Connect with us

Трета Смена

Мадона ГО ПОКАЖА ЗАДНИКОТ на сред емисија „Уметниците се тука за да го нарушат мирот“(Видео)

Published

on

Кралицата на попот Мадона (63) гостуваше во познатото ток -шоу „The Tonight Show“ на Џими Фалон (47) во кое го промовираше документарниот филм Мадам Икс и ги шокираше гледачите со своето однесување.

Пејачката во интервјуто рече дека секој пред малите екрани треба да разбере дека уметноста е важна.

– Уметниците се тука да го нарушат мирот. И се надевам дека го нарушив не само вашиот мир, туку и мирот на луѓето што го гледаа ова шоу, но на добар начин – му рече Мадона на Џими.

Кратко потоа, таа стана од столот и легна на масата на Фалон, кој почна да вика „Не, не, не, застани!“.

За кралицата на попот да не „открие“ премногу на публиката, Џими ја покри со сакото. Но, нејзе тоа не и се допадна.

Мадона се оддалечи од масата и го крена фустанот кон публиката во студиото, и секако за гледачите пред малите екрани.

Видео:

https://youtu.be/qZkKj3QHQPQ

Трета Смена

Адел ја прашаа СО КОЛКУ МАЖИ СПИЕЛА – Еве го нејзниот ОДГОВОР (ВИДЕО)

Published

on

Откако им кажа на сите за губење на тежината, анксиозноста и вежбањето во одлично интервју за Вог, Адел (33) организираше настап во живо на Инстаграм за нејзините следбеници и одговараше на нивните прашања.

Адел зборуваше за новиот албум со оглед на тоа што повеќето прашања беа поврзани со нејзината музика. Еден  следбеник, сепак, одлучи да го зачини разговорот и постави интимно прашање на пејачката.

„Со колку луѓе си спиела?“ Дали прашањето беше кажано на сленг, а пејачката не го разбра баш прашањето и ги насмеа сите.

“Кој е мојот број? Што значи тоа?”, Рече таа, а нејзината реакција стана вистински хит на Твитер.

Корисниците на социјалните мрежи веднаш објавија серија видеа во кои го извадија моментот кога пејачката беше тотално збунета поради прашањето. Некои од фановите сметаат дека прашањето било „непотребно и бесмислено“.

Continue Reading

Трета Смена

Фото: Вистинска Убавица од трибините

Published

on

Фудбалерите на Реал Мадрид веќе подолг период немаа вистинска поддршка од трибините поради пандемијата од корона.

Но, секогаш меѓу присутните се нивните поубави половини, девојките и сопругите.

Секако поради атрактивните изглед обично овие убавици некогаш се многу поинтересни од тоа што се случува на зелниот терен за останатите присутни на стадионот.

Рењдовно на трибините во Мадрид меѓу другите е и убавата бразилска инфлуенсерка Каролина Лима. Таа редовно на социјалните мрежи става стории кој ги прави за време на натпреварите на Реал во чии редови настапуванејзиното момче Едер Милитао.

Сексапилната Каролина инаку пред да бида во врска со Едер му била девојка на својот сонародник , светската фудбалска ѕвезда Нејмар.

Continue Reading

Забава

Елена Велевска „пука“ од сексапил во секоја комбинација, но како изгледаше фолкерката на почетокот на кариерата? (ФОТО+ВИДЕО)

Published

on

Елена Велевска важи за една од најдобрите, најпопуларните и секако најбараните фолк поп пејачки кај нас.

Што и да облече го носи со стил, па за неа  важи дека е една од дамите на домашната сцена која што секогаш внимава на својот изглед и имиџ. Променета во брендирани парчиња, секогаш со средена коса, шминка соодветна на приликата во која се наоѓа и со сетоа го привлекува вниманието на јавноста, која редовно ја информира за себе и својата кариера на социјалните мрежи, по што следуваат лавина на коментари, лајкови и споделувања.

Во последното телевизиско гостување Велевска се појави во фармерки кои се светски хит, фармерки кои можат да се видат на сите девојки кои ја диктираат модата,а она кое што е чудно е што Елена ретко може да се види во вакво издание.

Дека и овој пат го направила Вистинскиот избор говорат и големиот број на лајкови и коментари и дека во вакво „закопчано издание” од гради до глуждови, Велевска пука од сексапил по сите основи.

Но дали Елена отсегош изгледала вака, од првото појавување, првиот снимен видеоспот?

Можеби не токму исто, не вака како денес, иако е факт дека уште со нејзиното прво појавување постави некои стандарди кои дотогаш не беа видени.

Првата песна која Велевска ја снимила се вика “Сонувам”, но дури по објавувањето на “Пу,пу машала” го сврте вниманието кон себе и оттаму се’ започна. Првиот спот Елена го платила 1500 тогашни германски марки, а и денеска таа важи за една од оние кои најмногу вложуваат во сите сегменти на својата кариера, па и кога се видео записите во прашање. Досега Велевска има соработувано со најеминентните режисери кај нас, но и пошироко меѓу кои: Александар Ристовски-Принц, Чедо Поповски, Даниел Јовевски, Бане Поповиќ… а покрај нашите македонски, тука се уште и српскиот режисер Дејан Миличевиќ, како и соработката со еден од најдобрите во соседна Бугарија, Љуси.

Велевска не изгледа многу различно од првиото видео до сега, освен бојата на косата и имиџот, што е логично, зашто и модата со текот на времето се менуваше, а и самата таа, која и денес изгледа привлечно, пожелно, секси, атрактивна е и згодна  и покрај тоа што има родено три дечиња.

Еве мало потсетување како изгледаше Елена Велевска во првиот свој снимен видеоспот:

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк