Connect with us

Забава

Лавот да очекува напредување, лице од минатото со големи чувства кон Девицата

Published

on

ОВЕН

Наскоро ќе имате шанса да добиете работа каде што ќе можете да останете на долг рок во иднина. Комуникацијата што постои помеѓу вас и сочувството може полека да се промени во позитивна насока. Проблеми со ‘рбетот.

БИК

Во оваа фаза, можете да очекувате нов деловен разговор што ќе ви биде важен. Во моментов сте во фаза на криза со саканата личност и имате впечаток дека не знаете што да очекувате од неа. Проблеми со видот.

БЛИЗНАЦИ

Ако очекувавте нова деловна средба или разговор, судбината ќе биде во ваша корист денес. Нова шанса за љубовно запознавање е пред вас. Може да очекувате интересни промени. Грижете се за внесот на течности.

РАК

Потребно ви е време да донесете специфична одлука за промена на работното место. Ако сте во брак, ве чека поволен период за да го промените односот со вашата сакана на подобро. Немате здравствени проблеми.

ЛАВ

Вие сте целосно посветени на својата работа и очекувате наскоро да напредувате. Личноста што ви се допаѓа покажува дека има симпатии од негова страна и кон вас. Се чувствувате одлично.

ДЕВИЦА

Пред вас е можност за ново работно место. Важно е да бидете подготвени за незначителен ризик на ова поле. Лице од минатото се враќа кај вас кое ќе покаже дека има многу големи чувства кон вас. Вие сте полни со енергија!

ВАГА

Можеби ќе имате можност да разговарате за вашите барања и деловни планови со претпоставените. Ве очекува врска што може да биде многу страствена, но и некако бурна. Проблеми со дебелото црево.

ШКОРПИЈА

Може да се надевате на добар однос со колегите. Генерално е добар ден за работа. Со некој близок, денес ќе можете да постигнете позитивна атмосфера и добра комуникација. Чувствителна област на бубрезите.

СТРЕЛЕЦ

Денес е важно да покажете доволно искреност во работењето со деловни соработници. Ве чека минлива кавга со вашиот партнер, која на крајот ќе успеете да ја решите на некој начин. Нема здравствени проблеми.

ЈАРЕЦ

Денес е добар ден за вас на работа. Можеби ќе имате можност да чуете некоја добра вест. Пред вас е неочекувано запознавање со личност која на долг рок ќе расте во вашето срце во иднина. Се чувствувате одлично!

ВОДОЛИЈА

Денес може да ви донесе некои деловни дилеми или грижи што не ги очекувате. Тешко ви е да најдете компромис во односот со личноста за која се грижите, често се карате. Грижете се за вашата исхрана.

РИБИ

Денес, имате тенденција да создавате некои проблеми во деловното опкружување, без премногу причина. Може да се надевате на интересна комуникација со личност што ви се допаѓа некое време. Грижете се за грлото и синусите.

Забава

„Со љубов за Тоше“: Концерт во чест на нашиот непрежален пејач

Published

on

По повод 15 години од последниот, незаборавен концерт на Тоше Проески, Министерството за култура и Спомен куќата на Тоше го продолжуваат неговиот аманет и ветуваат незаборавен концерт на 5-ти октомври токму во неговото родно Крушево.

Имено, на 5 октомври Крушево првпат ќе биде домаќин на сите музички пријатели на Тоше, кои ќе исполнат дел од неговите вонвременски хитови. Ѕвезденото небо за Тоше ќе се случува на платото пред неговата Спомен куќа на Гумење во Крушево, со почеток во 19 часот. дел од Концертот и Ѕвезденото небо за Тоше ќе бидат: Каролина Гочева, Бени Шаќири, Јелена Томашевиќ, Бојан Маровиќ, Дани Димитровска, Ѓоко Таневски, Мартинијан Кириловски, Кристина Арнаудова, Јоце Панов, Влатко Груевски, Омар Џафероски и Билјана Јосифов.

Тие ќе настапат во придружба на Камерниот оркестар на Битола, под водството на Владимир Димовски и на Бендот на Тоше.

Од крушево ги повикуваат сите фанови од Балканот, со своето присуство и со своите мобилни телефони да го збогатат Ѕвезденото небо за Тоше и да споделат љубов и сеќавања на концертот кој е наречен „Со љубов за Тоше“. Неговата љубов за сите нас сѐ уште трае и постои во секој негов стих и нота.

(МИА)

Continue Reading

Забава

,,Еден нормален не остана во државава”(Видео)

Published

on

Видео на денот:

Еден нормален не остана во државава
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Видео:

https://fb.watch/fQgL4Xys2g/

Continue Reading

Забава

На Џамбазов му пристигнаа резултатите – боледува од Илинопатија

Published

on

Маестро Игор Џамбазов, на социјалните мрежи си ја отвори душата и ја призна болката. Пристигнаа резултатите, вели Џампазов, боледувам од Илинопатија.

„Ги известувам сите пријатели и следбеници дека конечно ги добив резултатите од лабораториските испитувања. Веќе два месеца боледувам од Илинопатија, во превод: Патење по Илина. Лекот за оваа болест се уште не е измислен. Чаре?“, пишува Џамбазов на социјалните мрежи.

Веќе два месеци ја нема видено својата љубена Илина, па јавно кажа колку му недостасува. 

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк