Connect with us

Рекла Казала

„Сите мислат дека сум со него само за пари и премногу сум убава за да работам“ (ФОТО)

Published

on

Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33 години постаро момче, го докажува тоа.

Никол Даунс (21) од Мичиген е со своето постаро момче повеќе од три години. Во нејзините видеа на TikTok, таа често објавува какви работи ѝ купува Мајкл (54) откако биле заедно.

Така се фали со дизајнерски чанти од модната марка Луј Витон, потоа плакар полн со облека и слично.

Покрај тоа, Мајкл платил за сите нејзини процедури за пластична хирургија, како што е ботокс, филери за усни, а неодамна платил и за бразилско кревање задник.

Нивната врска беше објавена во јавноста од Даунс во август 2020 година на нивниот профил на социјалните медиуми.

– Уште кога се запознавме, бевме неразделни. Не го објавив порано поради нашата разлика во годините, а потоа не сакав да се справам со негативноста на другите луѓе, но тогаш сфатив дека ова е мојот живот и дека го правам она што ме прави среќна“, рече Даунс.

За жал, таа добила негативни коментари и омраза од другите на нејзините социјални профили, а многумина тврдеа дека била со него само поради парите.

Оттогаш, Даунс објавува хумористични видеа како одговор на негативните коментари кои го молат Мајкл за пари.

Во една, таа призна дека „го користела за пари“ и дека била „премногу убава за да работи“.

Рекла Казала

На БОГАТИТЕ ЖИВОТОТ им е ПОТЕЖОК отколку на СИРОМАШНИТЕ

Published

on

Популарниот американски пејач Ејкон (48) пред еден месец, по смртта на актерот Мајкл К. Вилијамс вознемири многумина со изјавата за животот на богатите.

Вилијамс е најпознат по улогата на Омар во хит серијата „The Wire“, а во текот на животот бил пријател со Ејкон. Актерот наводно починал поради последици од предозирање.

По повод тој трагичен настан, Амар Ејкон коментирал дека Вилјамс е само уште еден во низата успешни луѓе кои се кријат зад „фасадата на успехат“, пренесува „ТМЗ“.

– Познатите и богатите поминуваат низ повеќе проблеми отколку сиромашните. Колку повеќе пари, толку повеќе проблеми – реко тој.

Continue Reading

Рекла Казала

(ФОТО) НИТУ ТРАГА од нејзината УБАВИНА: Алкохолот и естетските операции ѝ го уништија лицето

Published

on

Карла Бруни (52) беше еден од најпознатите топмодели, рамо до рамо со Клаудија Шифер, Наоми Кемпбел, Линда Еванџелиста. Таа е пејачка и текстописец и денес снима албуми, а повремено се појавува на престижни модни ревии.

Минатата недела се појави на ревијата на „Балмејн“ во рамките на Модната недела во Париз.

Карла, инаку, е сопруга на поранешниот француски претседател Никола Саркози од 2008 година.

Италијанката порано ја красеше неверојатна убавина, но за жал, подлегна на бројни естетски операции, ботокс и слично, поради што денес е видно изобличена.

Нејзините медиумски настапи денес се многу ретки, па сите беа изненадени од интервјуто за британскиот „Телеграф“, во кое зборуваше за карантинот со своето семејство, но и за проблемите со алкохолот.

– Кога пијам, претерувам. Размислував, ако го поминам карантинот пиејќи алкохол, готова сум, мртва сум. Не знам како да бидам умерена – рекла Карла Бруни, додавајќи дека во текот на карантинот успеала да го надмине овој проблем.

До својата 20-та година, Карла Бруни беше меѓу 20-те најдобро платени модели во светот, а заведе многу познати и постари мажи. Таа беше со Мик Џегер и Ерик Клептон, а мажите ширум светот воздивнуваа по неа.

Ниту јавноста не можеше да се засити од нејзината убавина и шарм, а поинформираните извори тврдат дека Саркози полудел за време на првата средба во 2007 година. Се шпекулираше дека таа го завела и Доналд Трамп.

Continue Reading

Рекла Казала

Да бевме Британија досега ќе немавме НИТУ ЕДЕН МИНИСТЕР во Владата

Published

on

Професорот Жидас Даскаловски пренесува анализа на причините поради кои во Велика Британија функционери давале оставки во последниве десетина години.

Причините за оставка на островот се движат од непријавени средби со испраќање на соработник на министер на средба.

Со вакви строги критериуми кај нас досега ќе немаше ниту еден функционер до трет ешалон што немаше да достави оставка.

Министерот Филипче и покрај 14 живи изгорени пациенти во спорно набавена ковид болница не даде неотповиклива оставка туку чека дали премиерот Заев ќе му прости и ќе го остави за министер.

Сите причини за оставки во Лондон:

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк