Connect with us

Приказни

АДЕЛ си ја отвори душата кај ОПРА: Разводот ме уништи, долго време се игнорирав себеси! (ВИДЕО)

Published

on

Британската поп-ѕвезда ѝ кажа на Опра Винфри во нејзината многу очекувана специјална емисија „Адел: Само една ноќ“ дека нејзиниот син, 9-годишниот Анџело, сè уште не е навистина свесен дека неговата мајка е мега позната.

„Значи, дали Анџело знае дека ти си Адел? Винфри ја праша добитничката на Греми додека траеше интервјуто во градината со ружи.

Адел, еден од најпродаваните поп-ѕвезди во светот, рече дека немал поим до неодамна кога видел низа лајкови и коментари на социјалните мрежи, „а потоа рече: „На луѓето навистина им се допаѓаш“.

Тој почнува да сфаќа малку, но не навистина“, додаде таа.

„Зарем не го одведовте на концерт на Тејлор Свифт и тој не можеше да поверува дека сите тие луѓе се таму? – праша Винфри.

Адел изјави дека тој го сакал концертот на Свифт.

„Затоа што доаѓаше на моите проби на стадионот на моите кога беше празен. Тој вели: „Толку многу луѓе доаѓаат на нејзините концерти“, „бидејќи го натерав да замине пред сите да пристигнат“, рече таа. „Беше толку слатко и толку смешно“.

Адел, родена во Лондон рече дека интимниот концерт снимен во опсерваторијата Грифит во Лос Анџелес минатиот месец е првпат нејзиниот син да ја види нејзината изведба. Концертот и интервјуто со Винфри беа комбинирани за специјалната емисија на CBS што се емитуваше во неделата вечер.

Апсолутна чест на мојот живот е што те имам овде, душо“, му рекла Адел на својот син од сцената.

Нејзиниот нов албум „30“ е наменет како начин да му ги пренесе на синот чувствата што доведоа до нејзиниот развод во 2019 година кога тој ќе достигне полнолетство, ѝ рекла на Винфри.

Адел откри дека со својот поранешен сопруг живеат преку улица еден од друг во Лос Анџелес и дека се во пријателски односи.

„Стабилноста што ми ја дадоа тој и Анџело, никој друг никогаш не би можел да ми ја даде, особено во тој период од мојот живот“, рече таа. „Можев лесно да „скршнам“ по некои непријатни патеки, да бидам деструктивна поради работите што ми се случуваа. Тој влезе во мојот живот и беше стабилен, најстабилната личност што сум ја имала во животот до тој момент“.

„Навистина се игнорирав себеси. Долго време“, рече Адел за причините за раскинувањето.

Таа рече дека понекогаш се чувствувала „донекаде себична“ затоа што ја разбила семејната среќа на нејзиното дете во потрага по сопствена среќа.

„И знаев дека како возрасен, Анџело ќе биде лут на мене што го направив тоа. Знаев дека кога ќе стане возрасен ќе биде бесен на мене. И јас не го сакав тоа. Но, беше, беше напорна работа“.

„Само сакав да ме слушне како лудо зборувам за тоа која сум и како се чувствувам, како што знаете, и не знам дали некогаш би можел да го водам тој разговор со него во реалниот живот“.

Алкохолизмот на нејзиниот татко и „недостатокот на присуство“ во нејзиното детство оставиле „празнина“ во животот на пејачката. Таа ѝ кажа на Винфри дека „дупката“ била пополнета пред да почине нејзиниот татко, додека работела на новиот албум. „Го најдовме нашиот мир“, вели Адел.

По отворањето со нејзиниот легендарен голем хит „Hello“, Адел дебитираше со својата нова песна „Easy on Me“, како и други песни од нејзиниот нов албум, вклучувајќи ги „I Drink Wine“, „Hold On“ и постари класици како „Rolling in the Deep“, „Make You Feel My Love“ и „Someone Like You“.

Приказни

Ибрахимовиќ: Татко ми многу страдаше поради војната во Југославија, не верувам во Господ, верувам само во себе, а на теренот секогаш мислам на словенски

Published

on

Татко ми многу страдаше поради војната во Југославија. Не верувам во Господ, верувам само во себе, а на теренот секогаш мислам на словенски, открива Златан Ибрахимовиќ во животно интервју.

Јас сум Швеѓанец, но и мешана раса. Мајка ми е хрватски католик, татко ми е од БиХ и муслиман и иако поголемиот дел од кариерата го поминав во Италија, моите најрани сеќавања се од Југославија. Ме однесоа таму, во автомобил и во воз. Сè уште беше комунизам – вели Ибрахимовиќ (40) во интервју за „Кориере дела Сера“.

Швеѓанец кажува многу, а ова се најинтересните делови од еден целосно отворен разговор…

Како дете бев тежок, проблематичен. Само што сум се родив, бабицата ме испуштила од метар висина. Целиот  живот беше тежок. Бев различен во училиште; другите беа светли, со светли очи и нормален нос. Бев темен, со голем нос. Зборував поинаку од нив, се движев на друг начин. Родителите на моите соученици потпишаа петиција да ме исфрлат од часовите. Секогаш бев мразен. И прво реагирав лошо. Се изолирав. Подоцна научив да ги претворам страдањата и омразата во сила – изјави напаѓачот на Милан раскажувајќи ги деталите за смртта на својот брат.

Тој вели дека неговиот татко  многу страдал поради војната во Југославија.

Секој ден добиваше вести за тоа како некој што го познавал бил убиен. Им помагаше на бегалците. Секогаш се трудеше да ме заштити од сето тоа. Кога неговата сестра почина во Шведска, не ме пушти на погреб. Но, кога брат ми Шапко почина од леукемија, отидов. Брат ми ме очекуваше, издиши пред мене. Го погребавме според муслиманските обичаи. Татко ми не пушти солза. Следниот ден отишол на гробиштата и плачел од утро до вечер. Сам. Татко ми беше строг и кога еднаш ме фатија со пријател во мала кражба во продавница, бев среќен што го повикаа таткото на мојот пријател. Му пратија писмо, секој ден го чекав првиот поштар и кога дојде писмото го искинав. Да го прочиташе татко ми, ќе беше лошо.

Тоа се секакви работи, бидејќи неговото искуство е огромно, Златан видел и доживеал на фудбалските терени …

Мислам на словенски јазик На натпреварите  ми викаат дека сум циган. Последен пат тоа беше во Рим, кога постигнав гол. Околу 50.000 луѓе ми викаат дека сум циган, а судијата ме опоменува. Расизмот е насекаде. И во Шведска.

И ако се прашувавте на кој јазик мисли и размислува Златан…

На кој јазик мислам? На теренот никогаш на шведски, тоа е нежен јазик, а теренот е полн со зло. Таму мислам на словенски. Понекогаш на англиски и италијански. Но затоа дома се однесуваме како Швеѓани. На пример, ги соблекуваме чизмите пред да влеземе дома, остануваме во чорапи. Немаме слуги, една жена не чисти, се друго сами правиме.

Јас не верувам во Бог, верувам само во себе. Животот е овде и сега. Кога си мртов, мртов си. И јас не сум суеверен, јас одлучувам како ќе се развиваат работите, додава голгетерот.

Continue Reading

Рекла Казала

Кој и го скрши срцето на ЗОНЕ ЗАМФИРЧЕ ?

Published

on

Кој е бившиот дечко на Катарина Радивојевиќ- позната Зоне Замфирова, кој и го скршил срцето а после тоа се оженил со позната водителка…

Познатата глумица Катарина Радивојевиќ била во сериозна врска со Игор Којиќ, а непосредно после тоа Игор застанал на лудиот камен со пејачката Северина. Но тоа не е прв пат кога некој маж и го крши срцето на Катарина така што влегол во врска или брак со некоја убава Хрватка.

Исто а можеби и поболно сценарио и приредил нејзиниот тогашен дечко Видое Ристовиќ, кој своевремено се пишувало бил во врска со Катарина растурајќи го предходниот брак од кој имал едно дете.

Видое имено се забавувал со Катарина, а потоа следел љубовен крах. За кусо време, Видое стапил во врска со Николина Пишек, а набрзо и ја оженил.

Видое и Николија се венчале во Монте Карло, а интимната свадба чинела околу половина милион евра, а круна на љубовта нешто подоцна било раѓањето на ќеркичката.

Continue Reading

Приказни

,,САМО ГОСПОД ГО ЧУВАЛ СИН МИ“: Татко раскажува како неговиот син влегол во друг автобус и ја избегнал стравичната несреќа

Published

on

Џафер Долек бил дел од групата која се враќала од Турција со агенцијата „Беса Транс“ и требало да се вози со автобусот кој изгоре на автопатот „Струма“, но неговите куфери се нашле во погрешен автобус и тоа му го спасило животот.

Хотелскиот персонал, наместо во автобусот кој доживеа несреќа, ги ставил куферите на Долек во друг автобус. Откако тој ја увидел грешката, побарал багажот да му биде вратен во првиот автобус, но лице од агенцијата му рекло да влезе во истиот бидејќи и во него има место.

Ова за „Сител“ го раскажа таткото на Џафер, кој вели дека Господ го чувал неговиот син. Тој за несреќата разбрал откако се видел со синот, кој безбедно пристигнал во Скопје, и му кажал дека другиот автобус направил несреќа и дека има жртви.

Бугарските истражни органи денеска соопштија дека во остатоците од автобусот се пронајдени 44 трупови од жртви. Тие велат дека добиле информација дека во автобусот патувале 52 патници, а во болница се лекуваат 7 лица. За нив останува нејасно каде е уште едниот патник кој бил регистриран дека е во автобусот

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк