Connect with us

Забава

ВИДЕО: Ја допирала косата, ја оближувала устата, и провоцирала со нозете – новинарка која го збуни ПУТИН

Published

on

Остри критики доаѓаат на адресата на американската водителка Хедли Гембл по разговорот со рускиот претседател Владимир Путин. Од државните телевизии ја обвинуваат водителката дека претседателот за време на енергетскиот форум се обидела да го заведе и збуни со своите голи нозе и со допирањето на својата коса.

Руската државна телевизија е остра во критиките на сметка на американската водителка на “CNBC”, Хедли Гембл, која ја водела седницата на енергетскиот форум во Москва, на која учествувал и Владимир Путин.

“Па тоа, луѓе мои, беше скандал. Таа се обиде да го збуни нашиот претседател. Облекла црн тесен фустан, ја пуштила косата, облекла “Лобутинки” со пета од 12 центиметри и седнала покрај претседателот. Нозете ги намачкала со некакво светкаво масло. Не носела ни хулахопки”, рекол шокираниот водител на руската државна телевизија за Гембл.

Од телевизијата емитувале дури и исечоци од форумот за да покажат како водителката “го заведувала Путин”.

Рускиот новинар Владимир Соловјев на програмата на телевизијата “Rossiya-1” рекол дека водителката се обидувала да го извади Путин од такт и дека се прикажувала како сексуален објект.

“Изгледа дека темелно се подготвувала за средбата со рускиот претседател, како да оди на модна писта. Намалила неколку килограми, облекла црн, тесен фустан и ја пуштила косата”, рекол тој, и исто така ги истакнал нејзините чевли.

“Убава си и симпатична”

И Путин во разговорот со новинарката го коментирал нејзиниот изглед. На прашањето дали Европа може да верува дека Русија е доверлив енергетски партнер ако не испорачува гас преку гасовод, тој и одговорил: “Убава си и симпатична. Јас кажувам едно, а ти одговараш нешто друго, како воопшто да не слушаш што ти зборувам”.

За критиките на социјалните мрежи се огласила и самата Гембл. Објавила Инстаграм фотографија на која во рацете држи руски весник на кој има фотографија на која нејзините нозе се во прв план и напишала: “Ова е мојот најдобар агол”.

Дека руските критики ги смета за смешни покажала и со подарокот кој го добила од своите пријатели. Само за неа направиле торта со фотографија од Путин.

Забава

УРНЕБЕСНО ВИДЕО ОД СРПСКА КАФЕАНА: Мајка дошла по синот, па настанал карамбол (Видео)

Published

on

Видеото е од селска кафеана во Србија, а во него се гледа мајка која оди по синот и го тера да си оди дома иако тој не сака. Видеото е снимено во едно место во централна Србија, но не е познато од кога точно датира.

– Ajde izlazi da idemo kući. Vidi koliki si ludak – besno je vikala majka.

– Idi kući, neću da idem s tobom! Neću da idem, nema šanse – ponavljao je sin.

@urosvasiljevic5♬ original sound – Uros Vasiljevic

Разговорот е непријатен и никако пример за однос меѓу родител и дете, па дури иако тоа е всушност возрасен маж на околу 40 или 50 години. Во еден момент, откако синот не попушта, нервозната мајка бара помош и од келнерот кој и вели: – Муштерија ми е, не можам јас да го влечам.

Впрочем, погледнете и се ќе ви биде јасно, овде секој коментар дефинитивно е одвишен.

Continue Reading

Забава

Битолчанец ќе стане јак богаташ! (ВИДЕО)

Published

on

Шугар деди 2021 loading…… 🙂

Видео вест:

Continue Reading

Забава

Ако ја најдовте дома КЕСАТА СО КЕСИ обезбедени сте, па не сме Рокфелер, 1 кеса – 7.5кг јаболка (Твитер)

Published

on

Твитер досетки на тема кеси 🙂

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк