Connect with us

Забава

Дневен хороскоп за 12 декември – еве што ве очекува денес

Published

on

Овен

Ако повеќето луѓе околу вас се противат на вашите идеи, нема потреба да инсистирате на вашите првобитни намери. Некој нема да има разбирање за вашите неуспеси. На љубовно поле делувате вознемирено. Полесно ви е да обвините некого за вашата емоционална состојба. Треба подобро да се прилагодите на блиска личност. Денес добро ќе ви дојде прошетка.

Бик

Не можете да ги промените основните услови кои владеат во деловните кругови. Не дозволувајте во вас да надвладее суетата или желбата за триумф. Треба да имате доволно трпение за вашето семејство. Обрнете внимание на некои проблеми со кои се соочува некој ваш близок. Избегнувајте физички напор.

Близнаци

Ненадејна непријатност или конфликт со една личност ќе ве натера да гледате на работите поинаку. Избегнувајте чувствителни теми, кои се ризик за вашата деловна репутација. Важно е правилно да се процени нечија улога и емоционални намери. Партнерот не сака дополнително да ве оптоварува со неговите барања. Делувате вознемирено, опуштете се.

Рак

Договорот со една личност укажува на можни недоразбирања и потенцијален неуспех. Ви недостига добар увид во различни деловни настани. Изгледате премногу резервирано и недоверливо, но партнерот нема намера премногу да ве разубедува кога станува збор за вашите емотивни сомнежи.

Лав

Сфаќате дека ви недостасува поширока поддршка и поверодостојни информации за клучни настани на деловната сцена. Не дозволувајте тоа негативно да влијае на вас. Потребно ви е нечие искрено разбирање и емоционална поддршка. Нема причина да се повлечете или да бидете премногу осамени. Не сте во форма.

Девица

Се двоумите помеѓу две понуди. Сепак, ниту една од нив нема да се покаже како вистинско решение кое ги исполнува вашите очекувања. Нема причина да ги пренагласувате вашите барања во друштво на саканата личност. Работите сами ќе си дојдат на свое место, само треба да бидете потрпеливи.

Вага

Изгледате незаинтересирани за одредени теми кои бараат дополнителен деловен ризик. Сепак, студениот тон и стилот на одбивање лошо одекнуваат во деловните кругови. Чувствувате емоционална напнатост во нечие присуство. Се грижите да го сфатите ненадејниот каприц на вашиот партнер во однесувањето.

Скорпија

Постојат различни недоразбирања и тоа ви дава право да инсистирате на вашите цели и да ја докажете вистината. Вие преземате одговорност за вашите постапки. Кога ќе ја видите вашата сакана личност, ќе делувате напнато затоа што ќе слушнете многу работи одеднаш.

Стрелец

Очекувате позитивен одговор или признание. Но, до вас допираат нејасни коментари и нечие незадоволство. Не дозволувајте некој да ве провоцира. Саканата личност очекува од вас да ги исполнувате ветувањата. Тешко ви е да ги усогласите сите заеднички потреби и интереси, но не се откажувајте.

Јарец

Доколку ве иритира нечие непрофесионално однесување, обидете се да ги контролирате негативните импулси и да избегнете потенцијално ривалство. Бидете искрени пред саканата личност, само така подобро ќе се разберете. Потребна ви е емоционална блискост за да ги надминете заедничките сомнежи.

Водолија

Нема причина да очекувате нови отстапки од некој кој не ги поддржува вашите ставови и цели. Губите драгоцено време и непотребно инсистирате да ја докажете вистината. Потребна ви е емоционална дискреција. Бидете повнимателни и избегнувајте авантуристички идеи. Сè има своја цена или некаква причинско-последична врска.

Риби

Некој јасно ви дава до знаење дека сте во добра позиција и дека ги поддржува вашите ставови. Треба да го оцените најдобриот момент за акција и да ги надмудрите вашите ривали. Важно е вашите идеи или емоционални интереси да наидат на позитивен одговор. Партнерот се обидува да ве охрабри.

Забава

АНКЕТА која ја насмеа цела МАКЕДОНИЈА: Кој е поубав Андреј или Панчо од ДНК

Published

on

По повод 20-годишниот јубилеј на ДНК и претстојниот концерт закажан на 3 декември во арената „Борис Трајковски“ многу нивни колеги, пријатели, соработници, подготвија и спакуваа интересно видео во кое кажаа што прво им паѓа на памет кога ќе им го споменат името на дуото ДНК, која им е омилена песна и, секако, кој е поубав Панчо или Андреј.

Што кажаа Каролина, Наум Петрески, Перо Антиќ, Елена Ристеска, Таско, Јанг Дади, Ферус, Бени Нон стоп, Борис од Дупер, Сузана Гавазова, Теа, Сергеј Ќетковиќ, Сара Јо, Антониа Гиговска, Лозано, Иван од Либеро бенд, Сара Мејс, Зоки Фаци, Миле Кузмановски … слушнете и видете во видеото во продолжение.

А Панчо и Андреј се пресреќни и воодушевени од гестот.

„Навистина прекрасно изненадување. Видеото во исто време не насмеа и не разнежни. Од срце им благодариме на сите кои сте одвоиле време да бидете дел од честитката. Се гледаме на 3 декември во „Борис Трајковски““, велат Панчо и Aндреј.

Continue Reading

Забава

(Видео) Maкедон – чудо од дете: Во конкуреција со 4.000 ученици од цел свет донесе златен медал

Published

on

Вистинско чудо од дете, Македон Димитровски ученик во О.О.У „Лирија“ Тетово има само 7 години но решава математички задачи од втора година од средно образование. Овој мал генијалец ни донесе златен медал по математика, во конкуренција со 4.000 учесници од цел свет.

Македон е дружељубив и секогаш расположен за своите другарчиња и соученици. Меморијата на Македон е на завидно ниво, зборува течно англиски, а учи грчки, германски и кинески јазик.

Неговата наставничка Јасмина Костовска секогаш ја прилагодува наставата за него, со повеќе обврски, покомплицирани задачи. Таа вели дека знаела каков ученик ќе има, а тоа во нејзината 27 годишна кариера бил огромен предизник.

Гостувањето на Македон заедно со неговите родители во утринската програма на Сител Телевизија погледнете ја подолу:

Continue Reading

Забава

Најзгодната хрватска навивачка ги покажа облините во Катар (ВИДЕО)

Published

on

Мундијалот во Катар е специфичен поради повеќе работи, а една од нив е тоа што навивачките не смеат разголени да се појавуваат на стадионите, но сепак најзгодната Хрватка реши да ги покаже облините надвор од спортските боишта.

Хрватката во Доха реши да позира во секси бикини за еден моден магазин и така ги возбуди нејзините обожаватели.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк