Connect with us

Забава

Аца ЛУКАС: КАЖЕТЕ им на сите СТАРЛЕТИ дека имам СИДА!

Published

on

На фолкерот Аца Лукас му пукнал филмот сите да тврдат дека имале афера со него, па решил да им упати прилично морбидна порака на сите, како што рекол, „шуши“ кои го ставаат во уста.

„Мака ми е секоја да ме спомнува. Не знам веќе со која не сум бил. Позната – непозната, ваква – онаква, старлета, пејачка, танчарка, сите, да ме извините, сум ги превртел. Барем да беше така. Еве убаво ќе објавам дека имам сида, па да видам која ќе се огласи дека била со мене. Ајде да видиме! Да сум Ален Делон, а не сум, би бил со сите тие жени кои сами се фалат. Место да лажат, нека молчат, рекол Лукас.

Дека биле со него досега јавно се фалеле порно ѕвездата Маца Дискреција, наводната пејачка Маријана Зоњиќ, старлетата Наташа Шавија… и плус сите учеснички во реални шоуа.

Забава

Во Скопје ќе се снима филм за животот на Аца Лукас

Published

on

Српскиот пејач Аца Лукас ќе сними филм и серија за неговиот живот, а ќе бидат работени по автобиографската книга „Ова сум јас“. Филмот ќе се снима низ градовите на поранешна Југославија, меѓу кои и Скопје.

Серијата и филмот ќе бидат наречени „Кафеана на Балканот“, според една од најпопуларните песни на Лукас, тој ќе го снима заедно со продуцентот Саша Мирковиќ и Хајп продукција. Младен Совиљ, еден од најталентираните актери на помладата генерација, ќе го глуми Лукас, а режисер ќе биде Сузана Пурковиќ.

Подготовките за снимањето се веќе во тек.

„’Кафеана на Балканот’ ќе се снима во Белград, Сараево, Мостар, Будва, Скопје, Сплит и Бања Лука. Буквално во сите центри на поранешна Југославија, бидејќи кариерата и животот на Аца се поврзани со сите овие градови. Горд сум што овој филм ќе биде Југославија во едно и што актерите ќе бидат од сите овие земји. Во моментов екипата ги означува сите локации каде што ќе снимаме. Публиката може да очекува добар филм и серија“, вели продуцентот Саша Мирковиќ.

Continue Reading

Забава

Од препораките на Владата за штедење издвојуваме: Туширајте се на дожд, евентуално во вир :)

Published

on

Компилација реакции од граѓаните на Твитер мрежата по повод објавените мерки за штедење од страна на Владата на владината седница вчера.

Изберете омилени мерки за штедење 🙂

Continue Reading

Забава

„Цар Самуил је пуно шетао, и Кирил и Методиј су радили исто такве ствари…“

Published

on

Вадење од архива…

Вчера се думав денот на Св. Кирил и Методиј да ви го честитам со ова видео, ама реков ај да не ви расипувам празник, вели Роберт Милески кој сподели дел од бројните „легендарни“ интервјуа на кои Зоран Заев се труди да „прича српски“.

Овојпат тогашниот  македонски премиер зборува како, исто како и цар Самоил, и просветителите Кирил и Методиј ги делиме со Бугарија.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк