Connect with us

Забава

Хуманиот Борче усреќи многу дечиња, донирал скоро 800 компјутери!

Published

on

Пандемијата доби многу херои, а еден од нив е Борче Стаменов од Кавадарци кој на многу деца им овозможи да не заостануваат во образованието. Вели мотивот е едноставен, среќата на децата му дава најмногу елан да продолжи со хуманата дејност.

-Најмногу ме допре едно видео за три или четири компјутери кои што ги пративме во една порурална средина, имаа снимено песничка за донирај компјутер и кога заврши песничката така цело одделение свртени кон камерата, мафтаат, благодариме чичко компјутер.Едно од поубавите чувства е кога на хуманост ќе се возврати со хуманост, а таква случка имал Стаменов со семејство од Битола која вели ќе ја помни до крајот на животот, вели Борче Стаменов за Канал 5 телевизија.

Семејство од Битола кое што прими донација од кај нас и после 5-6 месеци ми се јави за да ја вратат, мислев компјутерот се расипал, за да го поправам, но испадна дека добиле компјутер подарок од некој нивни роднина, па пораката беше, еве нас ни прати среќа, сега испрати го на друго место.

Стаменов вели Фејсбук страната Донирај Компјутер допринесе да се овозможи уред на многу повеќе семејства, каде што пристигнуваат делови и компјутери, па тој како вработен ИТ техничар најголемиот дел од своето време го користи токму за составање на истите. Следен чекор е формирање здружение кое што ќе има за цел да донира и други работи потребни на позагрозените семејства.

Posted by Донирај Компјутер – Борче Стаменов on Monday, April 26, 2021

Поради пандемијата, поголемиот дел од децата се приморани да следат настава од дома за да се заштитат од коронавирусот, но илјадници деца немаат пристап до потребните дигитални уреди. Борче Стаменов хуман човек кој што помага оваа бројка да се намали. Тој апелира до сите граѓани и компании, ако имаат било што би помогнало да се предизвика насмевка и да се обезбеди компјутер на некое дете, да го исконтактираат.

Забава

„Животот почнува со една свеќа на торта, а завршува со една свеќа без торта“: Синот на Ѓорѓе Балашевиќ емотивно

Published

on

Познатиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ на 11 мај би го прославил својот 68. роденден, а неговиот син Алекса испрати емотивна порака.

Image

– Како што рековте, животот започнува со една свеќа на торта и завршува со една свеќа без торта. Животот е таа линија помеѓу некои важни броеви и драми, а вечноста е оние три точки што малку луѓе ги пишуваат … Меѓу другото, ти ги напиша одамна. Само да те потсетам на твојот роденден – напиша Алекса.

Continue Reading

Забава

Марјана Станојковска е авион во бикини :) (Видео)

Published

on

Марјана Станојковска со години го носи епитетот за најзгодна водителка.

Без оглед на  тоа дали ќе облече краток или долг фустан, тренерки, елегантни модни комбинации, фармерки или панталони, Марјана изгледа подобро од седмица од лото, а корисниците не се штедат да ја опсипат со убави коментари.

Водителката е активна на социјалните мрежи каде што некогаш знае да промовира производите или модните комбинации на разни брендови, позирајќи од студио, или облечена во модни парчиња кои ја истакнуваат нејзината витка линија.

Иако се уште не започнала летната сезона, но и не знаеме како оваа година ќе бидат летните одмори поради коронавирусот, некои од нашите познати се соблекоа во бикини.

По Милена Антовска, Антониа Гиговска, Лила Филиповска….кои претходниот период беа во Турција со цел промовирање на туристичка агенција и познати турски хотели, и Марјана позираше во бикини.

Continue Reading

Забава

Дали Џенифер Лопез која е среќна што поминува време со Бен Афлек, се врати со него во врска?

Published

on

Џенифер Лопез е среќна со Бен Афлек, пренесуваат светските медиуми.

Латино дивата последните неколку недели беше во друштво на поранешниот партнер по завршувањето на четиригодишната врска со Алекс Родригез, а минатиот викенд, Џенифер и Бен беа забележани во Монтана, каде актерот има вила.

„Таа одлично се забавува со Бен. Среќна е со него и ужива да поминува време со него,“ извор близок до Џеј Ло изјави за магазинот „Пипл“.

Џенифер и Бен беа фотографирани заедно во автомобил во близина на ски- центарот Биг Скај, а таблоидите веќе објавија дека ја обновиле својата романса и дека се многу поврзани еден со друг.

Друг извор рече дека Џенифер била неколку дена со Бен надвор од градот. „Тие имаат силна врска. Сето тоа беше брзо и интензивно, но Џенифер е среќна.“

Таа се сврши со холивудскиот актер во 2002 година и тие требаше да се венчаат во 2003 година, но ја одложија церемонијата само неколку дена пред да се одржи и официјално се разделија во јануари 2004 година.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: