Connect with us

Забава

Овенот има можност за важен деловен контакт, Девицата да избегнува пороци

Published

on

ОВЕН

Дадена ви е можност да постигнете нов деловен контакт што ќе биде многу важен за вашата иднина. Вие многу добро ја познавате вашата сакана и знаете како да препознаете кога нешто ви премолчува. Нема здравствени проблеми.

БИК

Во оваа фаза, можете да очекувате нов деловен разговор што ќе ви биде важен. Во моментов сте во фаза на криза со саканата личност и имате впечаток дека не знаете што да очекувате од неа. Проблеми со видот.

БЛИЗНАЦИ

Во текот на овој ден, ќе бидете доста оптоварени со деловни настани и обврски. Иако ви се чини дека лицето за кое се грижите ја зборува вистината, постојат гласини кои зборуваат поинаку. Можни се проблеми со циркулацијата.

РАК

Денес, поголемиот дел од работата е на вас, можно е да не ја добиете навистина помошта што ја очекувате сега. Сè уште не сте подготвени за нови љубовни познаници, бидејќи сè уште негувате чувства кон вашиот поранешен партнер. Проблеми со зглобовите.

ЛАВ

Ако очекувавте некои важни настани на работа денес, можеби ќе бидете разочарани затоа што нема да има поголеми промени. Вашата врска со саканата личност доаѓа до точка на вриење каде што се можни растечки конфликти. Проблеми со забите.

ДЕВИЦА

Ќе прифатите нова понуда за работа и со тоа ќе ги решите проблемите што сте ги имале претходно. Се сомневате во вашата врска или брак. Понекогаш ви се чини дека оваа приказна едноставно нема перспектива. Избегнувајте пороци.

ВАГА

Вашите деловни одлуки ќе бидат преиспитани. Можно е да сте имале погрешна проценка. Денес ќе запознаете интересна личност која ќе ви остави добар впечаток. Можни се проблеми со притисокот.

ШКОРПИЈА

Денес е добар ден ако планирате да се занимавате со организација или деловно планирање во иднина. Промените на полето на љубовта може да ви донесат возбуда и нова радост во животот. Можни се проблеми поради вкочанетост.

СТРЕЛЕЦ

Деловната соработка што ве чека може да биде многу добра за вас. Ве чека поволен период. Бракот може да ве доведе во криза ако не покажете доволно разбирање кон вашата сакана. Проверете ја крвната слика.

ЈАРЕЦ

Се обидувате да постигнете добри деловни резултати и да го дадете својот максимум на ова поле, како и секогаш. По долго време, можете да очекувате познаник што ќе разбуди во вас надеж дека вистинската љубов постои. Проблеми со кожата.

ВОДОЛИЈА

Можно е да се занимавате со гласини и озборувања кои не се точни. Не верувајте во сè што слушате. Можни се нови познанства со вас во наредниот период. Фокусирајте се на полето на љубовта. Проблеми со синусите.

РИБИ

Денес, ќе бидете подготвени за подрастични деловни промени што можат да ви донесат напредок. Може да очекувате важни одлуки со саканата личност. Тоа е поволен период за брак или заеднички живот. Водете грижа за забите.

Забава

(Видео) Мaкeдoнкaтa Симона Живковска нa мaкeдoнcки jaзик вo „Цpнa Вдoвицa“ нa Mapвел

Published

on

Во новиот проект на серијалот Црна Вдовица на Марвел игра македонската актерка Симона Живковска која гради меѓународна кариера по преселбата од Македонија во Велика Британија.

Живковска во сцените од филмот глуми на македонски јазик што е раритет за вакви холивудски “блокбастери” кои заработуваат стотици милиони долари на кино благајните.

“Ни преостанува помалку од еден месец! Едвај чекам да го видите ова!”, пишува Живковска давајќи ја информацијата дека во филмот таа зборува на мајчин јазик – македонски.

Во видеото јасно се слуша дека во хитот во кој главна улога игра една од најплатените холивудски актери Скарлет Јохансон македонската актерка зборува на македонски јазик.

Симона Живковска работи во Велика Британија а освен македонско има и западноиндиско потекло поради нејзиниот татко кој е од Свети Мартин.
Симона е родена во Скопје, Република Македонија , поранешна Југославија а се преселила во Велика Британија за време на раните детски години во 2001 година.

Својата прва ТВ работа Симона ја добила на 17 години на почетокот на 2012 година за потоа да ја игра главната жена во критикуваната драма на Би-Би-Си „Моето убиство“ (во режија на Брус Гудисон), стои во биографијата на Живковска.

Continue Reading

Забава

Ајкула долга два метра се појави во плиткото на Корчула (Видео)

Published

on

Ајкула долга повеќе од два метра се појави во плиткиот дел од морето на островот Корчул во Хрватска.

Како што бјави хрватски РТЛ, станува за модрулја, вид на ајкула кој живее во Јадранското Море и кој главно се храни со помал плен и риби, а многу ретко напаѓа луѓе.

Ајкулите многу ретко доаѓаат во плиткото, а билогот Петар Кружиќ, објаснува дека постојат различни причини, од хранење, преку чистење од паразити до размножување.

Continue Reading

Забава

Ja oсвои цела нација: Poналдињо порача “Напред Maкедониja!” (Видео)

Published

on

Cо натпреварот меѓу Италија и Турција вечерва стартуваше Европското првенство во фудбал. За првпат дел од големите натпреварувања ќе биде и Македонија која својот прв натпревар го игра во недела против Австрија.

Голем дел од поранешните фудбалери испраќаат зборови на поддршка за нашата репрезентација која се повеќе и повеќе ги собира нивните симпатии.

Легендарниот Бразилец и веројатно еден од најталентираните фудбалери на сите времиња, Роналдињо испрати порака со поддршка за Македонија.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: