Connect with us

Забава

Рецепт за успешно заведување: Нешто црвено, секси глас, вистински датум и поглед

Published

on

Носете црвено

Го знаете тој познат израз paint the town red? Истражувачите од Универзитетот во Рочестер откриле дека жените кои носат црвена долна облека повеќе ги привлекуваат мажите. И тоа не е сè, жените кои носат кратки црвени фустани се исто така многу попривлечни за машкото око.

Значи, знаете што да направите, но останува прашањето – долна облека или фустан? Наша препорака: Носете црвена долна облека за вашето момче, а доколку сакате да фатите ново момче, задолжително излезете во град во црвен фустан.

Гледајте го директно во очи

Звучи како клише, но истражувањата покажуваат дека мажите ги привлекуваат жени кои знаат да изгледаат интензивно. За време на истражувањето во Велика Британија, од мажите било побарано да ја оценат привлечноста на жените од начинот на кој ги гледаат. Резултатите покажаа дека најдобри се насмеани девојки со продорен, но истовремено и суптилен поглед.

Следниот пат во кафуле, не глумете недостижни, туку упатете му на момчето на кое ви се допаѓа само поглед, туку и насмевката. Верувајте ни, наскоро покрај пијалокот ќе го имате и неговиот телефонски број во ваша рака.

Одредете датум

Го знаете оној ден од месецот кога се чувствувате многу секси и женствено? Тоа е тој славен „четиринаесетти ден“. Се прашувате за што зборуваме? Жените се најпривлечни за време на периодот на овулација.

Истражувањето на Универзитетот во Виена покажа дека жената тогаш произведува супстанца наречена копулин. Токму овој хормон одговара на нивото на машки тестостерон, поради што, драги девојки, токму тогаш сте неодоливи за спротивниот пол. Затоа, календарите во рака и пресметајте кога ви е среќен ден.

Зборувајте со својот секси гласСодржината продолжува после огласот

Истражувањето од универзитетот во Њу Јорк покажа дека жените со повисок и помазен глас се многу привлечни за мажите. Веројатно затоа што им се допаѓа како ќе звучи за време на оргазмот.

Па „облечете“ го вашиот секси глас што ќе го соори од нозе дури и во површен разговор.

Забава

Антониа Гиговска со нов хит (Видео)

Published

on

Најновото музичко остварување на младата пејачка Антониа Гиговска е песната „Магнет“ која ја промовираше на своите социјални мрежи.

Слушнете ја и проценете дали е ова новиот хит на Гиговска:

Continue Reading

Забава

Мотивација: Манекенка со инвалидитет која ги руши сите предрасуди

Published

on

23-годишната Викторија Салседо од Еквадор, ги руши предрасудите во светот, откако ја започна својата кариера како манекенка и покрај тоа што на 5-годишна возраст ги има изгубено двете раце и левата нога, преживувајќи струен у дар.

Несреќната случка се случила на 11-ти ноември 2001 година кога Викторија си играла во својата соба и со метална шипка случајно допрела жица под висок напон. Струјниот у дар ѝ предизвикал изгореници од трет степен, а докторите морале да ѝ ги ампу тираат двете раце и едната нога.

Растејќи без екстремитети, Викторија морала повторно да ги учи сите основни задачи. По неср*ќата ѝ биле вградени протези, но никогаш не ги сакала. Како што растела, ѝ било тешко да развие свест за тоа дека се разликува од другите.

„Размислував многу за тоа што прво би направила кога би имала раце. Но, знам дека тоа е невозможно така што таквите мисли повеќе не ме мачат“, вели Салседо.

И покрај инвалидитетот, оваа млада девојка одлучила да се пријави на натпреварот за Мис Еквадор и да ги сруши сите предрасуди. На тој начин сакала да испрати порака и да го подигне гласот за сите оние кои се сомневаат во себе.

И покрај напорите, Викторија не успеала да се пласира помеѓу 10-те финалистки за Мис Еквадор, но со своето појавување таа направила и многу повеќе од тоа. Имено, иницирала разговори поврзани со лицата со инвалидитет и сонот и тие еден ден да бидат крунисани.

„Најмоќната работа која човекот ја има е отпорноста и способноста да се прилагоди на нови околности и да го извлече најдоброто од секоја ситуација“, порачува 23-годишната девојка и додава:

„Сè е во ставот кон животот и вербата во себе. Јас сум жена со соништа и ако не преземам нешто, никој нема да го направи тоа за мене“.

Текст на Скопје24.мк

Continue Reading

Забава

(Видео) Дpaма при пречекот на Меркел во Тирана – се зaглaви вратата од автомобилот

Published

on

Германската канцеларка, Ангела Меркел, пристигна во Тирана, каде што албанскиот премиер Еди Рама ја пречека со највисоки државни почести.

На Меѓународниот аеродром „Мајка Тереза“ во Тирана, Меркел беше пречекана од страна на министерката за Европа и надворешни работи на Албанија, Олта Џачка, и од други функционери.

Во меѓувреме, официјален државен пречек за Меркел е организиран во Тирана, каде што беа присутни премиерот Еди Рама, министрите во владиниот Кабинет, како и други функционери во земјата.

Но законите на „Марфи“ проработија и овој пат па така се заглави вратата од автомобилот во кој се превезуваше германската канцеларка.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк