Connect with us

Забава

Давид е еден од најконтроверзните ликови во Македонија

Published

on

Давид Давидовски, кој за себе вика дека е најконтроверзен лик и дека е модна икона, сака да има „добар лајф стајл”, можеби е замената за Боки 13. Тој е уникатен по својот стил, лакирањето нокти, и потенцира дека за скоро ќе дојдат „неговите” 5 минути во интервјуто за естрадниот магазин „Бекстејџ”.

Сличноста може да ја најдеме кај Боки 13-ка во неговите почетоци, контроверзен изглед, коментирање на јавни личности.

Сите веројатно се сеќавате кога Боки 13 се облекуваше како жена и носеше високи потпетици, перики и светкава и екстравагантна облека, Давид изгледа сака да го оди неговиот пат, па често знае да објави сосема поразлични фотографии од неговите врсници. Што имаше да каже за нашните јавни личности, погледнете во видеото во продолжение:

Скопје24мк

Забава

УРНЕБЕСНО ВИДЕО ОД СРПСКА КАФЕАНА: Мајка дошла по синот, па настанал карамбол (Видео)

Published

on

Видеото е од селска кафеана во Србија, а во него се гледа мајка која оди по синот и го тера да си оди дома иако тој не сака. Видеото е снимено во едно место во централна Србија, но не е познато од кога точно датира.

– Ajde izlazi da idemo kući. Vidi koliki si ludak – besno je vikala majka.

– Idi kući, neću da idem s tobom! Neću da idem, nema šanse – ponavljao je sin.

@urosvasiljevic5♬ original sound – Uros Vasiljevic

Разговорот е непријатен и никако пример за однос меѓу родител и дете, па дури иако тоа е всушност возрасен маж на околу 40 или 50 години. Во еден момент, откако синот не попушта, нервозната мајка бара помош и од келнерот кој и вели: – Муштерија ми е, не можам јас да го влечам.

Впрочем, погледнете и се ќе ви биде јасно, овде секој коментар дефинитивно е одвишен.

Continue Reading

Забава

Битолчанец ќе стане јак богаташ! (ВИДЕО)

Published

on

Шугар деди 2021 loading…… 🙂

Видео вест:

Continue Reading

Забава

Ако ја најдовте дома КЕСАТА СО КЕСИ обезбедени сте, па не сме Рокфелер, 1 кеса – 7.5кг јаболка (Твитер)

Published

on

Твитер досетки на тема кеси 🙂

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк