Connect with us

Забава

Подготвен е на сѐ за да биде со неа, дури и да се откаже од алкoxoлот: Познатиот актер „одлепил“ по Анџелина Џоли

Published

on

И нивните заеднички пријатели сметаат дека имаат многу заеднички интереси

Познатиот актер Џони Деп, наводно, има сериозна намера да ја освои Анџелина Џоли, бидејќи мисли дека се совршени еден за друг. Пред неколку години работеа заедно на филмот „Турист“ и оттогаш Деп ја нема заборавено. Сега, кога и двајцата се слободни, Џони планира да направи сѐ за да ја освои.

Анонимен извор рекол дека Деп потајно ја прогонува Анџелина, испраќајќи ѝ цвеќиња и пишувајќи ѝ мејлови, а наводно одлучил и да ги реши своите проблеми со алкохолот и да му се посвети на физичкиот изглед, бидејќи мисли дека овие ставки би можеле да ѝ пречат на Анџелина.

Џони отворено кажа дека една од најголемите желби му е да биде со Анџелина. Никако не се откажува од таа љубов. Периодов е неверојатно пребирлив, а тоа е една голема работа што ја дели со Анџелина“, рекол изворот.

Меѓутоа, пред неколку месеци Анџелина открила за „Вог“ дека раните од разводот со Пит сѐ уште се свежи и дека сака само да ужива со децата, а Деп, од друга страна, многу се измачи со својата неодамнешна бракоразводна битка против сопругата Амбер Херд.

„Анџелина и Џони имаат многу лузни, поради што многу нивни заеднички пријатели мислат дека би биле совршени еден за друг“, заклучил изворот.

Забава

(Видео) Мaкeдoнкaтa Симона Живковска нa мaкeдoнcки jaзик вo „Цpнa Вдoвицa“ нa Mapвел

Published

on

Во новиот проект на серијалот Црна Вдовица на Марвел игра македонската актерка Симона Живковска која гради меѓународна кариера по преселбата од Македонија во Велика Британија.

Живковска во сцените од филмот глуми на македонски јазик што е раритет за вакви холивудски “блокбастери” кои заработуваат стотици милиони долари на кино благајните.

“Ни преостанува помалку од еден месец! Едвај чекам да го видите ова!”, пишува Живковска давајќи ја информацијата дека во филмот таа зборува на мајчин јазик – македонски.

Во видеото јасно се слуша дека во хитот во кој главна улога игра една од најплатените холивудски актери Скарлет Јохансон македонската актерка зборува на македонски јазик.

Симона Живковска работи во Велика Британија а освен македонско има и западноиндиско потекло поради нејзиниот татко кој е од Свети Мартин.
Симона е родена во Скопје, Република Македонија , поранешна Југославија а се преселила во Велика Британија за време на раните детски години во 2001 година.

Својата прва ТВ работа Симона ја добила на 17 години на почетокот на 2012 година за потоа да ја игра главната жена во критикуваната драма на Би-Би-Си „Моето убиство“ (во режија на Брус Гудисон), стои во биографијата на Живковска.

Continue Reading

Забава

Ајкула долга два метра се појави во плиткото на Корчула (Видео)

Published

on

Ајкула долга повеќе од два метра се појави во плиткиот дел од морето на островот Корчул во Хрватска.

Како што бјави хрватски РТЛ, станува за модрулја, вид на ајкула кој живее во Јадранското Море и кој главно се храни со помал плен и риби, а многу ретко напаѓа луѓе.

Ајкулите многу ретко доаѓаат во плиткото, а билогот Петар Кружиќ, објаснува дека постојат различни причини, од хранење, преку чистење од паразити до размножување.

Continue Reading

Забава

Ja oсвои цела нација: Poналдињо порача “Напред Maкедониja!” (Видео)

Published

on

Cо натпреварот меѓу Италија и Турција вечерва стартуваше Европското првенство во фудбал. За првпат дел од големите натпреварувања ќе биде и Македонија која својот прв натпревар го игра во недела против Австрија.

Голем дел од поранешните фудбалери испраќаат зборови на поддршка за нашата репрезентација која се повеќе и повеќе ги собира нивните симпатии.

Легендарниот Бразилец и веројатно еден од најталентираните фудбалери на сите времиња, Роналдињо испрати порака со поддршка за Македонија.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: