Connect with us

Забава

Лила распали по исмејувачите на Петар: Може ли само еднаш да не упропастиме нешто толку симпатично, детски и наивно!?

Published

on

Дали може еднаш , барем ЕДНАШ да не упропастиме нешто толку симпатично, детски и наивно…?! -напиша Лила на Фејсбук.

Дали може ЕДНАШ фино да се насмееме на нечија реакција без притоа да имаме потреба да бараме маани, да анализираме ДНК, и даваме дијагнози до нечие трето колено ?!!!! Аман бре луѓе АМАН !!! Па ако нешто е толку очигледно е токму нормалноста на Петар…фино, културно воспитано дете. Интелигентно со убава течна мисла за разлика од многуте кои што овде деноноќно нешто пишуваат и паметуваат а се полуписмени !!!!

Искрена душа кој ете едноставно не сака грашок ( како впрочем и многу други деца) и најискрено ги сподели своите чувства и доживувња! На секој кој пишал лош коментар нека му служи на чест, на родителите ќе им кажам дека имаат едно прекрасно воспитано и умно момче а на Петар ќе му кажам само едно: “Што и да пишуваат и да зборуваат не можат да ти го земат тоа што го поседуваш а тоа е харизма, интелигенција и една светла ѕвезда која допрва ќе сјае…и секако сакам да те запознаам и да те носам на бурито во некој убав ресторан ❤️ – напиша ТВ водителката Лила Стојаноска на ФЕСБУК.

Забава

Аки утрово се јавил кај пријател во Македонија, се договориле да го пречека на скопскиот аеродром

Published

on

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си.

Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил да го пречека на аеродромот во Македонија, пишува „Вечерњи.хр“.

Рахимовски неколку минути пред смртта му се јавил и на познатиот клавијатурист на некогашниот бенд Тајм, Тихомир Поп Асановиќ, со кој е во постојан контакт, но Асановиќ немал мобилен телефон со себе и дури подоцна видел пропуштен повик од пријателот. Тажната вест го шокираше бидејќи, како што рече, имале бројни заеднички планови.

Рахимовски почина денеска на 67-годишна возраст во Словенија. Тажната вест ја потврдија членовите на групата на официјалната страница на Фејсбук.

Неговиот менаџер изјави дека пејачот веднаш бил однесен во болница, но по неколку часа, починал, откако нагло му се влошило здравјето. Во 2018 година Аки претрпе мозочен удар, но откако поминаа неколку месеци, тој отворено зборуваше дека закрепнал од болеста и ги променил животните навики.

Рахимовски беше фронмен на групата Парни Ваљак и дел од 18 студиски албуми на .бендот Засекогаш ќе остане запаметен по песните „Јесен у мени“, „Све још мирише на њу“, „Доџи“, „Моја је пјесма лагана“, „Ухвати Ритам“… Песната „Јесен у мене“  ја запеа во дует со покојната музичка ѕвезда, Тоше Проески.

Continue Reading

Забава

Илјадници во центарот на Прилеп ги пееја неговите хитови: Пиво Фест 2016, вечерта кога Аки Ракимовски и “Парни Ваљак” го наполнија Прилеп (Фото/Видео)

Published

on

Денеска на 67-годишна возраст почина Аки Ракимовски, фронтменот на култната музичка група “Парни Ваљак”.

Ракимовски беше обожаван од публиката ширум просторите на поранешна Југославија, а илјадниците фанови секогаш се восхитуваа на неговата неверојатна енергија на сцената.

Така беше и на 14-тото издание на фестивалот на скарата и пивото во Прилеп, “Пиво Фест 2016”, кога Аки и “Парни Ваљак” приредија концерт за паметење.

Илјадната публика во еден глас ги пееше најголемите хитови, а неповторливиот Аки скокаше на сцената со последен атом енергија.

Маркукуле

Continue Reading

Забава

Самка ќе ви каже што е ризик 🤣(Фото)

Published

on

Самка Ибраимовски со премудра мисла, фото:

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк