Connect with us

Забава

Најубавата жена на светот ќе биде гостинка во Србија

Published

on

Моника Белучи наскоро ќе дојде во Србија, каде одморот ќе го помине во викенд куќата на Слобода Мижаловиќ и Војин Четковиќ.

Имено, оваа актерска двојка во Чортановци ќе биде домаќин на една од најубавите жени на светот.

Sloboda Mićalović, Monika Beluči

Моника и Слобода се запознаа додека го снимаа филмот „На млечен пат“ на Емир Кустурица во 2014 година, и оттогаш се во постојан контакт – Тие честопати кореспондираат преку социјалните мрежи и коментираат меѓусебните објави на Инстаграм. На Моника навистина и се допаднаа Белград и Србија, па неодамна му рече на Боби дека би сакала да дојде повторно. Потоа, Слобода му предложи да го помине одморот со неа и Војина во Сортановиќи, каде имаат викенд куќа – открива Информер и додава дека таа ја прифатила понудата со раширени раце.

  • Двајцата се фативме фантастично, како да сме се знаеле отсекогаш, како да сме класни пријатели. Имам само пофални зборови за неа, таа секогаш беше таму како поддршка. Го сакам зголемениот адреналин на снимањето, сите сцени ги правев сам, без акробации. Моника се изненади и ми рече дека не сум изведувач на циркус, туку актерка и дека ќе се повредам. Таа беше грижлива како нејзината мајка – еднаш рече Слобода за Моника Белучи.

Српски Информер

Забава

Авион со порака од ФФМ во чест на фудбалерите лета над Скопје 👏(Фото)

Published

on

Македонската фудбалска репрезентација утре ќе го одигра историскиот прв натпревар на едно големо натпреварување од осамостојувањето на Република Македонија.

Во таа чест ФФМ дигна авион на македонското воздухопловство и испрати порака.

Пораката гласи „ОДИМЕ НА ЕВРОПСКО, НАПРЕД МАКЕДОНИЈА“.

Continue Reading

Забава

(Видео) Мaкeдoнкaтa Симона Живковска нa мaкeдoнcки jaзик вo „Цpнa Вдoвицa“ нa Mapвел

Published

on

Во новиот проект на серијалот Црна Вдовица на Марвел игра македонската актерка Симона Живковска која гради меѓународна кариера по преселбата од Македонија во Велика Британија.

Живковска во сцените од филмот глуми на македонски јазик што е раритет за вакви холивудски “блокбастери” кои заработуваат стотици милиони долари на кино благајните.

“Ни преостанува помалку од еден месец! Едвај чекам да го видите ова!”, пишува Живковска давајќи ја информацијата дека во филмот таа зборува на мајчин јазик – македонски.

Во видеото јасно се слуша дека во хитот во кој главна улога игра една од најплатените холивудски актери Скарлет Јохансон македонската актерка зборува на македонски јазик.

Симона Живковска работи во Велика Британија а освен македонско има и западноиндиско потекло поради нејзиниот татко кој е од Свети Мартин.
Симона е родена во Скопје, Република Македонија , поранешна Југославија а се преселила во Велика Британија за време на раните детски години во 2001 година.

Својата прва ТВ работа Симона ја добила на 17 години на почетокот на 2012 година за потоа да ја игра главната жена во критикуваната драма на Би-Би-Си „Моето убиство“ (во режија на Брус Гудисон), стои во биографијата на Живковска.

Continue Reading

Забава

Ајкула долга два метра се појави во плиткото на Корчула (Видео)

Published

on

Ајкула долга повеќе од два метра се појави во плиткиот дел од морето на островот Корчул во Хрватска.

Како што бјави хрватски РТЛ, станува за модрулја, вид на ајкула кој живее во Јадранското Море и кој главно се храни со помал плен и риби, а многу ретко напаѓа луѓе.

Ајкулите многу ретко доаѓаат во плиткото, а билогот Петар Кружиќ, објаснува дека постојат различни причини, од хранење, преку чистење од паразити до размножување.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: