Connect with us

Рекла Казала

Аца Лукас: Стрелајте ме НЕМА ДА ПРИФАТАМ НЕКОЈ ШТО БИЛ МАЖ СЕГА ДА Е ЖЕНА

Published

on

Еден од најпопуларните пејачи на Балканот, Аца Лукас, во гостување на ТВ шоу откри што мисли за „ураганките“ на Евровизија, а потоа зборуваше и за трансродовата пејачка Електра Елит, за која вели дека не може да ја прифати дури и да го убијат.

– Тие направија се што можеа. Енергијата беше добра, и сè друго беше лошо, и тоа не зависи од нив – започна Лукас во „Ново утро“, убеден дека нешто не е во ред со подготовката за Евровизија.

– Не гледаме како се подготвува целата приказна. Нашите одат таму како туристи, очигледно нешто шкрипе – вели пејачот.

Лукас истакна дека Ураганите дале се од себе.

– Песната можеше да биде подобра, а можеби и не! Тие се убави девојки, се облекоа трагично, не зависи од нив. Стајлингот не е до нив како ни лакираните чизми од деведесеттите … Сè е страшно.

Лукас потоа зборуваше за Електра  Елит.

– Не знам што да кажам, разговараме за еднаквост и го прифативме тоа. Но, не мора да зборувам за некој што беше маж половина живот, а сега тој сака да биде жена.

– Нема да зборувам за тоа, не можам да прифатам такви лица, извинете, не можам. Стрелајте ме – рече Лукас во емисијата.

Рекла Казала

Дизајнерот Марко Митановски ГО СМЕНИ ПОЛОТ: Сега се вика МИА, погледнете како изгледа (ФОТО)

Published

on

Светот слушна за српскиот дизајнер Марко Митановски во 2009-та година, кога постигна голем успех на конкурсот за млади дизајнери организиран од „Вог“ во рамките на Лондонската модна недела.

И од тогаш имаше затишје. Сите се прашуваа каде исчезна надежниот дизајнер, а тој бомбастично се врати на сцената во октомври 2011 година. Тогаш откри дека повеќе не се вика Марко, туку Миа.

Процесот на промена на полот траеше неколку години, па креаторот претстави ново лице, ново име и најави нова колекција. Сепак, ова последното сè уште не сме го виделе.

Миа изгледа навистина спектакуларно и од фотографиите што ги објавува на Инстаграм, никогаш не би помислиле дека е маж.

Српскиот дизајнер, сега дизајнерка, со години успешно работи низ Европа, особено во Лондон.

Continue Reading

Рекла Казала

НЕ МОЖЕВ НИ ДА ЗАМИСЛАМ ДА ЈА ГУШНАМ! – Принцот Хари откри нови потресни детали

Published

on

Принцот Хари (38) во своите мемоари „Spare“ рекол дека никогаш не можел да ја прегрне својата баба, кралицата Елизабета II. Еден корисник на ТикТок, пак, споделил извадок во кој војводата од Сасекс зборува дека ја гледал својата баба како ужива на концертот по повод златниот јубилеен во 2002 година.

– Додека ја гледав како танцува и се ниша во ритамот, сакав да ја гушнам. Но, се разбира дека не го сторив тоа. Нема шанси. Никогаш не сум го направил тоа и не можев да замислам ниту една околност под која такво дело не би се санкционирало, рекол Хари, а пренесува 24сата.хр.

@sugarnspicey This is sad, where is the family love. #princeharry #princeharryandmeghan #princessdiana #theroyalfamily #thespare #theroyals #kingcharles #queenelizabeth ♬ original sound – Tricia

Continue Reading

Рекла Казала

Оваа згодна дама со огромни гради всушност е МАЖ: Најпознатата трансродова пејачка повторно ја шокира јавноста

Published

on

Електра Елит не престанува да ја шокира јавноста со нејзиниот интригантен живот, полн со тајни, недовршени приказни и скандали.

Откако беше единствената на естрадата која ја сними својата високобуџетна новогодишна програма, таа подготви и две нови песни потпишани од Нучи и Леон.

Трансродовата пејачка последните неколку дена престојува во Сараево, а причина за нејзиното заминување е снимањето на спот.

Од таму објави низа секси фотографии на кои позира истакнувајќи ги огромните гради, па многумина забораваат дека ТАА е всушност МАЖ.

Под фотографиите се потпишува фотографот Игор Живковиќ.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк