on

Пентагон потврди дека протечените фотографии и видео се од „неидентификувани воздушни феномени“ направени во 2019 година се навистина легитимни слики на необјаснети предмети, пренесува Си-Ен-Ен.

Фотографии и видеа на објекти во облик на триаголник што трепкаат и се движат низ облаците, ги сними персоналот на морнарицата, рече портпаролот на Пентагон, Су Гоф, во изјава за Си-Ен-Ен. Таа исто така потврди дека фотографии од три неидентификувани летачки објекти – еден во облик на „сфера“, друг во облик на „желад“ и оној што се карактеризира како „метален блимп“ – исто така се направени од персоналот на морнарицата.

„Како што веќе рековме, за да се одржи безбедноста на работењето и да се избегне откривање на информации што можат да бидат корисни за потенцијалните противници, одделот за одбрана не дискутира јавно за деталите за набудувањата или испитувањата на пријавените упади во нашиот воздишен простор за обука или назначениот воздушен простор, вклучително и тие упади првично беа назначени како НЛО“, рече Гоф.

Таа исто така рече дека Работната група за неидентификувани воздушни феномени, создадена во август за да ги испита набљудувања на НЛО забележани од војската, „ги вклучила овие инциденти во нивните тековни испитувања“.

Фотографиите и видеата на морнарицата протекоа и беа објавени минатата година.

Во последните години имало „бројни извештаи за неовластено и / или неидентификувано летало што влегуваат во разни воено контролирани полигони и назначен воздушен простор“, соопшти морнарицата минатата година. Минатата година, Пентагон објави три видеа кои прикажуваат „неидентификувани воздушни феномени“ – – клиповите што американската морнарица претходно ги потврди како вистински.

Американските разузнавачки агенции се упатени да ги објават некласифицирани извештаи за НЛО до Конгресот во јуни.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: