Connect with us

Рекла Казала

Да бевме Британија досега ќе немавме НИТУ ЕДЕН МИНИСТЕР во Владата

Published

on

Професорот Жидас Даскаловски пренесува анализа на причините поради кои во Велика Британија функционери давале оставки во последниве десетина години.

Причините за оставка на островот се движат од непријавени средби со испраќање на соработник на министер на средба.

Со вакви строги критериуми кај нас досега ќе немаше ниту еден функционер до трет ешалон што немаше да достави оставка.

Министерот Филипче и покрај 14 живи изгорени пациенти во спорно набавена ковид болница не даде неотповиклива оставка туку чека дали премиерот Заев ќе му прости и ќе го остави за министер.

Сите причини за оставки во Лондон:

Рекла Казала

Тасевски до Заев: Донесете го Груевски тајно во багажник да ја опраи државава и за 6 месеци вратете го назад …

Published

on

Заев брате, другарски совет. Донесете го Груевски во Македонија, тајно, во багажник, нека ја оправи државава за шест месеци и пак вратете го во Будимпешта… Во багажник. Не верувам дека ќе одбие да ни помогне.

Пишува вчера актерот Сашо Тасевски на својот Фејсбук профил.

Continue Reading

Рекла Казала

Тасевски брутален: Не е време за оставки, време е да ви *беме м*тер!

Published

on

Бегаат од одговорност со мантрата: Не е време за оставки!
Во право се. Не е време.. Време е да ви *беме м*тер,
пишува актерот Сашо Тасевски за целокупната состојба која настана со пожарот на модуларната болница во Тетово.

Реакциите и нервозата кај граѓаните и јавните личности е се поприсутна, се бара одговорност од надлежните.

Видно револтиран Тасевски за надлежните напиша:

Луѓе слики праќаат со кревети на кои уште има остатоци од изгорени луѓе.
А ти Обиџуко пичкетино една вчера се пуваш по медиумиве и се закануваш со казни ако некој не се попише.
Ќе казнувал
?
Вас треба јавно живи да ве запалиме на клада.
Има и пострашна казна.
Да ги слушаш секоја ноќ врисоците на оние кои гореа живи во тетовската болница.
И така до крајот на животот да те следат тие вресоци.
И тебе и оној Горњи Милановац и хер Хитлерче.
Па уште одма манипулирате со информации, порталине ваши посрани почнаа да ве бранат, да ви ја намалуваат одговорноста, бројките на загинати, а телата на настраданите уште чадат.
На Илинден изгоре пола Македонија.
На она што беше Ден на државноста гореа живи луѓе во болница во Тетово.
Не ви кажува ова ништо, бандо велепредавничка.
Ќе дојдат клетвите по сите вас.
До вашите најблиски.
Ќе се уверите дека тие не се бабини деветини, уште за време на вашите мизерни животи
, пишува тој.

Во друга објава пак вели:

Хер Хитлерче си му потпишал нешто на Кочо да гради болница под стандарди. Теута исто.
Не само оставки денес, туку треба да ве приведат и пред судија. Одма.
Ако после ова не поднесеш оставка, ќе викнеме жири од рубриката верувале или не.

Continue Reading

Рекла Казала

“Македонијо моја полниш 30 лета, време ти е да се прибереш,сакај се малку повеќе”

Published

on

Игор Џамбазов со уникатна честита за 30-годишнината од независноста на државата.

-Maкедонијо моја… Денес полниш 30 лета, не си веќе девојченце. Имаше несигурно детство и ептен бурна младост. Време ти е да се прибереш малку. Застани веќе на свои нозе, сакај се малку повеќе. Иако ти е време за мажење, немој да го правиш тоа. Знаеш дека не те бива за потпишување договори. Башка и никој не те заслужува. Те сакам, Македонијо – напиша најпопуларниот македонски шоумен на Инстаграм

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк