Connect with us

Забава

Најтешко и е на Лиде Лиде на Венко 💔

Published

on

Сеуште нема реакција од страна на верната обожавателка на министерот за здравство Венко Филипче, Лиде Лиде, по одржаната прес конференција каде што тој поднесе оставка.

Имено, Лиде Лиде од самиот почеток на министерувањето на Филипче се чинеше дека му е најголемиот поддржувач, објавувајќи статуси каде што му изразува и љубов, дури љубовта ја искажа преку песна во една прилика.

Очекуваме да видиме дали до крајот на денот ќе ја оправда оваа одлука на Филипче да си замине од функцијата, или најверојатно ќе го чека епилогот од страна на премиерот Зоран Заев.

Очекуваме министерот сега да има време за кафе со неговата верна подржувачка.

Која е Lide Lide што среде Корона се вљуби во министерот Филипче? - ММС
Tanja M on Twitter: "Fan Club na Lide Lide ke osnovam… "
Венко се запозна со Лиде Лиде, ама ја откачи за кафе - Reporter.mk

Забава

Роналдо ја изненади Георгина со СКАПОЦЕН ПОДАРОК, погледнете што ја остави БЕЗ ЗБОРОВИ (ФОТО)

Published

on

Георгина Родригез се пофали со скапоцениот подарок што го добила од Кристијано Роналдо.

„Се уште сум без зборови“, напишала таа покрај фотографиите од кутијата со накит со потпис на Луј Витон. Големиот куфер со розова внатрешност го привлече вниманието и на нивните деца, па си играа со необичното дизајнерско парче.

Цената на ова парче е околу 133.000 евра.

Инаку, Герогина е голем обожавател на луксузни модни брендови, па често може да се види со чантите Биркин, инаку најскапи чанти на светот.

Continue Reading

Забава

Србин си направил бензинска пумпа во двор: Полицијата му упадна додека точеше на клиент

Published

on

Маж (69) од Земун одлучил лукаво да го избегне зголемувањето на цената на горивото и нафтените деривати, па изградил илегална бензинска пумпа во дворот на својата куќа.

Припадниците на Министерството за внатрешни работи на Србија спроведоа голема акција за борба против криминалот, при што го открија и Земунецот од кој конфискуваа поголема количина нафта и нафтени деривати, пренесува Informer.

Кога полицијата провалила во дворот, го пронашла сопственикот на илегалната бензинска пумпа и неговиот „клиент“ кој во тој момент полнел гориво. Полицијата заплени околу 20 тони нафтени деривати, две брусилки и камион со цистерна во која имало околу илјада литри нафта.

Continue Reading

Забава

Цел свет денеска ја слуша новата песна на Адел, за 12 часа стигна над 22 милиони прегледи (Видео)

Published

on

Британската пејачка Адел ниже рекорди на Јутуб мрежата, нејзиниот последен видео спот за песната „Easy on me“, достигна веќе над 22 милиони прегледи за дванаесет часа.

Погледнете го:

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк