Connect with us

Хуманост

Близначки од Струмица ги донираа своите плетенки за да им ја вратат насмевката на болните дечиња

Published

on

Одраз на родителското воспитување и вреднување на животните вредности со хуманост од најмали нозе.

Десетгодишните близначки од Струмица ги донираа своите плетенки за да им ја вратат насмевката на болните дечиња.

Како медиум се радуваме што имаме можност овој период да споделуваме повеќе вакви примери. Браво девојчиња – пренесува Струмица денес.

Хуманост

АПЕЛ ЗА ПОМОШ: 30 годишна самохрана мајка на две деца моли за помош во борбата со рак

Published

on

30 годишната Златка Маркушева самохрана мајка на 2 деца бори со рак. За нејзино лекување потребно е голема сума на парични средства.

„Здраво,
Јас се викам Златка. Имам 30 години, самохрана мајка на две деца, 11 и 8 години. Досега животот беше навистина суров кон нас. За оние кои не ме познаваат, пред 5 години го загубив сопругот во сообраќајна несреќа, а моите деца го загубија својот татко. После тоа за мене секој момент беше борба, емотивно и финансиски. Се трудев толку многу и се борев со се што имав. Згора на сè, неодамна ми беше дијагностициран метастатски карцином на јајчник стадиум III C (Carcinoma planocellulare cervicis uteri invasium стадиум III C) третманот ќе започне со хемотерапија, зрачење и хируршка интервенција. Сите медицински процедури чинат многу пари, што не можам да си ги дозволам. Ве молам помогнете ми да соберам пари за моите третмани и помогнете ми да се борам со овој рак. Ќе ви бидам навистина благодарна ако размислите да донирате за моите медицински трошоци и да ми се придружите во мојата борба. Ако можете да донирате, ве молиме донирајте! Секое малку помага. Секоја донација ќе ми помогне мене и моето семејство. Ако не сте во можност да помогнете, многу би ги заблагодарил вашите молитви во ова време.
Ви благодарам !!
Со почит,
Златка Маркушева“, се вели во апелот за помош.

Continue Reading

Хуманост

АПЕЛ: Да одвоиме барем 100 денари за да и помогнеме на Моника да им се радува на децата и животот уште долго

Published

on

На Моника Нешовска, 45-годишна сопруга и мајка на 3 деца потребна и е итна операција на 2 тумори на мозок.

Моника, помина јуначки преку агонија, хемотерапија, зрачење. Меѓутоа мора да ја победи и оваа битка операција на тумор на мозок.

Да одвоиме барем 100 денари за да и помогнеме на Моника да им се радува на децата и животот уште долго.

Continue Reading

Македонија

Медицинска сестра од хирургија со апел за помош за да си го спаси животот!

Published

on

Другари знам дека можете сите да ми помогнете да си го спасам живот🙏

До сега помагав на сите а сега сте ми ПОТРЕБНИ како никогаш до сега. Медицинска сестра сум на хирургија која до сега сум помогнала на многумина сега ми е потребна вашата ПОМОШ!
Пред 3 год кога е дијагностициран канцерот на свој трошок заминав за Загреб и се беше супер до пред 2 месеци, за жал се појавува повторно на обвивката на белите дробови и затоа сте ми потребни овој пат.🙏 Спасот за мене е во Турција, за да можам да заминам за Турција ми се потребни 15.000 евра. 🙏 – се вели во повикот на социјалните мрежи.


Телефонските броеви за донации се отворени
Телеком 143 104
А1 143 475
И жиро сметката на Весна 210501604744187
🙏🙏🙏

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк