Connect with us

Забава

Оваа Македонка беше единствена која ги освои сите гласови во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“ – Валери „растури“ во музичкото шоу, а еве кој ќе и биде ментор

Published

on

Во последната емисија на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше и 24 годишната Валери Димовска од Скопје.

Валери за првиот круг на натпреварувањето се претстави со песните „Хајде она ништа“ од Тијана Богиќевиќ и „Волим те“ од Анастасија Ражнатовиќ.

Македонката ги освои сите шест гласа од жирито, односно таа беше и единствена во емисијата која доби вкупно шест гласа.

Според новите правила, кандидатот кога ќе добие вкупно шест гласа тој има право да го бира својот ментор.

-Бидејќи имаш шест гласа, не може никој да се повлече, ти ќе си го бираш својот ментор. Јас знам кого ќе одбереш и еве ќе забележам“, изјави Поповиќ.

-За свој ментор го бирам Ѓорѓе Давид, изјави Валери и со овој го изненади Саша Поповиќ кој беше убеден дека македонската кандидатка ќе ја одбере Марија Шерифовиќ.

Од друга страна, Вики Миљковиќ беше убедена дека Валери ќе ја одбере Цеца Ражантовиќ бидејќи скопјанката пееше песна од нејзината ќерка Анастасија.

Како Ѓорѓе Давид ќе ја подготви македонската кандидатка и како ќе се претстави во следниот круг останува да видиме.

Инаку, оваа година во „Ѕвездите на Гранд“ во првите неколку круга настапуваат кандидати кои досега немаат учествено во регионалното музичко шоу и се првпат на сцената на Гранд.

Настапот на Валери може да го погледнете во видеото подолу на 4:11

Забава

Аки утрово се јавил кај пријател во Македонија, се договориле да го пречека на скопскиот аеродром

Published

on

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си.

Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил да го пречека на аеродромот во Македонија, пишува „Вечерњи.хр“.

Рахимовски неколку минути пред смртта му се јавил и на познатиот клавијатурист на некогашниот бенд Тајм, Тихомир Поп Асановиќ, со кој е во постојан контакт, но Асановиќ немал мобилен телефон со себе и дури подоцна видел пропуштен повик од пријателот. Тажната вест го шокираше бидејќи, како што рече, имале бројни заеднички планови.

Рахимовски почина денеска на 67-годишна возраст во Словенија. Тажната вест ја потврдија членовите на групата на официјалната страница на Фејсбук.

Неговиот менаџер изјави дека пејачот веднаш бил однесен во болница, но по неколку часа, починал, откако нагло му се влошило здравјето. Во 2018 година Аки претрпе мозочен удар, но откако поминаа неколку месеци, тој отворено зборуваше дека закрепнал од болеста и ги променил животните навики.

Рахимовски беше фронмен на групата Парни Ваљак и дел од 18 студиски албуми на .бендот Засекогаш ќе остане запаметен по песните „Јесен у мени“, „Све још мирише на њу“, „Доџи“, „Моја је пјесма лагана“, „Ухвати Ритам“… Песната „Јесен у мене“  ја запеа во дует со покојната музичка ѕвезда, Тоше Проески.

Continue Reading

Забава

Илјадници во центарот на Прилеп ги пееја неговите хитови: Пиво Фест 2016, вечерта кога Аки Ракимовски и “Парни Ваљак” го наполнија Прилеп (Фото/Видео)

Published

on

Денеска на 67-годишна возраст почина Аки Ракимовски, фронтменот на култната музичка група “Парни Ваљак”.

Ракимовски беше обожаван од публиката ширум просторите на поранешна Југославија, а илјадниците фанови секогаш се восхитуваа на неговата неверојатна енергија на сцената.

Така беше и на 14-тото издание на фестивалот на скарата и пивото во Прилеп, “Пиво Фест 2016”, кога Аки и “Парни Ваљак” приредија концерт за паметење.

Илјадната публика во еден глас ги пееше најголемите хитови, а неповторливиот Аки скокаше на сцената со последен атом енергија.

Маркукуле

Continue Reading

Забава

Самка ќе ви каже што е ризик 🤣(Фото)

Published

on

Самка Ибраимовски со премудра мисла, фото:

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк