Connect with us

Забава

Што треба да направите до крајот на годината според хороскопскиот знак

Published

on

Уште три дена нè делат до јануари и почетокот на новата година. Искористете ги за да ја почнете со позитивни мисли и желба да станете подобар јас.

Овен

Овните до крајот на годината би требало да ја совладаат толеранцијата која често им недостасува.

Бик

За полесна работа и раст во иднина, оваа година Биковите мора да се ослободат од притисокот дека постојано мора да ја имаат материјалната сигурност под контрола.

Близнаци

До крајот на годината Близнаците би требало да научат како да поминуваат квалитетно време сами со себе.

Рак

За Раковите многу е важно до крајот на 2021-ва да излезат од оклопот и јасно и гласно да го кажат тоа што го сакаат, без да се самосожалуваат.

Лав

За Лавовите, во годината која истекува, најважно ќе биде да ја совладаат способноста да ги слушаат туѓите зборови и желби.

Девица

До крајот на годината треба да се ослободат од константното анализирање и планирање, за повеќе да се посветат на позитивните луѓе и активностите кои им носат оптимизам.

Терезија

Терезиите треба да научат да ги советуваат другите, само кога тоа ќе се побара од нив и да намалат со острите критики и коментари.

Скорпија

Во последниот дел од годината, Скорпиите треба да работат на стабилизирање на сомнежите и љубомората, дури и кога немаат причина за тоа.

Стрелец

Лекцијата за Стрелците е да не веруваат слепо на сите работи кои ќе ги слушнат и конечно да почнат да се водат по разумот, а не емоциите.

Јарец

Лекцијата која треба да ја научат што поскоро Јарците е – во ред е да сте мотивирани и упорни, но не по цена да го запоставите семејството.

Водолија

2021-ва година се очекува да ги научи Водолиите како да си ги признаат

сопствените грешки кои ги направиле во минатото, за истите да не се повторат.

Риби

Иако имаат константна потреба да им помогнат на другите, Рибите до крајот на 2021-ва треба да научат како да си помогнат себеси.

Забава

АНКЕТА која ја насмеа цела МАКЕДОНИЈА: Кој е поубав Андреј или Панчо од ДНК

Published

on

По повод 20-годишниот јубилеј на ДНК и претстојниот концерт закажан на 3 декември во арената „Борис Трајковски“ многу нивни колеги, пријатели, соработници, подготвија и спакуваа интересно видео во кое кажаа што прво им паѓа на памет кога ќе им го споменат името на дуото ДНК, која им е омилена песна и, секако, кој е поубав Панчо или Андреј.

Што кажаа Каролина, Наум Петрески, Перо Антиќ, Елена Ристеска, Таско, Јанг Дади, Ферус, Бени Нон стоп, Борис од Дупер, Сузана Гавазова, Теа, Сергеј Ќетковиќ, Сара Јо, Антониа Гиговска, Лозано, Иван од Либеро бенд, Сара Мејс, Зоки Фаци, Миле Кузмановски … слушнете и видете во видеото во продолжение.

А Панчо и Андреј се пресреќни и воодушевени од гестот.

„Навистина прекрасно изненадување. Видеото во исто време не насмеа и не разнежни. Од срце им благодариме на сите кои сте одвоиле време да бидете дел од честитката. Се гледаме на 3 декември во „Борис Трајковски““, велат Панчо и Aндреј.

Continue Reading

Забава

(Видео) Maкедон – чудо од дете: Во конкуреција со 4.000 ученици од цел свет донесе златен медал

Published

on

Вистинско чудо од дете, Македон Димитровски ученик во О.О.У „Лирија“ Тетово има само 7 години но решава математички задачи од втора година од средно образование. Овој мал генијалец ни донесе златен медал по математика, во конкуренција со 4.000 учесници од цел свет.

Македон е дружељубив и секогаш расположен за своите другарчиња и соученици. Меморијата на Македон е на завидно ниво, зборува течно англиски, а учи грчки, германски и кинески јазик.

Неговата наставничка Јасмина Костовска секогаш ја прилагодува наставата за него, со повеќе обврски, покомплицирани задачи. Таа вели дека знаела каков ученик ќе има, а тоа во нејзината 27 годишна кариера бил огромен предизник.

Гостувањето на Македон заедно со неговите родители во утринската програма на Сител Телевизија погледнете ја подолу:

Continue Reading

Забава

Најзгодната хрватска навивачка ги покажа облините во Катар (ВИДЕО)

Published

on

Мундијалот во Катар е специфичен поради повеќе работи, а една од нив е тоа што навивачките не смеат разголени да се појавуваат на стадионите, но сепак најзгодната Хрватка реши да ги покаже облините надвор од спортските боишта.

Хрватката во Доха реши да позира во секси бикини за еден моден магазин и така ги возбуди нејзините обожаватели.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк