Connect with us

Забава

Што е поважно СВАДБА ИЛИ ФОРМУЛА 1 (ВИДЕО)

Published

on

Свадбата за една невеста е најважниот момент во животот. Многу жени овој ден го сонуваат и планираат со години. Но по се изгледа дека некои невести имаат поважна работа од својата свадба, а таков пример ни доаѓа од Јужна Америка/

Интересна сцена се случила за време на свадба во Бразил, која стана хит на социјалните мрежи.

Имено, за време на самата церемонија стигнала веста дека Луис Хамилтон победил на Големата награда на Бразил во Формула 1, која се возела во Сао Паоло.

Кога невестата слушнала дека Хамилтон е најбрз, накратко ја прекинала церемонијата и ја прославила победата.

Видеото предизвика големо внимание на социјалните мрежи, а на Твитер го објави и тимот на Мерцедес кој го вози Хамилтон.

Забава

УРНЕБЕСНО ВИДЕО ОД СРПСКА КАФЕАНА: Мајка дошла по синот, па настанал карамбол (Видео)

Published

on

Видеото е од селска кафеана во Србија, а во него се гледа мајка која оди по синот и го тера да си оди дома иако тој не сака. Видеото е снимено во едно место во централна Србија, но не е познато од кога точно датира.

– Ajde izlazi da idemo kući. Vidi koliki si ludak – besno je vikala majka.

– Idi kući, neću da idem s tobom! Neću da idem, nema šanse – ponavljao je sin.

@urosvasiljevic5♬ original sound – Uros Vasiljevic

Разговорот е непријатен и никако пример за однос меѓу родител и дете, па дури иако тоа е всушност возрасен маж на околу 40 или 50 години. Во еден момент, откако синот не попушта, нервозната мајка бара помош и од келнерот кој и вели: – Муштерија ми е, не можам јас да го влечам.

Впрочем, погледнете и се ќе ви биде јасно, овде секој коментар дефинитивно е одвишен.

Continue Reading

Забава

Битолчанец ќе стане јак богаташ! (ВИДЕО)

Published

on

Шугар деди 2021 loading…… 🙂

Видео вест:

Continue Reading

Забава

Ако ја најдовте дома КЕСАТА СО КЕСИ обезбедени сте, па не сме Рокфелер, 1 кеса – 7.5кг јаболка (Твитер)

Published

on

Твитер досетки на тема кеси 🙂

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк