Connect with us

Рекла Казала

На Таровиќ и излезе експлицитно видео, па и рипна цената ! Заработува по 10 илјади евра од настап❗

Published

on

Младата фолкерка од соседството, Теа Таровиќ, деновиве го заврте вниманието кон себе со експлицитно видео кое наводно и ја зголемило цената за настап – па сега зема по неверојатни 10 000 евра.

– Теа е букирана до половината на септември! Има закажани настапи по Србија, Босна, Македонија… Мног е барана и на приватните прослави на кои зема голем бакшиш, рекол извор за српски Курир.

Најмногу ја „кителе“ додека го пее новиот хит „Хајде“, а досега, односно до пред да се појави спорното видео земала по 3000 евра за настап, а сега по 10 000.

Рекла Казала

Адел е полесна за 45 кг, изгледа неверојатно, но има и ново момче

Published

on

Откако минатата година за роденденот се пофали дека изгубила повеќе од 40 килограми, странските медиуми се натпреваруваат да ја сликаат пејачката Адел. Сепак, таа скоро целосно се повлече од јавната сцена и ретко можеме да ја видиме на јавни настани.

Сепак, таа направи преседан, појавувајќи се на петтиот натпревар од финалето на НБА во Феникс. Носеше црни фармерки и сандали со високи потпетици, а иако носеше палто од животински принт, беше јасно дека Адел изгледа подобро од кога било.

Таа седеше скоро до теренот, во друштво на Рич Пол, спортски агент кој ја претставува легендата на кошарката Леброн Џејмс, и цело време со навивачки реквизит го бодреше Санс.

Тоа меѓу Адел и Пол е нешто повеќе од пријателство, рече новинарот и коментатор на ЕСПН, кој по подкастот по натпреварот изјави дека Адел и Пол се пар.

– Рич ја зеде својата девојка да го гледа натпреварот покрај Леброн. Неговата девојка е Адел. Ова е прв пат тие да се појават во јавноста заедно – рече новинарот.

Адел минатата година се дружеше со американскиот рапер Скепт, иако беа видени заедно, пејачката не е реклама за приватниот живот. И дека покрај музиката, таа сака и спорт, откри неодамна Адел на својот Инстаграм профил. Имено, во пресрет на неодамна одржаното финале на Европското првенство во фудбал, таа ја бодреше во дресот на англиската репрезентација.

Да потсетиме, Адел се разведе од сопругот Симон Конечки во 2019 година, со кого го има синот Анжела.

Continue Reading

Рекла Казала

Еден Боне викаше дека треба поскапа струја, па го утепа гром,…богатите нека плаќаат поскапа струја,… госпожа пратеник нека не се качува на слива

Published

on

Статуси на денот:

Имаше еден Боне Тртка, пред дваесет години исто тврдеше дека треба да плаќаме поскапа струја. Го утепа гром на слива кај дедо му. Собирал сливи за ракија. Не стигна да ја направи. Ми текна на ова ко ја слушав госпоЖа Морачанин и имам совет за неа. Само на слива не се качувај периодов – пишува Сашо Тасевки за несреќната изјава на пратеничката од ДОМ Морачанин вчера со која предизвика реакции во јавноста.

За оние ДОМ човек ќе чуе нешто само ако треснат некоја зелена (затоа ли се сметаат за зелена партија?). Лидерката им, вика дека струјата треба да биде скапа, за луѓето да не ја трошат многу (Марија Антоанета би рекла: Нека јадат свеќи). Ина Многуфина ja куражи дека па и не мора на тоа да се застане.

Јас мислам исто да биде многу скапа и да ја имаат само богатите и после ко ќе се поскапува да излезе некој ко Мира и да се повтори легендарната изјава согласно денот на глупи изјави “поскапувањето нема да влијае на сиромашните бидејќи тие не ни имаат струја”

Ина Многуфина

Continue Reading

Забава

Дали е можно? Се смирија ли Дунавка и Ване ? (Фото)

Published

on

По драмата со разделувањето помеѓу Дунавка Труфуновска и Ване Цветанов и препукувањата кои си ги поделија во јавнсота еден спрема друг, дали е можно да се смирија покрај Охридското крајбрежје?

Дунавка на својот профил вчера објави фотографија на која е обележан и Ване Цветанов 👇

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: