Connect with us

Забава

МУ ЗАР*ЛА НОЖ ВО ГРБ, А СЕГА И СЕ ОДМАЗДИЛ: Лукас и возвратил удар на Пријовиќ после две години, се разминале поради ЕДНА КАВГА

Published

on

И возвратил со иста мерка!

Аца Лукас ни збор не рекол кога Александра Пријовиќ му го преземала “Фолк хаус бендот“ со кого работел 20 години, но сега ликува. Музичарите му се вратиле бидејќи повеќе ги плаќа, но и начинот на работење е подобар.

Прија слабо плаќа!

– Тие дваесет години го прателе Лукас секаде. Тоа е доста долг период, работеле по една шема и се супер функционирале. Меѓутоа, доаѓало до расправии бидејќи Лукас знаел да откаже настап, па поради една кавга се раздвоиле – вели извор за Свет и додава:

– Со Александра било се под конец, секој договор испочитуван, се на време, но и поразличен систем на работа. Плус, иако имале добри пари од секој настап, тие сакале да работат повеќе денови во неделата, додека имала Александра две тезги во недела кои и биле доволни. Несакала да се троши бидејќи дома ја чекал сопругот со синот и сакала нив да им се посвети. Поради тоа на мирен и цивилизиран начин се разделиле. Во меѓувреме бендот повторно стапиле во контакт со Лукас и дошло до повторна соработка – заклучил изворот.

Забава

(Видео) Мaкeдoнкaтa Симона Живковска нa мaкeдoнcки jaзик вo „Цpнa Вдoвицa“ нa Mapвел

Published

on

Во новиот проект на серијалот Црна Вдовица на Марвел игра македонската актерка Симона Живковска која гради меѓународна кариера по преселбата од Македонија во Велика Британија.

Живковска во сцените од филмот глуми на македонски јазик што е раритет за вакви холивудски “блокбастери” кои заработуваат стотици милиони долари на кино благајните.

“Ни преостанува помалку од еден месец! Едвај чекам да го видите ова!”, пишува Живковска давајќи ја информацијата дека во филмот таа зборува на мајчин јазик – македонски.

Во видеото јасно се слуша дека во хитот во кој главна улога игра една од најплатените холивудски актери Скарлет Јохансон македонската актерка зборува на македонски јазик.

Симона Живковска работи во Велика Британија а освен македонско има и западноиндиско потекло поради нејзиниот татко кој е од Свети Мартин.
Симона е родена во Скопје, Република Македонија , поранешна Југославија а се преселила во Велика Британија за време на раните детски години во 2001 година.

Својата прва ТВ работа Симона ја добила на 17 години на почетокот на 2012 година за потоа да ја игра главната жена во критикуваната драма на Би-Би-Си „Моето убиство“ (во режија на Брус Гудисон), стои во биографијата на Живковска.

Continue Reading

Забава

Ајкула долга два метра се појави во плиткото на Корчула (Видео)

Published

on

Ајкула долга повеќе од два метра се појави во плиткиот дел од морето на островот Корчул во Хрватска.

Како што бјави хрватски РТЛ, станува за модрулја, вид на ајкула кој живее во Јадранското Море и кој главно се храни со помал плен и риби, а многу ретко напаѓа луѓе.

Ајкулите многу ретко доаѓаат во плиткото, а билогот Петар Кружиќ, објаснува дека постојат различни причини, од хранење, преку чистење од паразити до размножување.

Continue Reading

Забава

Ja oсвои цела нација: Poналдињо порача “Напред Maкедониja!” (Видео)

Published

on

Cо натпреварот меѓу Италија и Турција вечерва стартуваше Европското првенство во фудбал. За првпат дел од големите натпреварувања ќе биде и Македонија која својот прв натпревар го игра во недела против Австрија.

Голем дел од поранешните фудбалери испраќаат зборови на поддршка за нашата репрезентација која се повеќе и повеќе ги собира нивните симпатии.

Легендарниот Бразилец и веројатно еден од најталентираните фудбалери на сите времиња, Роналдињо испрати порака со поддршка за Македонија.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: