Connect with us

Рекла Казала

Адел е полесна за 45 кг, изгледа неверојатно, но има и ново момче

Published

on

Откако минатата година за роденденот се пофали дека изгубила повеќе од 40 килограми, странските медиуми се натпреваруваат да ја сликаат пејачката Адел. Сепак, таа скоро целосно се повлече од јавната сцена и ретко можеме да ја видиме на јавни настани.

Сепак, таа направи преседан, појавувајќи се на петтиот натпревар од финалето на НБА во Феникс. Носеше црни фармерки и сандали со високи потпетици, а иако носеше палто од животински принт, беше јасно дека Адел изгледа подобро од кога било.

Таа седеше скоро до теренот, во друштво на Рич Пол, спортски агент кој ја претставува легендата на кошарката Леброн Џејмс, и цело време со навивачки реквизит го бодреше Санс.

Тоа меѓу Адел и Пол е нешто повеќе од пријателство, рече новинарот и коментатор на ЕСПН, кој по подкастот по натпреварот изјави дека Адел и Пол се пар.

– Рич ја зеде својата девојка да го гледа натпреварот покрај Леброн. Неговата девојка е Адел. Ова е прв пат тие да се појават во јавноста заедно – рече новинарот.

Адел минатата година се дружеше со американскиот рапер Скепт, иако беа видени заедно, пејачката не е реклама за приватниот живот. И дека покрај музиката, таа сака и спорт, откри неодамна Адел на својот Инстаграм профил. Имено, во пресрет на неодамна одржаното финале на Европското првенство во фудбал, таа ја бодреше во дресот на англиската репрезентација.

Да потсетиме, Адел се разведе од сопругот Симон Конечки во 2019 година, со кого го има синот Анжела.

Рекла Казала

Кој и го скрши срцето на ЗОНЕ ЗАМФИРЧЕ ?

Published

on

Кој е бившиот дечко на Катарина Радивојевиќ- позната Зоне Замфирова, кој и го скршил срцето а после тоа се оженил со позната водителка…

Познатата глумица Катарина Радивојевиќ била во сериозна врска со Игор Којиќ, а непосредно после тоа Игор застанал на лудиот камен со пејачката Северина. Но тоа не е прв пат кога некој маж и го крши срцето на Катарина така што влегол во врска или брак со некоја убава Хрватка.

Исто а можеби и поболно сценарио и приредил нејзиниот тогашен дечко Видое Ристовиќ, кој своевремено се пишувало бил во врска со Катарина растурајќи го предходниот брак од кој имал едно дете.

Видое имено се забавувал со Катарина, а потоа следел љубовен крах. За кусо време, Видое стапил во врска со Николина Пишек, а набрзо и ја оженил.

Видое и Николија се венчале во Монте Карло, а интимната свадба чинела околу половина милион евра, а круна на љубовта нешто подоцна било раѓањето на ќеркичката.

Continue Reading

Рекла Казала

Џесика Симпсон објави фотографија на која е непрепознатлива: „Четири години сум трезна!

Published

on

Актерката и пејачка Џесика Симпсон (41) на социјалните мрежи објави фотографија направена пред четири години додека се борела со зависност од алкохол и апчиња.

– Оваа личност од раните утрински часови на 1 ноември 2017 година е моја непрепознатлива верзија. Во овој момент знам дека требаше да си дозволам да ја вратам светлината, да покажам победа над мојата внатрешна битка за самопочит и да го охрабрам овој свет со продорна јасност – го започнала Џесика описот под фотографијата на која изгледа како друга личност.

 За да го постигнам ова, морав да престанам да пијам алкохол бидејќи тоа ги тераше умот и срцето да ми циркулираат во иста насока. Искрено, бев исцрпена. Не ми се верува дека поминаа 4 години! Мислам дека тоа е добра работа. Ха. Толку е стигмата околу зборот алкохолизам или етикетата на алкохоличар – се пожали пејачката.

– Вистинската работа што требаше да ја работам во мојот живот беше всушност да прифатам неуспех и болка. Алкохолизмот навистина не беше проблем. Јас бев проблемот, не се сакав себеси. Денеска се помирив со моите стравови и ги прифатив деловите од мојот живот кои се тажни. Слободна сум – заклучила таа.

Continue Reading

Рекла Казала

Пијат сопствена урина, не се гледаат во огледало, се мачкаат со измет – Чудни навики на познатите

Published

on

Многу познати личности имаат чудни навики и опсесии од кои не можат да се ослободат со години. Додека некои се обидуваат да ги сокријат, други отворено зборуваат за тоа.

Меган Фокс има голем страв да користи прибор за јадење во рестораните. За неа е незамисливо да ги користи истите додатоци кои ги користеле којзнае колку луѓе. Од друга страна, нејзините пријатели се жалат дека актерката не пушта вода во тоалетот.

Еминем од мал сакал да спие во целосна темнина. Кога престојува во хотел, неговата соба мора да биде целосно затемнета бидејќи само така може да заспие.

Џенифер Анистон е позната како голема „пуристка“, но е и многу суеверна. Секогаш влегува во авион со десната нога.

Со Дејвид Бекам сè мора да биде во линија или во пар. Ако стави лименки за пиво во фрижидер, нивниот број мора да биде парен.

Кети Пери е опседната со дентална хигиена, па секогаш носи 20 четки за заби и ги мие забите 6 пати на ден. Исто така, не поднесува матни очила за сонце.

Камерон Дијаз страда од опсесивно-компулсивно нарушување. Таа толку ги исчистила рачките во нејзината куќа што на крајот целосно ја отстранила бојата од нив. Во спротивно, ја отвора вратата со лактите.

Бред Пит не користи сапун „бидејќи содржи многу токсини“.

Памела Андерсон никогаш не се гледа во огледало затоа што се плаши од својот одраз.

Кетрин Зета-Џонс ги четка забите со јагоди.

Том Круз користи „природен ботокс“ од измет од славеј. Тврди дека намазот што го става на лицето преку ноќ му го подмладува лицето и му дава природен изглед.

Пејачката Кејша изјавила дека со години ја пиела урината бидејќи мислела дека тоа и дава сила.

Кристина Агилера не ги мие рацете по мокрење.

Џони Деп има чудна навика да не се пресоблекува. Понекогаш е во иста облека со недели

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк