Connect with us

Забава

Вагата неодлучна, Близнаците размислуваат за приватен бизнис

Published

on

ОВЕН

Во текот на целиот ден активни се аспектите кои упатуваат на финансиска добивка. Другиот дел од денот носи растоварување и подобра комуникација со партнерот. Без големи промени.

БИК

Бикот не е расположен за нагли промени. Не ви годат. Мислите дека може да бидете надвор од случувањата. Биковите кои имаат врска или брак, ги чека расправии. Обидете се да најдете заеднички јазик. Освежете го животот со некој спорт.

БЛИЗНАЦИ

Размислувате за приватен бизнис. Мислите дека ќе бидете подобро расположени и среќни ако почнете нешто свое. Вашата енергија дава можност работите да функционираат добро во секоја ситуација. Ново познанство ќе биде многу инспиративно. Проверете го крвниот притисок.

РАК

Имате нова понуда за работа. Времето ќе покаже дали е добра. Слободните припадници на овој знак мора да има потврда. Оние кои се во брак, мора да внимаваат затоа што и мали нервози може да донесат проблеми. Не ја блокирајте енергијата, не е добра за органите во стомакот.

ЛАВ

Ситуацијата на работа може да се искомплицира доколку ги употребите емоциите. Бидете реални кон соработниците. Оние кои се во брак или врска би требало да постапат практично или рационално за нивната комуникација да биде збогатена со емоции. Внимавајте на видот.

ДЕВИЦА

Интензивното дружење со пријателите ќе дадат размислување за промени, но тие нема да се одвиваат брзо. Слободните Девици ќе имаат можност да се најдат во паралелна врска. Потребна е регенерација на организмот низ физички вежби.

ВАГА

Треба да внимавате да не ја изгубите сегашната работа, но и парите. Морате да штедите, без оглед на тоа што ви се подготвува во иднина. Неодлучни сте. Секогаш сте во некоја дилема што да правите, дали да влегувате во врска, или не. Чувајте ги екстремитетите.

ШКОРПИЈА

Важни контакти со влијателни и моќни лица, даваат просперитет кон остварување на целите. Зголемување на финансиите очекувајте. Добар ден за љубов. Може да уживате во љубовта со саканата личност. Добро се чувствувате.

СТРЕЛЕЦ

Важен ден за сите оние кои имаат состанок со странци. Би било пожелно да се свртите кон работи со органска храна или некое друго производство. Оние во брак или врска, може да се свртат кон слободен живот, што не е добро за заедницата во која се наоѓате. Покачена температура.

ЈАРЕЦ

Еве како да се ослободите од псоријазата во само неколку чекори. Се што ти треба е.

Вие ќе бидете некој кој создава нови идеи. Добар ден за пари. Добар ден за фамилија и деца. Среќни сте кога се вашите сакани околу вас. Намалете со оброците навечер.

ВОДОЛИЈА

Имате силна ментална сила да почне се што сте замислиле. Искористетете ги богатите внатрешни ресурси. Партнерот понекогаш бара премногу од вас. Вие сте во прилика да давате само онолку колку што сметате дека треба. Опуштени сте. Немате проблеми со здравјето.

РИБИ

Добро сте подготвени за работата која ви се нуди. Снаодливи сте. Нема да биде тешко да се споите со лица кои бараат многу и квалитетно. Ви се допаѓа еден Лав. Мислите дека со него може да играте на картата на нежност. Но, морате да покажете и „агресивен“ дел од себе. Замор ве стигнува.

Забава

„Животот почнува со една свеќа на торта, а завршува со една свеќа без торта“: Синот на Ѓорѓе Балашевиќ емотивно

Published

on

Познатиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ на 11 мај би го прославил својот 68. роденден, а неговиот син Алекса испрати емотивна порака.

Image

– Како што рековте, животот започнува со една свеќа на торта и завршува со една свеќа без торта. Животот е таа линија помеѓу некои важни броеви и драми, а вечноста е оние три точки што малку луѓе ги пишуваат … Меѓу другото, ти ги напиша одамна. Само да те потсетам на твојот роденден – напиша Алекса.

Continue Reading

Забава

Марјана Станојковска е авион во бикини :) (Видео)

Published

on

Марјана Станојковска со години го носи епитетот за најзгодна водителка.

Без оглед на  тоа дали ќе облече краток или долг фустан, тренерки, елегантни модни комбинации, фармерки или панталони, Марјана изгледа подобро од седмица од лото, а корисниците не се штедат да ја опсипат со убави коментари.

Водителката е активна на социјалните мрежи каде што некогаш знае да промовира производите или модните комбинации на разни брендови, позирајќи од студио, или облечена во модни парчиња кои ја истакнуваат нејзината витка линија.

Иако се уште не започнала летната сезона, но и не знаеме како оваа година ќе бидат летните одмори поради коронавирусот, некои од нашите познати се соблекоа во бикини.

По Милена Антовска, Антониа Гиговска, Лила Филиповска….кои претходниот период беа во Турција со цел промовирање на туристичка агенција и познати турски хотели, и Марјана позираше во бикини.

Continue Reading

Забава

Дали Џенифер Лопез која е среќна што поминува време со Бен Афлек, се врати со него во врска?

Published

on

Џенифер Лопез е среќна со Бен Афлек, пренесуваат светските медиуми.

Латино дивата последните неколку недели беше во друштво на поранешниот партнер по завршувањето на четиригодишната врска со Алекс Родригез, а минатиот викенд, Џенифер и Бен беа забележани во Монтана, каде актерот има вила.

„Таа одлично се забавува со Бен. Среќна е со него и ужива да поминува време со него,“ извор близок до Џеј Ло изјави за магазинот „Пипл“.

Џенифер и Бен беа фотографирани заедно во автомобил во близина на ски- центарот Биг Скај, а таблоидите веќе објавија дека ја обновиле својата романса и дека се многу поврзани еден со друг.

Друг извор рече дека Џенифер била неколку дена со Бен надвор од градот. „Тие имаат силна врска. Сето тоа беше брзо и интензивно, но Џенифер е среќна.“

Таа се сврши со холивудскиот актер во 2002 година и тие требаше да се венчаат во 2003 година, но ја одложија церемонијата само неколку дена пред да се одржи и официјално се разделија во јануари 2004 година.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: